Какво може да му има?

  • 3 093
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 062
Опитай да го храниш на по чести интервали, ако бебче иска. Всъщност на поискване ли е или на режим?

# 16
  • Мнения: 274
Също   мисля,   че е    гладно.
Или    пък    му   се    ака? Спира   ли  да   реве   след  това?
А    може   би е  хич   не е   зле  да    започне   да   пие     вода    и   сокове...

# 17
  • софия
  • Мнения: 636
Детето ти със сигурност е гладно! Нахрани го хубаво някоя вечер и ще видиш.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 524
Джиджа разгледай добре венците на бебо. Ние също така се бяхме объркали, че пак започват колики, а се оказа че са се подули венците - на кучешките зъбки, не е задължително първо да излизат предните зъбки. Та Кари се опитва да си вкара ръката до лакъта, помагат чешалките, но за жалост са ни още малки бебоците и трябва ние да ги държим.
Сега за коликите - възможно е - слушай коремчето на бебо те се чуват, само трябва да спре да плаче де, уригвай го по два-три пъти по време на едно хранене, за друго което не знаеш не се сещам, а предполагам и това го правиш.
За това дали е гладно - стига бе момичета гладните бебета не пълнят памперси редовно и се дерат като за световно, а това че яде на цели 4 часа също е признак че не е гладно, още повече наддава като за световно малкият мъж.
ВЕСЕЛА КОЛЕДА  Hug
липсваш ми в темата   bouquet

# 19
  • Мнения: 7 723
....За това дали е гладно - стига бе момичета гладните бебета не пълнят памперси редовно и се дерат като за световно, а това че яде на цели 4 часа също е признак че не е гладно, ....
Това, че цока на 4 часа не значи, че поема нужното му количество храна.
Това, че пълни памперсите- също.
Освен, че го мъчи зъборастеж, което е факт,
не е зле и да му направиш пробно кърмене....

# 20
  • София
  • Мнения: 1 524
26/09/07-3550гр.,51см.
30/10/07-4700гр.,58см.
27/11/07-6110гр.,63см.

Време е за нова консултация, помня, че докторката искаше на диета да го слага малкия мъж. Руска е права, спокойно можеш да помолиш за едно пробно кърмене, така отхвърляш и тази възможност.
Забравих да ти кажа, че моята госпожица плаче и когато я облека повече и и е топло.
 

# 21
  • Мнения: 1 593
Мацки, при зъборазтеж не трябва ли да има "пищене" по време на сукане и проблеми със самото сукане  newsm78
питам, но само съм чувала. личен опит нямам.

# 22
  • Мнения: 2 821
Детето ти със сигурност е гладно! Нахрани го хубаво някоя вечер и ще видиш.
"Хубаво" вероятно означава, че трябва да го нахрани с АМ. Тази кърма нещо не става Crazy Laughing

А    може   би е  хич   не е   зле  да    започне   да   пие     вода    и   сокове...
Дааа, вероятно ще се насити твърде, когато почне да му дава сокове.
Джиджа , не мислиш ли, че мненията по въпроса ти те объркват още повече?



# 23
  • Мнения: 466
Възможно е  бебето да има колики  12 часа -моят  син по  едно време имаше   24 часа колики  #Crazy
Според мен бебчо се храни на голям интервал - 4 часа , за три месече  -  така , че отхвърли  варианта даа  не е гладен .

# 24
  • Мнения: 6 029
Не мисля, че е гладен. Колики най-вероятно. На моето бебе капки Еспумизан много му помогнаха, в началото въобще не спеше милото, дереше се денонощно. Само капките ни спасиха, но давах на всяко хранене по 25 капки!!!

# 25
  • Мнения: 2 908
За тези килограми,които са описани-мнооооооооого ме съмнява да е гладно-така не наддава гладно бебе NaughtyИ МамиБлю няма защо да си иронична,поне не към  daniart1 ,тя никъде не казва да се храни детето с АМ,че дори не си иронична ,ами чак злобна в изказването си. StopКъм авторката-обърка ли се вече?Ами така става с подобни въпроси във форумите.Отсей си каквото смяташ за редно,но и аз смятам,че са колики или зъбчета-едно от двете.Освен това основните симптоми на рефлукса наистина е повръщане на фонтан и изоставане в теглото-ако ги няма-няма рефлукс.Дори и да не повръща на фонтан,ако има рефлукс ще изостане на тегло.Моята дъщеря нямаше рефлукс,а повръщаше много-по 2 пълни шепи ядене и пищеше от болка при преминаването на храната нагоре по хранопровода-е,нямаше рефлукс,не ми е изоставала на тегло никога.Повръщаше след всяко хранене,и поне 2-3 часа след него пак(поне по 2-3 пъти след ядене по много).И да не ти се вярва,ама ако се шашкаш на твоето,как пищяло,не знам как щеше да реагираш на моето ,в периода на коликите. Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 09:49 от афродита

# 26
  • Мнения: 4 451
И аз мисля, че е напълно възможно да са колики. А защо не и зъбки? На някои дечица излизат доста рано.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 877
мамче, ако е гладно детенце ще си плаче по всяко време, не само в този период. коликите почват обикновено следобеда, а някои и по-рано. възможно е и да е неразположение от друго нещо , както са писалаи по - горе, зъбките може да пораснат по късно, но сега да си подготвят път и да го мъчат. опитвай да го разсейваш с разходки, занимания някакви, спи на открито, можеш рания следобед да го разхождаш да поспива навън поне за половин час. така и той ще е по-малко кисел, а и за теб глътка въздух. и помни че всичко минава и само спомените остават , децата да са здрави!

# 28
  • Мнения: 982
афродита,ако МамиБлю е иронична,то вероятно има защо!
daniart1 не просто дава предположения,а казва,че детето "със сигурност е гладно".А какво значи да го нахрани добре,как си я представя тая работа?Нека тя да каже.
Бебето,разбрахме всички,наддава много добре.Гладно дете не би стигнало тези килограми.
Ако мъничето има колики,което е много вероятно,соковете едва ли ще му помогнат,по-скоро обратно.

# 29
  • Мнения: 357
Нашият някои дни също е такъв и аз също съм адски притеснена. Това което стана беше, че имаше адските колики, давахме му еспумизан капки и в момента в който ги спрях , положението се подобри. Спрях ги защото аз самата почнах да пия еспумизан по едно време заради стомашни проблеми и той направо ме разбиваше - минаваше през червата като ураган, с яко колики, докато излезе газ. И си казах - лелее ако така е и с бебето newsm78 помисли какво му даваш срещу колики и го поспри - давай чайче на Хип само веднага след хранене, хем да умие езика. Другият вариянт когато така е ревало при нас е от недояждане наистина и когато му се добави се успокоява. Третият вариянт е рефлукса - на приятелка бебата я заведоха на гастроентеролог при такива проблеми и въпреки че не повръща диагнозата пак е рефлукс - казали и , че до 1 годинка се израствал  Rolling Eyes За яденето на ръцете - това е периода в който всички бебета го правят и не е свързато задължително със зъби, но пак е възможно - виж подути ли а венците Wink Освен това ако сте повече хора вкъщи понякога бебетата от много емоции реват яко - това направи моят на Бъдни вечер заради гостите  Thinking но все пак чуй и друго мнение - аз лично дори да ги знам тези обяснения при такива ревове пак се притеснявам и напълно те разбирам  Peace все пак пробвай да провериш тези неща, успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт