Условия за прием в детските заведения в София 2008-2009г IIра част

  • 21 617
  • 642
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 5 370
По БТВ обясниха добре как стоят нещата, особено Клео (мисля че тя беше едната мама, която много ясно и точно обясни новата система   bouquet ) Отново браво на нея че така отдадено разяснява за всички нас родителите   bouquet
Абсолютно си права, тя си беше. Абе, с 2 думи, отивам да се напия следновогодишно и антивирусово. Mr. Green
Обаче системата все таки не работи, дава ми съобщение за грешка и това си е.

# 166
  • Мнения: 2 149
Да, тя добре се изрази майката, ма преди това да бяха казали ОДЗ и ЦДГ + яслените им групи, а Яслите към МЗ.... а те някак казаха информацията без да  дадат това обяснение, така че нали се сещате колко майки утре ще виснат пред ОДЗ-тата, за да подават молби за "ясла" Tired
Иначе в една Ясла съм питала - директно ми казаха на 7-ми да отида, че директорката е в отпуск до тогава.

# 167
zapis  Peace i naistina mnogo e obarkano vsichko a za mediite da ne govorim ...

# 168
  • Мнения: 5 160
Здравейте,
За подаването на молби чрез Интернет - искам да попитам следното - ще приеме ли системата да попълниш желание - дете набор 2005 г да кандидатства за 2-ра група детска градина - т.е. спрямо ЕГН-то дали ще допусне такива желания?
И още нещо (една мама също беше писала, че вероятно ще сменя квартала) - на мен също ми предстои.
Понеже сега се подават молби - явно сега трябва да подам за градина в друг квартал ...

Ще бъдат ли вкарани в системата настанените към момента дечица в ясли и детски групи?


# 169
  • София
  • Мнения: 3 081
"На 4 януари 2008 година ще бъде публикувана информация за свободните места в детските градини за учебната 2008/2009 година, както и допълнителна информация за ползване на информационната система за подаване на заявления и прием на деца в детските градини. Същата информация може ще бъде предоставена за ползване и на Интернет адрес: http://www.kg.sofia.bg"

 Това е в сайта на столична община, т.е. да имаме търпение до 4.01.

А я да задам един тъп въпрос...моят син ще навърши  4 год. през 2008 и още не ходи на градина, сега ще подавам документи - означава ли, че ще го запишат директно във втора група? Т.е.  аз трябва да гледам евентоални свободни места във вторите групи (ако изобщо ги има обявени)...ако е така - горко ни  ooooh!

# 170
  • Мнения: 2 149
51 ОДЗ Щурче  - обадих се току-що, молби писмено не се подават за яслената им група, "от 04.02 в Системата" - това ми казаха
Ясла 48, Зап. парк - от 07.01 молба, поради отпуск на завеждащата. /санаториалната ясла има ли някакви по-специални опции и изисквания?/

# 171
  • София
  • Мнения: 614
ЧНГ на всички!
Още един тъп въпрос от побъркана от системите майка-как се разбира кое е яслена група към ОДЗ и кое е самостоятелна ясла?

# 172
  • Мнения: 269
За ясла #31 в кв. "Хиподрума" - лелката ми каза, че местата били заети  Shocked - молбите от преди Нова Година важат newsm78. Чаках 40 мин-завеждащата така и не дойде (явно заради "изненадалия" ни сняг), казаха ми да отида на обяд или утре.  ooooh!

# 173
някой знае ли нещо за 15, 38 и 90 -то ОДЗ, как ще се кандидатства за ясла?  В 15ОДЗ преди Коледа директорката ми каза по интернет, а сутринта съпруга ми ги обиколи и трите и служителите там въобщте не бяха на ясно и казали че яслата и градината са съвсем различно нещо а директорките днес ги нямало и да отидем към обяд  при замесничките да подаваме евентуално молби. Само ни объркват чудя се защо не са се информирали и да дават точна информация...... нямам думи......

# 174
  • София
  • Мнения: 2 708
"На 4 януари 2008 година ще бъде публикувана информация за свободните места в детските градини за учебната 2008/2009 година, както и допълнителна информация за ползване на информационната система за подаване на заявления и прием на деца в детските градини. Същата информация може ще бъде предоставена за ползване и на Интернет адрес: http://www.kg.sofia.bg"

 Това е в сайта на столична община, т.е. да имаме търпение до 4.01.

А я да задам един тъп въпрос...моят син ще навърши  4 год. през 2008 и още не ходи на градина, сега ще подавам документи - означава ли, че ще го запишат директно във втора група? Т.е.  аз трябва да гледам евентоални свободни места във вторите групи (ако изобщо ги има обявени)...ако е така - горко ни  ooooh!

Мерси за информацията   bouquet , не беше логично да е така недопълнено
А за въпроса ти според мен трябва да гледаш точно за 2-а група, Септември 2008 г 1-а група ще бъдат деца, които през годината навършват 3 г., вие сте с една година напред

# 175
  • Мнения: 9 990
"На 4 януари 2008 година ще бъде публикувана информация за свободните места в детските градини за учебната 2008/2009 година, както и допълнителна информация за ползване на информационната система за подаване на заявления и прием на деца в детските градини. Същата информация може ще бъде предоставена за ползване и на Интернет адрес: http://www.kg.sofia.bg"

 Това е в сайта на столична община, т.е. да имаме търпение до 4.01.

А я да задам един тъп въпрос...моят син ще навърши  4 год. през 2008 и още не ходи на градина, сега ще подавам документи - означава ли, че ще го запишат директно във втора група? Т.е.  аз трябва да гледам евентоални свободни места във вторите групи (ако изобщо ги има обявени)...ако е така - горко ни  ooooh!

Да,няма как детето ти да е първа група.Ще чакаш да се освободи/оваканти място от втора група.Това се случва рядко обаче, евентуално при преместване на семейството примерно.Дори и много боледуващите деца не ги отписват, ами си пазят мястото и просто носят бележки.Абсолютно на късмет ще е да го приемат някъде.Уви.Групите са си сформирани и само при напуснало официално дете, ако няма пред вас други чакащи, ще го приемат.

Малко ОФФ, ама искам да изразя недоволството си от репортажа във вчерашните новини по Бтв.Репликата-майките Масово са се Заблудили, че молби се подават първия работен ден си беше удар под кръста!Първо-Никак не са се масово заблудили-до сега такава беше практиката, а не всеки има и-нет и чете в БГ-мама, за да знае какво са решили в последния буквално момент управниците!Това не е заблуда, по дяволите, как да са се заблудили, като не са се!И ми го казват леко назидателно, все едно никога не се е случвало да има опашки пред градини с подаване на молби и то го казват само ден, преди първия работен ден за новата година.Егати-мнооого навреме, думи нямам!Второ-това не важи за всички градини и ясли, после между другото споменаха, ако не си слушал внимателно, много майки с ясленчета щяха да бъдат заблудени и да чакат февруари, вместо да тичат днес да си подадат документите! ooooh!

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 09:31 от пенелопа

# 176
  • Мнения: 298
В 37 ОДЗ - Павлово няма прием за деца набор 2006. Групата била попълнена от миналата година и 2008 год. няма да приемат. Само набор 2005 за детската градина и 2007 за яслата. Това е пълен абсурд. Набор 2006 няма да приемат и догодина за детската градина. Това нормално ли е ? ooooh! #Crazy

# 177
  • Мнения: 228
penelopa напълно си права,аз съшо се заблудих от тъпия репортаж,че и скандал спретнах на мъжа ми,че уж ходи до ОДЗто да пита и му казали за ясла 4ти ,а сега изведнъж за ясла-2ри Януари.Добре,че ви има вас  Hug за което Ви благодаря:)

# 178
penelopa напълно си права,аз съшо се заблудих от тъпия репортаж,че и скандал спретнах на мъжа ми,че уж ходи до ОДЗто да пита и му казали за ясла 4ти ,а сега изведнъж за ясла-2ри Януари.Добре,че ви има вас  Hug за което Ви благодаря:)
Последно за яслена група в ОДЗ кога да подаваме молбите

# 179
  • София
  • Мнения: 2 708
penelopa напълно си права,аз съшо се заблудих от тъпия репортаж,че и скандал спретнах на мъжа ми,че уж ходи до ОДЗто да пита и му казали за ясла 4ти ,а сега изведнъж за ясла-2ри Януари.Добре,че ви има вас  Hug за което Ви благодаря:)
Последно за яслена група в ОДЗ кога да подаваме молбите

На 4 Февруари

Общи условия

Активация на акаунт