Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви теми се обсъждат във форума?
Какви са препоръките за лечение на епилепсия и какви са възможните методи за лечение на епилепсията?
Какви са симптомите и лечението на синдрома на Уест?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви теми се обсъждат във форума?
-
Какви са препоръките за лечение на епилепсия и какви са възможните методи за лечение на епилепсията?
Във форума се споделя информация за лечението на епилепсия, включително препоръки за лекари, лекарства и рехабилитация. Потребителите споделят своя опит с различни лекарства като Депакин, Сабрил, Конвулекс, Ламиктал и други, както и техните странични ефекти и ефективност. Препоръчителното лечение включва консултации с невролози, изследвания като ЕЕГ и видео-ЕЕГ, както и прием на лекарства. Рехабилитацията и психологическата подкрепа също се препоръчват. Лечението обикновено включва медикаментозна терапия, като изборът на лекарства зависи от вида и честотата на пристъпите. В някои случаи може да се препоръча хирургично лечение за резистентни на лекарства случаи. Алтернативни методи като йога, рейки и хомеопатия могат да се използват като допълнителни терапии след консултация с лекар.
-
Какви са симптомите и лечението на синдрома на Уест?
-
Какви са препоръките за рехабилитация при епилепсия?
-
Може ли личният лекар да назначи изследвания на серумните нива на конвулекс, АСАТ и АЛАТ или трябва да отида при невролог?
лоша работа,в такава безизходица сме,тя е на 24г.и еи така това нещо-епилепсията(както я водят) се появи от нищото.по колко лекари ходихме и..нищо,утре я изписват от 4ти км. там в университетската болница...правиха и ЕЕг и и взимаха кръв и на тази база като ЕЕгто пак е чисто,увеличават и дозата и добавят ново лекарство.И пак на базата на това че последния път получи поредица от гърчове и пак в сънят си през окло час-3 пъти.Страшнико си е просто,изпада в някакво състояние което незнам как се нарич нико доктор не ни е казвал,ние го наричаме "изключване" ,както си стои и си говориме или гледа Тв ,просто изключва,започва да си движи едната ръчичка,поема си въздух прес носа все едно че подсмърча,говори несвързано,или думи който не съществуват,ако я питаш нещо казва не те разбирам,и обяснява нещо...и това трае окло 20-30секунди а последните пъти и повече.Може ли такава безизходица да не знаеш как и защо и от къде се е появило,и как да помогнеш,като и лекарите не правят нищо....