детска ясла -Варна

  • 4 412
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 950
А по кое време смятате да ходите да подавате документите?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 131
А някой има ли впечатления от Ясла  1-до морската градина-"Щастливо детство"се казва май?
Големия син ходеше там, но изобщо не бяхме доволни и не изкара до края - отписах го по-рано. Сега малкия не смятам да го давам в ясла. Направо на ДГ

# 17
  • Мнения: 119
Здравейте искам да попитам някой имали впечатления от ОДЗ"Палечко"до фабрика Христо Ботев?

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Аз подадох днес молбата, входящия ми номер е 49. Имаше захвърлен някакъв списък и прочетох, че някои родители са се записали още на 1 януари. #Crazy
По моите планове смятах да пусна беба на ясла през май, обаче ми попариха мераците. Казаха най-рано през август. Има логика в това, че са вързани с приема в градините и дотогава няма как да им се освободи място. Питах се дали някой е записвал по- рано детето си и дали има смисъл да проверявам? newsm78

# 19
  • Мнения: 3 405
Значи за ясла (само ясла) се подават от днес, а когато е ОДЗ от 7.01. Така ли?

Новата ясла на мястото на онкото на какъв адрес се води, знаете ли?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Да, от днес се подава само за яслите. За тях днес е първия работен ден от новата година, а за градините е 7.01, "след зимната ваканция".

# 21
  • Мнения: 635
Момичета , а ако искам да я запиша през ноември пак ли сега трябваше да подам молба  Sad

# 22
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
За съжаление да,молбите се приемат до средата на май.

# 23
  • Мнения: 146
angel wings- искаш да кажеш, че за ясла приемът е от януари до май за текущата година? Така ли? а аз се стреснах да не изпусна срока.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 238
angel wings- искаш да кажеш, че за ясла приемът е от януари до май за текущата година? Така ли? а аз се стреснах да не изпусна срока.

Така е, обаче колкото по-рано подадеш, толкова е по-голям шанса да приемат детето. Като се има предвид че местата не стигат почти навсякъде, възможно е вече да е късно.

# 25
  • Мнения: 635
Какви документи се подават за ясла ! ?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Заявление (което има и в интернет), служебни бележки от местоработата на родителите, с изходящи номера, данъчни номера на фирмата а и булстат, копие от акта за раждане на детето и оригинала при подаване на документите.

# 27
  • Мнения: 108
sea woman, в ясла 13 "Русалка", в Младост, се подава само заявление което ми се струва напълно логично. Останалите документи ги искат, след като детето бъде прието Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Нали има критерии за прием. Т.е. дете на работещи родители е с предимство пред дете с неработещи. Напълно против съм това, но го пише в самото заявление. Та затова са и служебните бележки.

# 29
  • Мнения: 108
Там явно не важат такива критерии, дори доколкото разбирам и районирането не е от значение. Не мога да твърдя със сигурност, но мисля, че приемат точно по ред на входящия номер. Аз например бях там към 10:30 на 2-ри, номер 76 и ми казаха, че най-вероятно младежът ще бъде приет на второ класиране, без въобще да проверяват адрес или пък това дали работя. Подадох документи и в 2 ОДЗ-та, там съответно искаха пълния комплект, даже в едната допълнително и копия от трудови договори.

Общи условия

Активация на акаунт