Условия за прием в детските заведения в София 2008-2009г IIра част

  • 21 693
  • 642
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 588
А за първа група в градините (ОДЗ-тата)?
Кога и къде се подават молбите?

# 181
  • Мнения: 48 103
в едната градина категорично не ми взеха молбата, остава за догодина
в другата ми я взеха, защото са ми познати, ама не знам какво ще стане последно
засега ще седи в яслата до юни, после ако имало места, ще го вземат веднага на градина  newsm78 или от септември ако сме се класирали евентуално
ами защо няма предимство и за децата, които посещават ясла вече, макар и не в одз Close

# 182
  • Мнения: 2 149
Е, нали за яслени групи и групи изобщо, в ОДЗ, се подават на 4.02.

Аз да попитам, има ли вариант тези, които са подавали молби в ОДЗ и ЦДГ /за яслени групи/ преди НГ, въпреки че е забранено подаването по всяко време на годината и предварително за година-две напред, та има ли вариант да им пазят входящите номера по някакъв начин и те да минат преди чертата? Един вид, ако някъде са подадени молби примерно юни или септември, за след 1 година, да им пазят входящите?Че нали няма да са в системата на 4.02, което ще ги прави невалидни все пак?

# 183
  • Мнения: 2 037
Стари молби не важат. Трябва да се регистрираш.

# 184
  • Мнения: 296
В какъв срок трябва да се подаде "молба" , "декларация" или както там се казва, че имаш желание детето да продължи от яслена в градинска група...

# 185
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Само на мен ли не ми се отваря сайта? newsm78

# 186
  • София
  • Мнения: 6 263
Стари молби не важат. Трябва да се регистрираш.


 Peace И аз така мисля! То, ако беше обратното, какъв щеше да е смисълът от системата изобщо?  Joy  Hug

# 187
  • София
  • Мнения: 2 708
Е, нали за яслени групи и групи изобщо, в ОДЗ, се подават на 4.02.

Аз да попитам, има ли вариант тези, които са подавали молби в ОДЗ и ЦДГ /за яслени групи/ преди НГ, въпреки че е забранено подаването по всяко време на годината и предварително за година-две напред, та има ли вариант да им пазят входящите номера по някакъв начин и те да минат преди чертата? Един вид, ако някъде са подадени молби примерно юни или септември, за след 1 година, да им пазят входящите?Че нали няма да са в системата на 4.02, което ще ги прави невалидни все пак?

Такъв вариант няма, директорите са задължени (друг е въпроса дали го правят) да се свържат с родителите и да ги информират че молбите им вече не важат и да си подават такива отново след 4 Февруари по нета

# 188
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Честита Нова Година на всички! Желая ви много здраве, щастие и късмет!

И на мен не ми се отваря сайта, но се надявам скоро да тръгне.
Хайде и аз да задам един въпрос.

Моето дете е родено 10.2005 г. Тоест аз мога да го запиша за 1-ва група тази година. Така когато тръгне на училище ще е на 6 години и след 1 месец и нещо ще навърши 7.

Какво ще стане обаче ако реша да не го записвам сега?

Тоест ако искам да тръгне на градина на навършени 3 годинки и да е съответно на училище на навършени 7.

Сега ли трябва да се подаде молбата или догодина? И ако е догодина дали ще може пак да го приемат 1 група?

Има ли вариант системата да го отхвърли за 1 група и да го пише че е за втора група?

Знам че има и разни варианти да се тръгва и на пролет на градина. Това системата отчита ли го? Примерно мога ли да го запиша сега, а той да е 1 група пролетта на 2009 година.

# 189
  • Мнения: 10 760
Цъфхнах в 7.20ч. в 51 ОДЗ - имаше опашка от около 15 човека. На вратата имаше подробно описание /подпечатано от район "Илинден"/ как се подават молби само по електронен път след 4.02, което потвърдиха и учителките.
Директорката не я дочаках.
В яслата /само ясла е, не е ОДЗ/ казаха, че за тях важат молбите подадени миналата година, както и че приемат нови за тази.

# 190
  • Мнения: 485
Записвам се да следя.

# 191
  • София
  • Мнения: 6 263
Записвам се да следя.

Добре дошла, Олга, и в тази тема!   bouquet По линийката ти виждам, че имам да ти честитя още нещо освен Новата година!  Hug При това положение с малкия сигурно още се гледате вкъщи. Ади вече е на ясла от септември. Ходите ли още на плуване? Стига толкова офф, по темата - насочили ли сте се вече към някои градини?

# 192
  • София
  • Мнения: 2 708
Drina щом детенцето е родено 2005 г, значи 2008 г трябва да тръгне в 1-а група, 2009 във втора и т.н. Новата система не позволява избор кога да тръгват децата, всички трябва да са с набора си. Ако решиш да не го записваш сега догодина ще ви приемат в 2-а група, което е много по - трудно от приема в 1-а, защото свободните бройки са минимални, ако въобще има такива

# 193
  • Sofia
  • Мнения: 852
Само на мен ли не ми се отваря сайта? newsm78
И на мен не ми се отваря сайта. От вчера пробвам, но ТЦ.

# 194
  • Мнения: 269
Обадих се в яслата (само ясла #31, Хиподрума) - завеждащата каза, че молбата ми от преди Нова година важи, входящия номер се пази (идеше ми да я разцелувам Hug). Както една мама каза- за "само яслите" важи старият начин (важат си молбите от миналата година), а по интернет - градините и ОДЗ, от 04.02.
Успех на всички Hug  Peace , есента ще драпам за градина  Joy

Общи условия

Активация на акаунт