Епилепсия - тема 3

  • 45 764
  • 408
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 204
да посещаваме логопед, психолог, специален педагог , а невролога ни е д-р Литвиненко, ................
Проходихме след 1г.6м. , говора се забави, сега е като на 2г. 2г.6м. -дете , от скоро свързваме три думи и прави опити да направи изречения , финната моторика вече почти няма разлика от връстниците и.


А към какъв вид специалист да се обърна тогава???
Бих казала,че тези специалисти са достатъчни.Като се прибави обичта и вниманието на майката, остава само благоволението на Господ Praynig
Като чета това,което си писала, аз мисля,че това е нейния начин да се изразява засега.Растейки,ще усъвършенства умения и тези прояви (да се надяваме!) ще изчезнат. Не натрапвам мнение,но мисля,че ако я възпираш "да го прави", тя ще разбере,че е нещо "неправилно" и "лошо",но пак няма да може да изрази емоцията си по стандартния-не правещ впечатление начин.Тя просто е Различна от масата деца!
При моето дете, тези прояви са някаква свръхформа на защитна реакция.
Преди 2 часа,като бяхме на детската площадка, никое друго дете не реагира на задухалия вятър,но тя спря,започна да мижи,вдигна ръка пред лицето си...Другите й се смееха и тя започна да се смее...И така: знае(защото съм й казвала),че вятърът няма да й отвее косата;че водата от душа не е страшна;че моторът,който пращи оглушително,е далече...но тя се свива и гримасничи.Остава да чакам и да се надявам, че с времето ще се научи да реагира по-добре на подобни дразнители. Praynig

# 361
Мойта дъщеря пък като се притесни много или ако нещо я затруднява започва да мига с очите бързо,бързо.Но като отвлечем вниманието от проблема и спира.Неприятно е,че се забелязва от други деца или възрастни.Даже са ни питали дали е нещо стрестната,че така премигва.А ние казваме-да,без да се впускаме в подробни обяснения какво е.Пламак е права.Те така изразяват емоциите си.

# 362
  • Мнения: 3 540
По някога и при нас ,въпреки ,че вече сме големи ,,когато се притесни за нещо,мигането с клепачи е задължително. И това ме притеснява ,понякога ,защото не мога да приценя дали това не е абсанс! newsm78
Но Петя си казва ,че няма такова нещо и дено е така!

# 363
  • Мнения: 511
Здравейте!Искам да попитам майки те с малко по-големи деца рискуват ли да ги пускат долу пред блока сами да си играят?На моя син страшно мн му се иска ,а аз не смея.Той е свикнал всяко лято да си играе,да но сега с това заболяване незнам какво да правя(криво ми е, гадно ,като си спомня какво е било преди).
Вие какво бихте ме посъветва ли?

# 364
  • Мнения: 474
здравейте Мири и Поли моят син е на 11год, с диагноза епилепсия  да пускам го да играе навън сам  опитвам се да го уча да бъде самостоятелен , пращам го да пазарува  ходи на училище сам е  притеснено ми е но трябва да ги учим насамостоятелност ,А в интерес на истината и на него му харесва , да не му виса все над главата,

# 365
  • Мнения: 511
Здравей нончето!При нас се получи точно обратното ,той сега ще стане на 8г. и беше напълно самостоятелен от 5г.Ходеше сам до магазина,гледапе се вкъщи когато не му се излиза или съм на работа,но от м. декември като се разболя нас ни изтрах  и него оставяме въобще бвз наблюдение.Може да си представи те той как се чувства,а и ние да му усигурим постоянно присъствие.На него нему е добре и ние страдаме още повече,затова се допитвам до вас как да постъпя?Притеснявам се да не му стане нещо,той не усеща кога не муе добре.

# 366
  • Мнения: 474
а по принцип как е в училище ,в смисъл  сам ли ходи и мен си ме е страх ето днес например както си стоеше и гледаше телевизия аз го попитах какво ще обядва и той започна много бавно да ми отговаря беше адекватен отговаряше адекватно на въпросите ми каза че не му е зле но този забавен говор доста ме притесни той по принцип по бавно говори но все пак, не знам какво да си мисля,Вчера и онзи ден май доста го понатоварих с писане и четене и незнам дали това не оказа някакво влияние,Сега нищо му няма но  на мен ми е доста притеснено,

# 367
  • Мнения: 3 540
Съвсем нормално е да се притесняваме като родители.Но не трябва да обсебваме децата,защото те се чувстват като в клетка и се притесняват още повече ,а притеснението е емоция ,която не влияе добре на нашите деца.

# 368
  • Мнения: 511
Не неходи сам,водим ги аз и моята съседка,редуваме се,тази година имах ме  тази възможност.При нас училището е далеч и няма как да ходят сами дори да са здрави,а и те за първа година бяха на училище.Тази година ще бъдат само 2смяна и ще се включваме всички за водене и прибиране.С моята съседка работим на едно и също място и сме в различни смени и ще съчетаваме . С нейния  син са от 3годишни и даже ги записахме в един клас преди още да се разболее.Колко е писал и чел ,че да се е претоварил?Аз също мн го карам да чете,досега е прочел 2книги и в момента е наполувината на 3книга,правим също и диктовки но не всеки ден.От колко време сте с епилепсия и как се е проявила при вас,какво пие те?

# 369
  • Мнения: 3 540
МИРО и ПОЛИ писах ти нещо на лични!

# 370
  • Мнения: 474
От  десет години е с тази диагноза  пили сме какви ли не лекарства в момента е на депакин хроно , при нас има известно затруднение в усвояване на материала , преди няколко дни падна и доста се беше наранил и уплашил и това може да е оказало влияние знам ли , досега не ми се беше случвало такова нещо и не знам как да го тълкувам,

# 371
  • Мнения: 511
Здравейте!Редовно чета,но невиждам нищо ново,което ме довежда до мисълта,че всичко е наред с децата ви.Дано да е така.
Ние вчера ходихме на ЕЕГ,което има леки отклонения,но според доктора  не са фрапиращи,за главоболието,което се оплаква ни каза да си записваме кога го заболява,колко време трае,по няколко пъти дневно ли е?Днес пуснахме Асат и Алат,стойностите са се покачили и след 2сед.пак ще се бодем да се види дали продължавт да се променят.Страшно се притеснявам и немога да си отговоря в такъв случай какво се прави?Някой от вас сблъсквал ли се е с подобен проблем?
Моля ви дайте някакъв съвет,защото от претиснения не издържам.
Дано не съм ви досъдила с този си пост.
Ако има нещо,моля ви за извинение.
Лека вечер!

# 372
  • Мнения: 1 035
Здравей....
да, ние сме добре... Слава Богу Praynig
от 21.03. не сме имали пристъп...... явно Конвулекса помага.
септември ще ходим за 3дни в Св.Наум за контролни изследвания.....  тогава ще направим 6м ле4ение. Но се чудя, не е ли мн на рядко тази "проверка"? Верно, няма пристъпи.... но сякаш ми се ще да се прави нещо, вместо да стоим и да чакаме Rolling Eyes

# 373
  • Мнения: 199
Къде сте, няма ви никакви да пишете, надявам се децата и вие да сте добре!
Приятна почивка и море на тези които са отпускари Grinning

# 374
  • Мнения: 474
Здравейте и от мен и аз се надявам всички да са добре и пълноценно да си почиват ,

Аз съм ги командировала мойте разбойници при мойте родители и сега ми е доста скучно без тях но няма как,. нека малко си починат от мен .   typeuu

Общи условия

Активация на акаунт