Новите ви книги

  • 90 311
  • 1 834
  •   1
Отговори
# 1 050
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Тази




Цитат
"Силата на разума" е противоречива книга и сигурно мнозина ще се почувстват засегнати от нея, казват издателите и припомнят, че писателката през 2004 и 2005 г. получи безброй смъртни заплахи. Тя беше принудена да напусне Италия и да потърси убежище в апартамента си в Манхатън. Върна се в родната Флоренция, за да умре там на 15 септември 2006 г.
Ориана Фалачи (1930-2001) е била военен кореспондент във Виетнам и Близкия изток. Правила е интервюта с американския държавен секретар Хенри Кисинджър, палестинския лидер Ясер Арафат, аятолах Хомейни.   

# 1 051
  • Мнения: 529
На морето изгълтах "Мостовете на Медисън" и хвърчилата на  Хюсейни. А сега дочетох "Пожелай ми слънчогледи", за разтоварване малко.
Сега се чудя какво да взема  newsm78 , ще се върна назад,да си избера нещо от предложенията Ви   bouquet

# 1 052
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
MiRa_55 - би ли споделила, като я прочетеш дали си доволна от книгата. Тя ми е следващата в списъка, а половинката на моя дружка каза, че не е очарован  Sad

И аз не съм очарована. Но ще я поизмъча още, че мразя книгите да ги оставям недоизчетени...

# 1 053
  • Мнения: 4 916
MiRa_55 - би ли споделила, като я прочетеш дали си доволна от книгата. Тя ми е следващата в списъка, а половинката на моя дружка каза, че не е очарован  Sad

И аз не съм очарована. Но ще я поизмъча още, че мразя книгите да ги оставям недоизчетени...

И съпружеското тяло така казва за "Обжалването". Той е най-верният читател на Гришъм, но явно този автор вече не предлага нищо оригинално.

# 1 054
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моята свекърва е почитателка на "Отнесени от вихъра" (и на книгата, и на филма с Вивиан Лий). Видях, че "Бард" издават поредното продължение. Книгата се казва "Рет и Скарлет". На сайта има кратък откъс, който не обещава нищо добро.  Joy
Е, все пак смятам да й я купя.

# 1 055
  • Мнения: 12 668
Василиса, кой е авторът?

# 1 056
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Захванах се да чета . Едва на около 30-та страница съм. За сега съм малко объркана от сюжета  Rolling Eyes.
След това съм приготвила Очите на дракона на Стивън Кинг, както и Колорадеца, пак от него.

# 1 057
  • Мнения: 5 228
На мен "Обжалването" на Гришам много ми хареса. По принцип ми е скучен, но тази книга ми беше много интересна.

# 1 058
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192

Ето я книгата. Доналд Макейг е авторът, бил избран от наследниците на Маргарет Мичъл да напише продължение... Rolling Eyes

# 1 059
  • Мнения: 12 668
Благодаря  bouquet
Ще я прочетеш ли преди да я подариш, както ти е навик Laughing

# 1 060
  • София
  • Мнения: 4 899
След това съм приготвила Очите на дракона на Стивън Кинг, както и Колорадеца, пак от него.

"Очите на дракона" е приказка, изобщо няма нищо общо със страховитите истории, с които е популярен автора. Това е детска книжка, която той е написал по молба на дъщеря си, когато е била мъничка. Но Кинг, все пак, си е Кинг - мисля, че ще ти хареса  Peace !
За "Колорадеца" нищо не мога да кажа, че и аз съвсем скоро ще я почна  Wink , но баща ми не беше много очарован от нея  Rolling Eyes ; ще видим!

# 1 061
  • София
  • Мнения: 1 508

Ето я книгата. Доналд Макейг е авторът, бил избран от наследниците на Маргарет Мичъл да напише продължение... Rolling Eyes

Че то имаше едно продължение вече, явно , че това ще е друго.Малко като в междузвезни войни- знаехме края, но не и началото.Сега трети автор ще си измисли и началната история.Пари правят хората.

# 1 062
  • Майничка
  • Мнения: 12 584
"Шоколадов рай" на Карол Матюз - абсолютно елементарен чиклит, много постна история, въпреки изброените количества сладкиши.

# 1 063
  • Мнения: X
В момента чета(по препоръка на Жаве) "Вяра имам" на Мадлен Алгафари.
Да ,хубава е и аз съм я чела.Харесаха ми тълкуванията й  към някои действителни проблеми от нашето ежедневие-бяха поднесени на напълно разбиремо и достъпен език.Подразниха ме стиховете й-беше ги скътъла в книгата, по простата причина,че надали някой ще тръгне да купава именно нейна стихосбирка.
и аз не можах да ги дочета, но сигурно за нея си имат стойност- нали някои от тях пациентите й са ги писали. Като им знаеш предисторията е по-интересно, иначе просто така ги изчитам без особено да се замисля. Но ми хареса книгата много. Peace

# 1 064
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Благодаря  bouquet
Ще я прочетеш ли преди да я подариш, както ти е навик Laughing
Че как иначе?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт