Отговори
# 15
  • Мнения: 2 614
Нормално си е детето!
Не се тревожи, радвай му се! Наистина щеше да си 5 пъти по-притеснена, ако не правеше нищо от гореизброеното!  Peace

# 16
  • Мнения: 522
Сега се притесняваш че е напред в едно отношение, което означава че ще изостане неминуемо  другаде и пак ще се притесняваш. Моята дъщеря също беше така и тръгна на 8 месеца , а проговори значително по-късно. На една приятелка проговори рано а тръгна късно.Но така е винаги има баланс в природата. Въпроса е да не си внушиш че детето ти е Вундеркинд и да се хвалиш на ляво и на дясно.

# 17
  • софия
  • Мнения: 636
не се тревожи. С по-едрите деца е така. Дъщеря ми на тази възраст беше 9,400, 75см. Сега е над 12, 83см. ама няма нищо чудно в това. А това, че докторката ти се чуди, не говори много хубаво за нея. Детенцето ти си е добре, радвай му се, като проходи няма да наддава стремглаво.

# 18
  • Мнения: 188
А, аз си мислех, че моя се развивал бързо  Laughing
В момента сме на 4м. и издаваме гърлени звуци а.....г.....р......е.....
За мама мога само да си мечтая  Joy

# 19
  • Мнения: 1 183
Нормално си е детето!
Не се тревожи, радвай му се! Наистина щеше да си 5 пъти по-притеснена, ако не правеше нищо от гореизброеното!  Peace
  Peace

# 20
  • Мнения: 745
Децата днес се развиват много бързо като всичко наоколо!!и моят бебо е така!това изобщо не ме притеснява.ти ако знаеш какви работи учат в 1 клас!!!

# 21
  • Мнения: 867
Не разбирам какво те притеснява. Според мен си се развива съвсем нормално, нито бързо, нито бавно. Точно средностатистическо бебе.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
И за мен си се развива съвсем нормално. Бебето е едро, нормално е да наддава в тези граници.
Относно "проговарянето" - бебето не влага смисъл в тези звуци. Сина ми никога не е гукал, винаги казваше "ба-ба". Едва ли търсеше баба си, първите осмислени думи каза на 11 месеца.

# 23
  • Мнения: 4 621
Защо трябва да се тревожиш и притесняваш newsm78, просто наистина има деца които се развиват по-бързо от другите, това не е причина да се шашкаш ooooh!
Peace

# 24
  • Мнения: 2 746
Напълно нормално си е детето!Все пак е родено над 4 кг, не виждам какво толкова се чуди педиатърката.А вие с мъжа ти едри ли сте? Моят съпруг е 1.95 м висок и  сина ми изцяло се е метнал на него. Аз обаче съм по-фина и като отидехме с моето едро бебе на консултациите винаги шашвахме докторката / самата тя около 1.80  висока  Grinning/.Да ти е живо и здраво детенцето!! Peace

# 25
  • Мнения: 864
Много си е добре детето. Радвай му се и не се притеснявай за такива "проблеми".
Peace

# 26
  • Мнения: 508
Всичко това го прави и моята принцеса,но зъбките още ги няма,чакаме ги всеки момент.И сме 7 и 400кг.,71см.Родихме се 3.130кг,и 51 см. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 252
Моето изключително кърмено бебе на 6 месеца беше 11,600кг и 76см - но никой не се шашкаше, защото на старта беше доста голям. Гледай си детето и не се впечатлявай много какво ти казва педиатърката.

# 28
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ние също се родихме по-големи поне над средното тегло за новородени 3.950кг. и 52см. Simple Smile беше на 20 дена когато сама се обърна от страни по гръб и после пак настрани и звуци издава от тогава а какви усмивки ми пуска Simple Smile  на 30 дни следеше с очички играчка или пръста ми, а главичката като я сложа по корем все по-усилено я държи самичка Simple Smile
така че според мен няма какво да те притеснява, едни бебета по-бързо други по-бавно се развиват, важно е да е здравичко и спокойно Simple Smile

# 29
  • Мнения: 9 973
ти ако знаеш какви работи учат в 1 клас!!!
Joy Joy Joy
чак надарено не е.........всчки бебета се отличават с нещо Peace
ние също се родихме по-големи поне над средното тегло за новородени 3.950кг. и 52см. Simple Smile беше на 20 дена когато сама се обърна от страни по гръб и после пак настрани и звуци издава от тогава а какви усмивки ми пуска Simple Smile  на 30 дни следеше с очички играчка или пръста ми, а главичката като я сложа по корем все по-усилено я държи самичка Simple Smile
така че според мен няма какво да те притеснява, едни бебета по-бързо други по-бавно се развиват, важно е да е здравичко и спокойно Simple Smile
ние също! Peace

Общи условия

Активация на акаунт