аз съм ужасна маика

  • 4 217
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е дете е ще пада, ще става.
Ти като малка не си ли падала Thinking

# 31
  • Мнения: 770
Съмнявам се, че има дете, което не е падало! Според мен проблема е, че мъжа ти те обвинява и ти се чувстваш зле! Остави го  ден-два само той да гледа детето и нека да види как е! nazemiata

# 32
  • Мнения: 3 069
Не си ужасна майка!
Какво да кажа аз след като сина ми ако му откажа нещо и си удря главата в първата стена която е най-близо до него...а ако няма такава кляка и в пода.
И не се отказва.Опитвала съм да не му обръщам внимание и става по-зле.Надявам се да е само период който ще отмине.

# 33
  • Мнения: 5 362
Никога не съм си мислила,че съм лоша майка само,защото детето ми е паднало или се е ударило т.е. ти не си лоша майка поради тези причини Peace
А това за съпруга ти няма да го коментирам ooooh!

На същото мнение съм и аз Peace
Не си мисли повече подобни глупости! Wink

# 34
  • Мнения: 4 621
Никога не съм си мислила,че съм лоша майка само,защото детето ми е паднало или се е ударило т.е. ти не си лоша майка поради тези причини Peace
А това за съпруга ти няма да го коментирам ooooh!

Това е и моето мнение Peace

# 35
  • Мнения: 553
детето ми току що си удари челото newsm45 и това нв е за първи път....постоянно се по главата се удря и му остават синини и се чуствам ужасно smile3514 smile3514 smile3514 толкова ми е зле ....даже и мъжа ми се ме обвинява Cry ,че не съм го пазила...а имам чуството че колкото повече го пазя че толкова повече се удря ...........
може би мн от вас ще си помислят,че това е поредната безмислена и тъпа тема,но аз се чуствам наистина ужасно Tired Face

Вчера в Продавалник-а видях каска за глава за прохождащи бебенца, явно доста майки  които не са и не се смятат за ужасни майки в действителност имат този проблем.
Достатъчно са много че на някой търговец да му е рентабилно да произвежда такъв продукт и то серийно производство. Дано не са я купили- сигурно ще ти свърши чудеесна работа.

А на този многознайко таткото- Ако мъжа ти е шофьор сигурно знае че при произшествия мерят спирачния път, смятат времето от момента в който видиш опасноста докато да реагираш "веднага": има време за осъзнаване и реакция, и ако произшествието е станало за по-кратко време от това, за осъзнаване и реакция, шофьорът и човек да е сгазил- пак го оневиняват.
 То е много лесно като той самия нищо не прави да критикува тези които правят. Убедена съм че такива неща стават за секунди, и до полата да ти е понякога нямаш време да реагираш. Единствения начин да си "безгрешен" е да си безучастен, а това го прави лош родител. Дайму урок- кажи му някой път че е наложително да излезеш за повече време - измисли там лекар, зъболекар каквото и да е и му остави мъничето на него. Да го видим специалиста, как ще се оправи. След няколко такива урока ти обещавам че много ще се замисли преди да те обвинява и за това и по принцип... #Cussing out как ти гледаш вашето дете!!!
Аман от тия мъже, ееейй!!!

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 17:26 от oceanid

# 36
  • София
  • Мнения: 672
Я стига глупости - лоша майка няма! Лоши са тези дето си изоставят децата по домовете. Не виждаш ли, че си се превърнала на октопод с очи и на гърба (и не само ти) Simple Smile Спокойно - децата въобще не са толкова чупливи колкото си мислим Simple Smile Усмихни се и не се притеснявай Simple Smile  Hug

# 37
  • Мнения: 1 121
Ако беше ужасна майка нямаше да ти е съвестно Wink нито пък да се чувстваш толкова зле, че цяла тема да пуснеш по въпроса Wink Горе главата! Няма да му е за последен път Laughing Laughing Laughing

# 38
  • Мнения: 50
 noНе се излагай и никога не казвай,че си лоша майка!И за мен лоши майки са тези,които си зарязват децата по домовете.Аз имам същия проблем и като теб се обвинявах.Съпругът ми все ми натякваше,че не пазя детето.Казах му,че ако си мисли,че е по добър родител,да се заеме той.Не може по цял ден да търчиш след детето и да го ограничаваш.Като се стабилизира и започне да бяга самоуверено,ще започне и да се пази.Много е лесно отстрани да гледаш и само акъл да даваш.Ако оставиш детето за 2 дни на бащата и той е луднал,защото не знае какво да прави с него,а иначе са много умни да обвиняват и дават акъл.Достатъчно доказателство,че си добра майка е ,че изпитваш вина и то без основание.Не позволявай на никой да ти втълпява подобно нещо.Такова нещо няма да простя. Hug

# 39
  • Мнения: 323
Абсурдно е да се обвиняваш за всяка злополука или нараняване на детето. Минала съм по този път и сега осъзнавам грешката си. И колкото повече се стремя да пазя детето, толкова повече нещастия и злополуки стават с него. Дали си добра или лоша майка в никакъв случай не се определя с това, колоко пъти се е ударило детето ти. На чужд гръб и сто тояги са малко. Когато мъжът ти вземе да гледа и обгрижва детето толкова време, колкото ти го правиш, тогава да те съди.
Peace

# 40
  • Мнения: 1 029
За съжаление не можем да ги предпазим от всичко,  но това не означава премененно, че сме лоши майки... Не мисля, че трябва да се самообвиняваш и да позволяваш и другите да те карат да се чувстваш така  Naughty

# 41
  • Мнения: 8 242
Спокойно бе жена! Ще падат, ще стават, ще се удрят.. Колкото и да му трепериш, няма да избегнеш тези моменти.. Особено момчетата са  ooooh!
Имам си го вкъщи - постоянно е син и с джонги къде ли не  Crazy Вече даже сам не обръща внимание като се удря или пада. Казва "уффф" с досада и.. си продължава заниманието  Twisted Evil Понякога идва да го цункам на удареното и почва да се хили веднага като репичка  hahaha

# 42
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Не се стягай, всички сме се удряли като малки, пък гледай какви хубави и умни сме станали!
Какво можеш да направиш? Да държиш детето зазидано в кошарката, да не се думне тук или там!? Естествено, че не.
А за мъжа ти - предлагам да му тропосаш малкото да го гледа 12 часа (един ден) и той сам ще спре да ти говори така. Не мисля, че нарочно те обвинява, просто не знае какво е.

# 43
  • Мнения: 486
Ако беше ужасна майка, нямаше да пуснеш тази тема.Не позволявай на никого да те кара да се чувстваш така.

# 44
  • Мнения: 69
Ами то има ли дете,което не е падало? Значи всички трябва да сме ужасни майки. Успокой се,ще се научи да не се удря. И моят юнак много се удряше и то най_вече главата. Сега много рядко да се удари. Не че не съм го паzила,но сам се научи да не се удря. Така че не се притеснявай толкова.

Общи условия

Активация на акаунт