МНОГОДЕТНИ МАМИ 30

  • 18 934
  • 362
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 433
Честит имен ден на Антоновци!!! И производни! Mr. Green Живи и здрави да са.

момичета не съм ви чела обстойно а само по диагонал Embarassed моля да ме извинете...но Галин е болен и аз трудно се справям с работата без него. Нали съм свикнала да ми е опора навсякъде... ooooh!
Разбрах обаче че Неви и Ивата са се върнали! За което мнага съм щастлива - липсвахте ми на зимният празник.  Hug Наистина.
Разбрах че имаме нова мама - добре дошла bouquet и аз съм с 12 годишна щерка - та се зачудихх дали "Закуска в Тифани" е подходяща вече за нейната възраст! Thinking
Разбрах че Пешеходка Галче, Ани и Дидуш са намерили загубените си вещи Mr. Green за Дидуш не съм много сигурна... Joy А с Ани и нейните ключове много се смях. добре че в Русе погодата е като при нас и сняг има бол.
Та така -  ние иначе кашляме от 2 дни / Яни де/ Тати и Миреласа болни...Тати повече. Но съм дала ултиматом до утре - щото утре ни е делото за обжалването на наказателното постановление на Данъчните - и Галин болен не болен - трабва да  се яви!
да не говорим че мама ми се обади току що - че точно утре трябва да я водя на очен лекар... и пред переспективата да чакаме с часове в поликлиниката  - май ще я заведа на частен кабинет newsm78
Ето нещо утешително от мен -  понеже ми е лумнала главата от работа - намирам време и за мислене. Ето новото ми предложение към клиентите: Индивидуален подарък за "Свети Валентин" и други празници. Mr. Green
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4977256

ето и чинийките ми от Нова година
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4952620
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4952625
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4952629

Mr. Green ама съм голяма фукла нали...

# 316
  • Мнения: 11 607
Мамчета...привет....Чета, чета и само чета и ви се радвам.......И чат-пат хващам колежки по съдба, които четат,а не дават отчети...Неви...както винаги всичко около вас буди в мен спокойствие,че сте добре и ти си щастлива......А пък незнам защо...но аз все още чакам да те видя още повече красива след като родиш още едно бебче...нали аз уж след теб........

Лилибон...това с подаръка е сложна работа......Към всичко останало може да добавиш боя за коса....Успех в избора! И после да се отчетеш и тук, ще чакаме......

Ани....купон имаше ли тази вечер? Пица направи ли на децата? Как е положението със снега при вас? Че тук...вече забравихме какво е сняг. Отдавна всичко при нас е само черно от асфалта.....

Мирослава...проблема ти е дериозен...Нека мамите с по-големи деца ти дадат съвет...аз съм малка мама.....Радвам се,че пишеш....

Радвам се и за Рейна....Не е написала една новина тя....аз мислих да я пиша, но....ето тя се появи,а не я споделя тук.....Но вярна на качеството си на информатор 1(демек клюкарка) ще кажа,че след Велина ще си имаме още една баба.......Големите мами....я се ориентирайте и направете бг-бабба.......Всичко да е ОК  желая и от теб нови писания....

Добре,че се появи Блещулка(ох...това ми напомня,че трябва да има нова тема.......ама искам да я направя малко по-различна...а време пак не съм си купила.....Та за Блещулка...държи пловдивския фронт за сега.....Че предателките ги няма......Но ни липсват! Раде.....сайта?

Сузи....да допълня за нафталина...водел до жълтеница...та внимавайте.....

Наде...да почерпиш на първа заплата и за работата ,и за хубавата детегледачка...дано си доволна от нея и да не са те подвели първите впечатления........

Иве...пораснали са дечицата ти, и особено близнаците......А за мишката...само капан знам от типа на джапанките, които са наистина сполучливи и хващат животинките. Извинявай...но трябва да се знае всичко...дъвки Орбит ли разкарваш по търговските обекти?

Вълшебна...завиждам ви благородно за възможността за изява на децата в столицата...все пак са повече от нас...провинцията...тук нямаме голям избор, а ми се иска школите да са по-достъпни и разнообразни.

Тъщо......Тъщичке....искам и аз такъв подарък....Ще се правиш на сила грозна, така ли да разбирам? Ще видим дали ще почерпиш за празника ти...ще следим!При такива неща,които намирате с мъж ти...вярно работа не ви трябва!

И сега за десерт...любимата ми Сватя......Тя ми изневерява и ще пея с нея песента Развод ми дай......И няма да ти кажа нищо за Райда.......Освен,че и аз съм доволна от него, също така от лавандулата......Има и лентички Райд за гардероб, но все пак...погледни добре къде е първоизточника....Че зер чеиза на снахата ще изяде.......И гледам...учиш се от мен....станала си детектив и това си е. Няма лошо..стига да информираш редовно какво си научила.

И пак се загубиха хора........Шефке, де си? Галче? Теди?Шапчица....си е тук...Поименната проверка пак ще я започна....Юлке?

Аз да се отчета...Мама е тук....И ме комплексира и депресира.....Ходи навсякъде с парцала и бърше, лъска, че зер къщата на дъщеря и потънала в прах! Изчисти жената кухнята, готви, чуди се и се мае какво правя на компютъра и защо не съм при нея.......Успяхме да си повишим тон едни път...но и аз повиших тон и ....стана ясно,че все пак се грижа за децата си...Щото...как може сутрин да не им правя закуска...ТЯ заради нас ставала в 6ч., пък при нас...аз съм спяла,а Лъчо изпращал Рая на училище......И все в този дух......Днес реших да внеса нотка хумор....Организирахме се да се състезаваме...По какво? Тя прави кифлички със сладко, а аз кифлички със сирене, които обаче не стигнаха до кифлички със сирене,а се превърнаха в питка със сирене.......Но единодушно и в пълно съгласие на масата домочадието обяви,че и едното, и другото е достойно за ядене и .....победител бяха те,че имаха и сладко и солено...Познайте с тез темпове дали ще си променя ника от Цоцоланка на нещо друго по - стройно(освен ако Ани не ме изфотошопства тънка като тополка...)И абсурда е този...мама е тук,а аз отново нямам време......Щото седна ли на компа и не и става много приятно.

Та да ви се оплача и от мъж ми........Реших да му предложа оферта....Аз и той...сами на Предела...Мама тук, с децата...Мама каза - Отивайте, а онова моето - мъж ми... вика - Не, какво ще правя без децата! И се опъва като магаре и не иска да чуе сами да ходим някъде...А толкова много ми се искаше - аз и той...като мома и ерген.......но...има все пак надежда - мама е още тук и ще мърморя до последно...пък ...каквото сабя покаже!

Какво друго да ви кажа...просто да споделя,че училището не е направено за Рая...но вие си го знаете...ох...дали ще се научи това дете да чете и пише...Вчера се е карала с госпожата и и отговаряла...каква младеж само има сега. Утре ще им дават по едно колело..но за този проект, спечен от училището...утре! Йоан щастлив,че не е на детска. И така....

Прегръщам ви всички и само хубави неща...какви са тез болести, Пиги? Лекувай ги с еклери и много любов!

Докато пиша...2 нови отговора...и единият е на цитираната от мен Юлка...Та така...Що така болни...и ти не лекуваш с любов...То от фукане време не остава...А и като си видях толкова сполучливо оползотворената снимка, направо и аз започнах да се фукам.......С вас сме утре духом! Кураж!

# 317
  • Мнения: 3 740
До мамите кулинарки!
Спешно!

Ако някоя от вас има желание да публикува свои рецепти за закуски и да разкаже за себе си в Седмичен Труд, да ми прати на лични телефон за връзка най-късно до 7.00 утре сутринта.

Ще ви чета след малко, че много сте писали!

# 318
  • Мнения: 3 479
Е, Мамче, не така моля. Тук съм, но нали съм контузена, нещо не ми е до писане Peace
И да знаеш, че в Дом и Семейство вече има тема на бабите. Даже е втора подред. Така, че която мама е тръгнала по този път може да се запише и там. Laughing
Джулка, не е възможно ти да си заетата работеща мама, дето няма време. Naughty А кога намери време да направиш тези красоти  bouquet Поздравления.
Добре дошли отново на завърналите се мами. Липсвахте ни. Hug
Аз понеже с този гипс не мога да ходя кой знае къде, та днес се разнообразих с едно посещение при фризьорката. Така де, никога не е излишно. Даже ми дойде добре, щото докато си стоях с боята и книжка попрочетох. Много добре се отморих там Blush
Наде, звучиш страхотно. Давай все така.
Неви, браво на Станислава. Завиждам благородно и се радвам за успехите й.
Ох, през глава се кундя и стойка правя, само и само за да го мотивирам Пепи да учи, но нещо не успявам Sad

Честит празник на всички именници! Бъдете здрави и много щастливи!

# 319
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
  love001 smile3529

Честито на всички именници,да са живи и здрави,весело изкарване на празника Tada  bigdance2

Голямо писане сте му дръпнали,сега ще чета,а утре ще пиша по-подробно,днес сме по-добре и се надявам да се наспя.

Цоци,със супички и любов също става нали newsm78,че от две седмици съм на диета пак и не обичам супи Wink Ние още си имаме сняг,из центъра може би няма вече.

Канима,не ми е боледувало толкова Цветето досега,това е от един месец насам,аз не обичам да се возя в градския транспорт точно заради вирусите,не помня от колко години се движиме предимно с колата,иначе е по-добре да ходя пеша отколкото да се натъпкам в някой трамвай Sick Подозирам,че точно разходките по МОЛ-овете и магазините покрай празниците допринесоха за това.

Лилибон,много сложна задача,зависи от момчето все пак newsm78 На дъщеря ми например би и харесало почти всичко,от книжка до боя за коса.

Мирослава,това е много сериозен проблем,мисля,че не трябва да оставяш нещата така Shocked

Ивата,страхотни сладури,а за мишката,от собствен опит мога да ти кажа,че с капан не става,много са хитри,ние нали сме до полето и всяка есен е цяло нашествие.Слагам отрова/жито напоено с нея/на цвят е розово,под хладилника или под шкаф където бебата не успява да стигне,след около седмица мишката излиза на светло и е толкова замаяна,че кеф ти да я убиеш,кеф ти да я гребнеш с лопатата и навън.При нас аз съм по последната част защото мъжа ми като ги види с удоволствие би се качил върху масата.Имам си и фотоалбум с мишите жертви за който не вярва Mr. Green

Джулка Hug  bouquet,направо си страхотна!!!

Айде лека и наспивна от мене и всички болнички бързо да се оправят Heart Eyes

# 320
  • Мнения: 1 818
Здравейте,милички мои...колко много сте писали...ще ми трябват минимум два часа да ви изчета и да драсна някой ред.Утре ще гледам да стана рано,раничко!

Много ви обичам!

# 321
  • Мнения: 3 740
Честито на всички именници! Да сте живи и здрави!

Между другото, Св.Антоний е закрилник на тези, които са изгубили нещо и им помага да си го намерят. (Поне такива са ми спомените от Катедралата на светеца в Падуа). Така че явно няма нищо странно в това, че всички загубени ключове се намериха.  Wink

неви, страхотна е твоята Станислава! Дано все така да се справя с всичко! Предай й, че цялата банда на "Пълна къща" се гордее с нея, нали си е наша!  Grinning

мирослава, на твое място бих се обърнала към ръководителите на това обединение за не-насилие, в което членува дъщеря ти. Би трябвало да имат някаква стратегия за справяне с подобни ситуации. За кое училище става дума?

Добре завърнала се, Рейна!   bouquet

Тъща3, те децата вярно са ти казали, че си най-хубавата на света, ама още са малки и не знаят, че удоволствието от козметика не е толкова от разкрасяването, а от това, че си обръщаш внимание.

Блещулка, много си пестелива в разказите, вземи пример от героите на словото - хвърли поглед на постинга на Цоцоланка и ще разбереш какви писания обичаме да четем.  Hug

ивата, при майка ми помогна капан.
Леле, какви слънца са децата ти!

Mr. Green ама съм голяма фукла нали...

Ами фукла ще си, я, като имаш с какво да се фукаш. Ние с вързаните ръце защо сме така прилежно скромни.  Embarassed

Цоцоланке, знам го аз Лъчо защо се дърпа да ергенувате сами по Предела. Страх го е от близнаците! hahaha

Е, Мамче, не така моля. Тук съм

И аз! Що ме записа в отбора на отсъстващите, не знам! newsm78
Вярно, че днес не бях на линия, но свърших куп неща - снимах се в поредното предаване на Марта, участвах в конференция, организирана от АР и там се видях с МадамМим и пуснах пипала в Социалното министерство да уредим среща по въпроса за облекчените жилищни кредити.
Самата конференция беше много изтощителна, но много интересна, защото представяше проекти от различни градове за работа с деца, родители и училища и научих много неща, запознах се с много хора с голям опит в правенето на проекти и това е една перспективна посока, в която да се развива нашият Клуб.

Лилибон, една хубава екскурзия няма ли да го зарадва?

Галче, не изпадай в паника! Ще видиш, че резултатите от изпитите ще са по-добри от прогнозите ти!

И мама-кулинарка за материала в Седмичен Труд се престраши!  Hug

Я, докато съм писала, габи се появи!  Hug

# 322
  • Мнения: 3 323
А, къде е баба попадийка да питам аз? Нещо ми се губи по тъч линията...

# 323
  • София
  • Мнения: 1 677
Тук съм,Цоци!Нещо музата ми за писане някъде се е изгубила,та предимно чета  Embarassed
Вече се подготвяме за рождения ден на Анди.Той милия трепка от вълнение и чаааааааака да дойде 27-ми.Много е сладък!Вече много добре казва и "р".Все по-интересни неща говори.
Йоан ходи,бързайки да не му вземем нещото,което си е харесал  Wink Много смешно се сърди-сяда на земята и се навежда напред с една жална физиономия и подходящото за случая проплакване.
Мони е добре.От танцовия ансамбъл имат покана за Киев през м. май и днес ни казаха какви са условията.Всичко изглежда много хубаво,но нали знаете,че не смея да я пусна сама заради диабета.Преподавателят й обеща да помислят за мен като придружител,но не знам как ще се справим финансово.Ако ми направят някаква отстъпка пак ще е жест от тяхна страна,но...не знам.За един човек ще струва около 200 лв.,което включва пътя ( около 1600 км ),командировачните на 2-мата шофьори и такси по пътя. Другото го поемат домакините. Имате ли някоя фирма,която да прави такива превози? Казаха ни,че можем да търсим и ако намерим нещо по-евтино,ще използват тази фирма (само автобуса да е добър ).
Пепи също е добре.Когато се прибере и го попитам как е минало в училище с лека ирония ми казва на две,на три.По-късно по някое време ми доразкзва  останалото  Wink
И така,това е засега при нас.
 Ето и няколкото снимки от рождения ден на Йоан.Не са много добри,но ще ни познаете  Laughing

http://picasaweb.google.bg/pepi.vasilev/cUxCzE

Забравих да поздравя новата мама.Добре дошла   bouquet

На завърналите се мами също по един    bouquet  bouquet  bouquet

Мирослава,не оставяй Мони сама да се справи.Опасно е с тази агресивна младеж...
И нашето училище е в тази програма и всички деца са много ентусиазирани от това. Дано всичко се успокои  Praynig

Честито на вчерашните и днешните именници!

Ивата,много сладки са станали и голеееееееми.

Наде,много се радвам за теб и семейството ти! УСПЕХ!

Тъща3, приятно изкарване!   bouquet  bouquet  bouquet

Лилибон,и аз бих предложила екскурзия.Много обичам да виждам нови неща,но няма кой да ме финансира  Laughing Дано намериш най-подходящия подарък!

# 324
  • Мнения: 11 607
Е, Мамче, не така моля. Тук съм

И аз! Що ме записа в отбора на отсъстващите, не знам! newsm78

За да не се отпускате.....ей така профилактично......Радва ме много окото сега...всички сме тук...бъбрим....(да натрупаме сили за лятото, когато пилетата едно по едно ще хвърчат и ще се орее в темата)...та...да продължаваме в този дух......Не се сърдете.....Знаете,че аз с най-добри чувства към вас!!! И мен ми липсва Дидка.....

# 325
  • Мнения: 1 035

Момичета, почерпете се за мое здраве- днес имам имен ден.
И на всички адаши -Честито!!!

# 326
  • Мнения: 2 433
само с 2 думи....
ОТЛОЖИХА ДЕЛОТО за 8 февруари #2gunfire
Понеже - СА БОЛНИ!!!  И двамата данъчни!!!! #Cussing out
Какъв коментар да направя????Каквото и да кажа - няма да е в нормите на благоприличието...

# 327
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Мноого много ме е срам за голямото отсъствие, но видаях, че не сте ме забравили!!
Видях, че имаме нова мама от Пловдив - много добре си дошла - може да се запознаем!
Много ви се радвам на всички, но чвно курса по английски ми дойде в повечко - та съвсем се загубих.
Искам да ви кажа че много Ви обичам!
Дайте линк към предаването с Галчето!

  bouquet Hug  bouquet Hug  bouquet Hug

# 328
  • Мнения: 607
Мирослава,какво става разрешихте ли проблема?Направо настръхвам като чуя такива неща.За кое училище става въпрос?

# 329
  • Мнения: 184
Да са живи и здрави и днешните именяци!
Тъщата, това е специално за теб:
http://uk.youtube.com/watch?v=_q3BItr7CBA&feature=related
Днес съм на френска вълна, пък и госпожата е много актуална, нали ще става президентша... Друго си е да  те поздрави някой  толкова високопоставен. За Тъщата само най-доброто и най-високопоставеното.  bouquet
Цоцоланке, гледам, че преди мен е писала друга пловдивска мама (радеток Hug), че тази задача за удържане на пловдивския фронт трудна ми се вижда. Аз не съм много добра на фронтовата линия, нищо че съм от поколението дето е възпитавано да закрива амбразури с телата си. По ме бива за тиловак - хората да нахраня, рани да превържа и т.н. Хич ме няма със знаме и гола гръд да поведа народа... Обаче и аз искам от "слабите" снимки. След време, като ги показваме, кой ще знае, че са пипнати тук-там, а на места и повечко. Преди време, една съседка на майка ми, дето не ме познава от времето, когато бях слаба, разглежда сватбените ми снимки и казва: "А, виждам сега, защо те е взел мъжа ти". Е бива ли такива приказки...
Джули, не е за щерката още тази книга, обаче това не пречи аз да си ги купувам и подарявам, пък тя ще си ги чете като му дойде времето (ей, изказах се като един цар Mr. Green) Сега е в период на търсене (то тя почти винаги е в такива периоди) - детските книги и били много детски, а другите още не я грабвали. Но библиотеката и се опразва, защото книгите и постепенно отиват към стаята на малките и все с нещо трябва да се запълва. Като ми хареса книгата - купувам, щото знам ли после може и да не я открия. И ние водим някакви дела с общината, които редовно се отлагат поради всякакви причини.
Наде, напълно разбирам чуствата ти - и аз се чувствам щастлива и доволна. Понякога се чудя за какво да се оплача - ей така за спорта. Ти ме водиш с едни гърди заради работата, аз обаче съм на повече години... Всъщност аз се водя на работа, като технически секретар във фирмата на мъж ми. Като ме назначи си изсветлих косата - секретарката руса и спи с шефа - класика Mr. Green.
Въбшебна, аз видях, че си от София, обаче реших, че може да се местите насам или пък да отскачате за курса по рисуване - ей къде е Пловдив - при вашите задръствания (особено, когато имате височайши посещения) може и по-бързо дотук да дойдете, отколкото да се придвижвате из София.
Кабо Алма, ще се постарая да си докарам постингите, но само на дължина. На дар слово - трудно.
тедивас и Ивата, много хубави дечица. Ива и аз сега свиквам отново да шофирам, че не бях карала кола от 13 год. Съпругът ми дори не пие, поне да го прибирах понякого. Ама сега много по-трудно от преди - много коли, много нещо...
Мирослава, много неприятен проблем. Прав е народът с онази приказка за малките деца и малките ядове. Колкото повече растат, толкова по-сложно става. Хем ти се иска да им решиш проблемите, хем не бива, хем пък  и не можеш. Твоето момиче е една много достойна и силна млада дама, щом се е посветила на тази кауза. Ако има някакво значение за теб и за нея - подкрепям я и я приветствам.
За този сезон децата ми още не са боледували, обаче одеве съседът се обади, че синът му е болен от заушка. Той е съученик на голямата, заедно пътуваме да училище. Дано не сме прихванали.
Поздрави на всички. Който е болен, да оздравява, който е здрав да не се заразява.

Общи условия

Активация на акаунт