Трябва да споделя,защото ще се пръсна

  • 7 268
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
Повечето градини съвсем своевременно са информирали родителите кога и как ще се почива, ще има ли сборни групи или не, и т.н. - за справка виж темата в "Нашите деца". Според мен просто е трябвало, предвид на празниците, родителите да се обадят и да се поинтересуват. Не че упреквам авторката, но независимо, че детенцето е било болно, нищо не й е пречело да звънне един телефон да градината.

# 16
  • Мнения: 17 407
Аз ССФ не съм, ама наглата не е директорката според мен. Всеки си има проблеми някакви, дай сега да изтрепем персонала на градините!

# 17
  • Мнения: 1 080
 "че не можело така трябвало да спре учителка от отпуска заради моето дете"
Аз не разбрах - една учителка се грижи за едно дете ?
И да аз не можех да си гледам и двете деца едновременно ,защото бях постоянно в болници с по- малкото ,та и на мен така ми казаха - ми ти можеш да си го гледаш ,след като ми взеха пари за какво ли не - за играчки ,за учебници ,бележки за паразити ,това ако не е наглост ..По- добре не си хаби нервите с идиот ,освен до идиотия да стигнеш ...

# 18
  • Мнения: 3 091
така става ли?

ССФ е примерна и вярна майка,
и гледа си децата без да се вайка.

Повече няма да спамя! извинете

По темата - смятам, че човешкото разбиране на чуждите проблеми е едно от най-важните условия за разбирателство. Директорката може да прояви повече разбиране. А място за едно детенце винаги може да се намери.

# 19
  • Мнения: 2 957
И аз повече няма да спамя ,ама това със ССФ не се ли изтърка вече? Или когато ССФ реди рими за ССФ е друго?!

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Едно дете повече или по-малко едва ли ще е проблем. Щом има дежурни учители за тези работни дни между празниците, значи жената си е в правото. И не става въпрос дали може или не може да гледа двете деца, а въпросът е принципен. Със същия успех можеше да е на работа, а не в майчинство.
Ако го заведе, едва ли ще го върнат от вратата. Ако е въпросът за недостиг на храна, и храна ще му занесе за 2 дни. Може и за цялата група да занесе. А ако креватите не стигнат, ще се съберат 2 деца на едно креватче.

# 21
  • Мнения: 516
фон Спаске,според мен комуникацията и куца на тая жена. Не вярвам да откажат да вземат детето в градината по празниците просто така. И директорите са хора.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 268
така става ли?

ССФ е примерна и вярна майка,
и гледа си децата без да се вайка.

Повече няма да спамя! извинете

По темата - смятам, че човешкото разбиране на чуждите проблеми е едно от най-важните условия за разбирателство. Директорката може да прояви повече разбиране. А място за едно детенце винаги може да се намери.
За какво разбиране апелираш!? Те тук я изядоха с парцалите, та една директорка ли ще се спре!?
Ама нали трябва да сме оригинални, да демонстрираме различно мнение, мисъл някаква... Пфу!
По темата: Един жест по коледно време от страна на директорката няма да я направи гърбава, нали?

# 23
  • Мнения: 17 407
Спаске, какво предлагаш? Да се включим и ние и да отстреляме гадната директорка, може би...Нито знаем как е протекъл разговорът, нито как е подходила майката, нито защо е проблем да вземат детето.
Към авторката- виждам, че каката ти не е никак малка и предполагам, че можеш да й измислиш някакво занимание, филми и т.н. Весели празници ти желая!

# 24
  • Мнения: 3 091
И какво от това, че е в отпуск по майчинство? Щом са й приели молбата и детето е на градина, значи няма проблем.

Флорче Борче - сигурно има нещо. Или в комуникацията, или нещо, с което може би тази майка не е била редовна - нямам представа. МОже самата тя да е държала тон на директорката...
Моята реакция е принципна - най-вече относно "хоровото съскане" тук - все от майки, които показват нулева толерантност, а биха могли да са в същата ситуация.

амбър - за заяжданици използвай функцията лични съобщения. ССФ не може да се изчерпи, нито по смисъл, нито по количество.

Сега мен ли ме заядохте? няма да ви направя този кеф - отивам да храня чавето.

Дренка, погледни ми писанията досега - аз не отстрелвам никого, не харесвам този емотИкон. просто призовавам към нормален, човешки тон. винаги може да се изкаже несъгласие, но по нормален начин. Всички, които моментално осъдиха майката, също не знаят подробности, нали? това обаче не им попречи да я обвинят, че явно не може да си гледа децата.

айде, бъдете щастливи

# 25
  • Мнения: 17 407
МЕн ме подразни начина, по който е формулирала поста си. Самоопределям се като толерантна иначе. Може и да съм змия за някои, знам ли...КАкто и да е, дано се намери разрешение на проблема!

# 26
  • Мнения: 192
Аз не разбрах ето това:
Цитат
(И АЗ ПРИКЛЮЧВАМ ГОДИНА АМА НА 31.12)
В какъв смисъл приключваш годината - като година, че свършва за теб или нещо работиш?

По принцип се занимавам с търговия и в края на годината се прави счетоводно приключване.

# 27
  • Мнения: 192
Не ми куца комуникацията-детето го вписа директорката в списъка,а след час ми се обади да ми са накара и да го изтрие от списъка.По принцип децата бяха 37,с моето ставаха 38 и понеже били много ,затова трябвало втора учителка.
Благодаря на всички,които показаха съчувствие и разбиране,а на другите да са живи и здрави и дано НИКОГА не попадат в моето положение.
ВЕСЕЛА КОЛЕДА И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 958
Хм. Аз пък специално си взех отпуск, за да мога да съм с децата си до 7-ми януари и да не се налага да пускам малкия на градина в смесена група. Ама аз съм работеща майка, сега ми е паднало. Simple Smile

Всъщност, реално погледнато, директорката не е права. Ами ако детето беше на градина и се беше записало за тези дати...какво? Мисля,че е трябвало да ви се обадят, когато са изготвяли списъците . Поне нашите биха го направили. Или да го добавят в списъка след това.

Весела Коледа и на теб и децата да те слушкат! Peace

# 29
  • Мнения: 5 370
НАли съм номинирана в категорията "изтрещяла", та ще си изкажа директно мнението, без да ми пука особено дали някой/я ще се опита да ме 'изяде" или не. Пък нека и да пробват-тежка категория съм, ще приседна. Mr. Green
Ай стига сте се правили на стрА'отните майки, дето могат да гледат по 5 деца, да готвят, да угаждат на мъж и винаги да са тип-топ. Всичко е толкова индивидуално, децата са толкова различни, че някой може да е на разходка, примерно,с 2 деца и да съжалява друг, дето е на разходка с 1-справка-жена от градинката съчувствала на моята детегледачка.
Жената ви писа, че има болна свекърва. Може да си е разпределила графика предварително.
Какво тръгнаха всички да му сеят на корена ряпа и да въртят учудено очи "ах, ох, ама 2 деца не можеш да гледаш?"
МАмче, да не ти пука особено, тука всички се правят на усойници и кобри, ама на практика повечето в реалността са....беззъби. Mr. Green
Колкото до градините и графиците им-засега нямам опит, решила съм този проблем другояче.

Общи условия

Активация на акаунт