Падна от дивана и повръща

  • 3 618
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 419
защо не я заведеш в спешна помощ?  Confused дано всичко да е наред!

# 16
  • София
  • Мнения: 9 862
Честно-ако беше моето дете при всички случаи бих я завела.Какво като не работи рентгена,те лекарите си имат начини да преценят дали детето е добре-гледат зеници..не знам,обаче ми се струва тъпо да разчиташ на дадено по тел указание в този случай.
Всичко най-добро желая!

# 17
  • Мнения: 1 266
Преди малко малката падна от дивана по гръб се строполи и удари отзад главичката си,като стана се разплака и повърна,успокои се и пак повърна.Да я водя ли в болницата или да я наблюдавам?
Сега е седнала на дивана и започва да се унася,а и е рано за лягане....
Гано ми е ,че вместо много да съм притеснена , направо съм и бясна не се спира на едно място ,само се катери,бяга,блъска се....

На доктор. Най-добре в Пирогов, макар че моят опит е, че те не са много внимателни към този тип травми, но поне имат ресурсите да реагират бързо. Успех! Стискам палци да е само леко сътресение.

Ако от Пирогов преценят, ще ви пратят в педиатрията, там ще ви наблюдават поне професионалисти.

# 18
  • Мнения: 1 008
Е, и личната ти лекарка е "много яка". Дано всичко с малката да е наред, но се питам за какво плащаме здравни осигуровки за неработещ ренгени ли?! То аз паднах от 60см, което изобщо не е високо и имаше последици. Дано детенцето  да е добре!

# 19
  • София
  • Мнения: 9 862
Котката Марта ,ми тя майката не е от София,какъв Пирогов?!Нали не съм разбрала грешно-за Карнобат иде реч.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 078
Преди години дъщеря ми падна по главичката. Обадих се на личната и ме питаше дали е отпаднала, дали повръща - нямаше такива неща, но тя каза все пак да отидем до Пирогов. Там доста се помотаха докато ни приемат, но прегледаха очите как реагират на светлината и още някакви неща, които не помня, защото беше преди около 6 години. Но най-важното, че всичко беше наред и ние отхвърлихме случката вместо да мислим дали и има нещо или не.

# 21
  • Мнения: 1 266
Котката Марта ,ми тя майката не е от София,какъв Пирогов?!Нали не съм разбрала грешно-за Карнобат иде реч.

Явно аз не съм чела внимателно, ама реших, че трябва бързо да отговоря.
Все едно къде, трябва да има отворено Спешно, бързо там.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 191
Детето трябва да бъде прегледано от лекар.
Може и нищо да няма, обаче е абсурдно да не се предприеме нищо, при положение, че детето е повръщало и в момента е по-унесено.

# 23
  • Мнения: 36
Отивайте в болницата. Там има дежурни все един невролог или неврохирург ше се намери да я прегледа. Да се видят зенични реакции, рефлекси и др. Дано всичко е ок!

# 24
  • Мнения: 45
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО заведи малката на лекар,дано да й няма нищо,но ти си длъжна да го направиш

# 25
  • Мнения: 19 307
отивайте бързо на лекар.малката също падна наскоро и веднага я заведох на лекар.той ми каза да гледам за симптоми повръщане,вялост и унасяне в сън и ако ги има детето се приемало една нощ за наблюдение в болница.

# 26
  • Мнения: 268
...според мен най-добре е да си легне,наблюдавай я през ноща...
от мен един съвет при удар-по-челото,крачето,ръка...наложи веднага с лед сложен в плик,успокоява много бързо отока(ако тече кръв с йодна тинктура- това ти го казвам между другото,защото да не се повтарям-...патило

# 27
  • Мнения: 45
стискам палци всичко да е наред

# 28
  • Мнения: 4 362
Честно-ако беше моето дете при всички случаи бих я завела.Какво като не работи рентгена,те лекарите си имат начини да преценят дали детето е добре-гледат зеници..не знам,обаче ми се струва тъпо да разчиташ на дадено по тел указание в този случай.
Всичко най-добро желая!

Съжалявам,че ти се вижда тъпо,но нама как да постъпя по друг начин ,ренген няма,личната не иска да идва,дежурен няма защото си е вкъщи,къде да тръгна да я водя на 60-80 км посред нощ и то посред зима?Тази вечер ще я наблюдавам,дано и няма нищо,ако се наложи недай си боже ще тръгна за Бургас.

...според мен най-добре е да си легне,наблюдавай я през ноща...
от мен един съвет при удар-по-челото,крачето,ръка...наложи веднага с лед сложен в плик,успокоява много бързо отока(ако тече кръв с йодна тинктура- това ти го казвам между другото,защото да не се повтарям-...патило

Така и направих,гушнах я,гледахме филм и преди малко заспа,успокои се.Питах я боли ли я нещо,отговори "Не",ще спи при мен за да я наблюдавам вечерта.Благодаря!

# 29
  • София
  • Мнения: 9 862
Съжалявам,че ти се вижда тъпо,
Не се засягай,не ми е това целта Peace.Пуснала си тема,искала си мнение,написала съм какво мисля.От сърце ви желая всичко да е наред/сигурна съм,че ще е така/. Peace
И все пак да попитам-при вас няма ли Спешен център?

Общи условия

Активация на акаунт