Падна от дивана и повръща

  • 3 649
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 461
И аз май късно се включвам.
Дано всичко да е наред  Hug

Когато Тошко беше паднал от леглото и аз звъннах на личната, първото нещо което ме попита е дали повръща и другото дали го унася на сън... и ако е така веднага да го закарам в болницата.

# 46
  • София
  • Мнения: 7 209
Дея, как сте? Как е детенцето?

# 47
  • Мнения: 4 455
Дея ,драсни два реда  че те мислим!

# 48
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Заведи я непременно на лекар!!!  Дори да е за нищо, поне ще знаеш със сигурност и няма целия ден да се притесняваш.

# 49
  • Мнения: 4 362
Добре е,още от сутринта е започнала пак белите,няма повръщане ,спокойна е,наблюдаваме я все пак.Много ви благодаря!
Отивам да се приготвям за довечера и после ще пиша пак.Отново благодаря на всички!

# 50
  • София
  • Мнения: 1 078
Слава Богу! Весели празници  Hug

# 51
# 52
  • София
  • Мнения: 39 836
Весели празници. Явно малката е повърнала понеже преди това е хапнала.

# 53
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Добре е,още от сутринта е започнала пак белите,няма повръщане ,спокойна е,наблюдаваме я все пак.Много ви благодаря!
Отивам да се приготвям за довечера и после ще пиша пак.Отново благодаря на всички!

Браво на детето

# 54
  • Мнения: 3 456
Браво! Ще празнувате спокойно !!!
Много здраве и късмет на малката лудетина.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 230
Късно видях темата, но пък съм щастлива, че нищо й няма на малката. моята дъщеричка е същата палавница, не се спира, що удари и падания е имало, не искам да си спомням. Два пъти пада на главата си, като си изкривяваше врътлето и главата отиваше назад.
Весели празници!

# 56
  • София
  • Мнения: 17 592
Заведи я на лекар.

# 57
  • Мнения: 2 829
Дея, аз се занимавам със сноуборд и вече съм виждала доста случаи на комоцио та мога да ти напиша какви са признаците и каква е профилактиката.
Можеш да провериш дали координацията на детенце е добра (може под формата на игра да я накараш със затворени очи да си пипне носа, да си докосне двете показалчета, да направи везна, абе ако по нещо ти прилича че е като пияна-това е тревожен признак), освен стндартното-дали има главоболие, дали поврища и дали е по-сънена от обикновено.
Децата много често повръщат от уплахата и от рязкото разклащане, както и ако плачат силно, само по себе си повръщането не е тревожно.
Когато човек получи леко комоцио лекарите му предоръчват известно време да не чете, да не гледа телевизия(изобщо ако може да не си напряга погледа много), да не тича, да почива повече, да е спокоен, да не пие съдоразширяващи лекарства и алкохол (съдоразширяващи са аспирин, панадол и т.н.) и да избягва друсане и падания. Можеш да се опиташ да спазваш тези препоръки доколкото е възможно за няколко дни, просто профилактично.

Аз много добре те разбирам, понеже също живея в малък град, та ако недай Боже се наложи да търсим помощ през нощта става много сложно. И в повечето случаи само ще си измъча детето без да получим адекватна помощ. Мисля, че си взела правилното решение!

# 58
  • София
  • Мнения: 7 209
 Hug
Весели празници!

# 59
  • Мнения: 1 029
много се радвам Hug
бъдете щастливи  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт