Кога предложихте вода на изключително кърменото си бебе?

  • 1 158
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
Започнах да предлагам вода, когато захраних- на 6мес.Дъщеря ми пропи на 10-11 месеца.
Rumi_T , аз редувам изворна с преварена.Пробвай, но ако детенце отказва, не се тревожи.Чрез кърмата си набавя вода, колкото е необходимо, ако кърмиш на поискване.

# 16
  • Мнения: 147
Моята бебка е изключително кърмена и до 6-тия месец вода не съм давала по съвет на педиатъра и по мои убеждения  Wink . И в най големите жеги беше с кърма и пак кърма, не се е обезводнявала или запек е получавала просто при захранването внимавах с запичащите плодове и зеленчуци въвеждах внимателно и предпазливо сега яде почти всичко и пак не пие вода предпочита майчиното мляко   Laughing  !  Peace

# 17
  • Мнения: 33
Да, кърмим се на поискване. Благодаря ти *Daisy*  Grinning.

Моята бебка е изключително кърмена и до 6-тия месец вода не съм давала по съвет на педиатъра и по мои убеждения  Wink . И в най големите жеги беше с кърма и пак кърма, не се е обезводнявала или запек е получавала просто при захранването внимавах с запичащите плодове и зеленчуци въвеждах внимателно и предпазливо сега яде почти всичко и пак не пие вода предпочита майчиното мляко   Laughing  !  Peace

Да, и аз точно така процедирах, тя също до сега не е пила водичка и уж внимавам със захранването. 
Тогава на какво би могло да се дължи това леко запичане  Thinking ? Понякога дори сутрин се събужда преждевременно, от това,че неможе да си свърши "работата" и проплаква.

# 18
  • Мнения: 545
Лора беше на три месеца когато получи невероятен запек(девет дни ooooh!)не исках да давам разни овесени ядки и т.н.,та със супер мъки успях да й пробутам със спринцовка 20мл.След това пробвах през големите горещини,тя я плюеше.
Сега има едно заместено хранене с пюре,след него не иска да суче,а пие вода около 20мл.

# 19
  • Мнения: 33
Мисля да й предложа малко водичка, а пък тя ще си покаже дали иска или не. И ако не иска няма да я насилвам  Mr. Green  Само се чудя, то нали изворната вода все пак има някаква минерализация /доколкото знам, не е много добре това/, а пък преварената /от чешмата/ с този флуор  #Crazy   
Коя е по-удачния вариант...?  newsm78

# 20
  • Мнения: 753
Започнах с лъжичка по малко след зеленчуковото пюре /на 6 мес. и 10 дена захраних с картоф+кърма/. Малко изпиваше така. Истински пропи с шише със сламка на 1година някъде, а сега на 1г.3мес. пие по половин такова шише за целия ден, като му предлагам като се сетя, но гледам да е по-често.

# 21
  • Мнения: 1 121
След като дадох пюре. Но той и досега предпочита да суче, отколкото да пие вода.

# 22
  • Мнения: 423
Предложих вода на 6 м., когато започнах да захранвам. Но реално пропиха на 1 г. - каката, и 1г. 2 м. - дребния от чаша със сламка, нищо друго не приеха, нито биберони, нито най-различни накрайници.

Общи условия

Активация на акаунт