За колите, шофьорите и безотговорността :(!

  • 8 322
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 220
Кара се ужасно безотговорно , но за това вина има и полицията, а и политиците! Не може да се опитва6 да даде6 пари на 4енгето и  то да ги вземе! Не може правилата да важат за едни , а за други не! Не може полицая да го е страх да спре джип, а да се заяжда със средно статистическият българин! Не може, ама може...

# 16
  • Мнения: 2 755
Темата е много подтискаща. От историйте, разказани от big mama и Erica, направо ми се дорева. Вчера, разбрах, че един наш съсед, млад човек също е загинал в автомобилна катастрофа преди няколко дни  Cry . Заедно израстнахме с него. Лека му пръст. От 20 години съм шофьор, обичам да шофирам и го правя добре, но в последно време, излизайки с колата се прекръствам и моля да се върнем живи и здрави. Мъжете шофьори, превръщат пътищата в състезание като от Формула 1. Много обичат "да си ги мерят на пътя" Аман от комплексари. А отношението им към жените шофьори е направо просташко  #Cussing out
За огромно съжаление няма да се оправят нещата, докато не се въведе :
1.Строг контрол. Докато катаджийте не започнат да си вършат съвестно работата, така както правят техните колеги в нормалните страни. В момента се интересуват от рушветчето и са станали за подигравка.
2.Строг закон за движение по пътищата. Жестоки глоби и наказания - затвор и конфискация на МПС-то. Пресичана на порочната практика, да се купуват шофьорските книжки.
3.Нормални пътища. Няма защо да отричаме, че част от катастрофите стават при опити да бъде избегната някоя дупка.
Не стане ли това, ще продължим да се избиваме по пътищата.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
точно вчера го видях това нещо - полицейска кола чака на светофар,беше червено и изведнъж един джип с много "хубав"номер застана пред колата на полицаите изпревари всички и отиде най-напред току почти на пътя на  минаващите коли,познайте дали полицаите реагираха и на това че джипа мина на червено,а ако бяхме минали ние с 15 годишната си кола със сигурност щяхме да се изръсим поне с 10 лв.

# 18
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Е това е болната ми тема.
Много съжалявам за детенцето и се моля от сърце да се оправи  Praynig
Днес на път за работа 2 пъти имаше шанс за катастрофа м/у мен и друга кола: веднъж един красавац с Голф (извинявам се на тези, които карат такива коли, но изпитвам ненавист към малката поради факта,че 50% процента от притежателите им са ужасни, другите 50% просто осъзнават,ч е е надеждна и ефтина за поддръжка кола) шеше да ме отнесе, тъй като хич не му дремеше за моя ляв мигач - много беше важно да ме изпревари  #Cussing out  адругия случай : един друг красавец реши да си отвори вратата точно в момента когато предната ми броня вече стигаше до нея (беше паркирар пред Булбанк в София - еднин прекрасен паркинг:evil: ), като в резултат за малко да му отнеса вратата, човека зад мен да се нахака в багажника.
Няма значение мъже или шени седят зад волана, факт е, че болшинството от шофьорите са безхаберни, безотговорни и се чустват крале на пътя. Факт е, че куци и сакато изкара напролет зазимените си автомобили и броя на колите по пътя нарастна знач1ително, много народ се затърча да купува коли на лизинг, абе в тая бедна държава много коли станаха  Twisted Evil
Тези с хубави коли се държат като директори на шосете, тези с по-стари автомобили пък си викат, абе кво като караш мерцедес - я виж аз кво мога смойта таратайка и всеки се доказва колко е велик.
Трябваха ми няколко години за да се престраша да шофирам в тая лудница - голям страх брах само при мисълта, че трабва да шофира. Отдавна вече се престраших да шофирам, но страха остава - всеки ден се моля да ми е безаварийно шофирането и всеки ден се иапомням, че това е една купчина ламарини и е ми пука какво ще стане с нея - важен е човешкият живот.

# 19
  • Мнения: 10 758
Божеее! Направо се разревах като го прочетох. А и това на Ерика. Ужас! Направо нямам думи.
 Дано да се оправи детенце. Ох, дано!

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Това ми е много болна тема!

Пътувам - до мен на предна седалка кошницата с бебето - отиваме по работа в болницата - не съм тръгнала да си вея опашката.... аз карам сравнително добре за жена и спазвам правилата - разни тъпи мажаги - нечии бащи, съпрузи, братя, дядовци - се бутат да ме избутат от моето платно  #Shocked  #Shocked  #Shocked
Щото много бързат!!!!
Ми ако не съм добър шофьор от страх кривна и се пребием с бебето?????
Вчера за 1 час шофиране три пъти показах  Hands Fist  Mr. Green  и щях да бия един ама си би дуспата  #Cussing out
Поне заради бебето да са по-внимателни - а те и от към неговата страна са ме притискали!!!!!!

# 21
  • Мнения: X
Историите направо ме шашнаха Shocked
Кошмарно се шофира, вярно е, няма да коментирам това, но както Tonita е споменала пътищата са под всякаква критика - как точно да караш нормално, след като непрекъснато правиш някакъв слалом за да избегнеш дупките, някой т които направо могат да погълнат и теб и колата, че и място за ремарке ще има #Silly  Освен това вместо да има колегиална и възпитана обстановка на пътя, човек отнася само псувни и клаксони #Cussing out

# 22
  • Мнения: 3 777
Много зависи и от т.нар. наблюдаващи органи полицаи, които си затварят очите.

Не знам дали на някой друг му се е случвало, но пътуваме по магистралата Пловдив-София, часът е 4 сутринта. Вали насрещен ужасен сняг, почти не се вижда, всичко е заледено и трябва да се кара адски внимателно. На магистралата почти няма коли, направо се чустваш като в някой страшен филм...наближаваме София и виждаме в далечината фарове насреща Shocked невъзможно нали-все пак това е магистрала разделена с мантинела и няма преминаване в другото плътно.
Но не това е страшно, колата летеше бясно срещу нас. Мъжът е много спокоен шофьор, но го видях как се напрегна, аз стоя кротко да не го изнервя, защото ситуацията е ужасно.
Насреща ни продължава да лети бяла кола с ужасна скорост и не се отмества дори, а ни вижда пределно ясно. Няма как да мръднем, аз бях решила че тук ще си останем. В последните секунди колата отби в дясно без да намаля и продължи за Пловдив. След малко виждаме полицай, във този безумен сняг и студ и то не в колата а навън Thinking Спира мъжа и му казва за бялата кола и ако може да се обади на колите да го спрат, за да не пострада някои. Полицая ни пожелава добър път.

Историята не свършва тук, при следващото ни нощно прибиране по същата магистрала...се случва същата история. В колата сме с наши приятели на които бяхме разказали историята и сега виждайки наново същото се почуствахме като във филм на ужасите. Пак се размихме на косъм в последния момент.
Това вече беше повече от странно.

Едва по късно при разговор с приятел разбрахме, че полицаите скучаейки си правят залагания #Shocked по този начин и се забавлявали!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
С цената на какво питам? И още ме е страх когато пътуваме нощем по този път.

Това е безотговорно поводение на хора, които трябва да предотвратяват такива ситуации...

Стискам палци на детенцето, да се оправи и има щастливи детство.

# 23
  • Мнения: 1 181
И аз се разплаках като четох, още повече че и аз минах по този път. Когато бях бременна в края на третия месец мъжът ми, който от 7 години работеше като шофьор, катастрофира много тежко. Един ден след работа баща ми ме взе с такси и тръгнахме към болницата като по пътя ми каза какво е станало. Понеже  не знаеше подробности и какво е състоянието му, аз си помислих, че не е нещо сериозно. Но уви не беше така. След 10 часова операция и близо десет дена чак се разбра че мъжът ми ще оживее, да не говорим, че лежа два месеца в болницата. Много е тежко. Но при него историята е следната: той се прибира към Русе и до някакво село, на прав път изскача някакъв колоездач или овчар (и той не помни) и за да не го блъсне мъжа ми се забива в мантинелата. Оттогава изпитвам ужасен страх, когато трябва да се кача в кола особено с бебето.

# 24
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Цитат на: Slunce
Много зависи и от т.нар. наблюдаващи органи полицаи, които си затварят очите.
Едва по късно при разговор с приятел разбрахме, че полицаите скучаейки си правят залагания #Shocked по този начин и се забавлявали!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ами нямам думи просто  #Cussing out
Мога да кажа само: Ненавиждам КАТ, сигурно има и някой свестен там, но повечето са  #Cussing out
А как ме дразнят полицейкото Порше, Ауди ТТ и други евтини полицейски коли  #Cussing out

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Абсолютно подкрепям горните твърдения за мъжете шофьори. От 5 години съм шофьор, шофирам предимно в София и не минава месец без да хвърля ключовете и да се зареча че повече в София няма да шофирам. Абослютна лудница, пълно с надути копелета, дето са си купили книжките, качили са се на мощни коли и си мислят че пътя е техен. Понякога ми се иска да си купя един зил и да се возя на него в София, да видим дали ще ми излезе някой перко да се прави на мъж.

# 26
  • Мнения: X
Лелеее Slunce, какви са тия страхотии бе жена #Shocked цялата настръхнах...и т'ва полицаи....ми то к'во стана вече, да си седим вкъщи залостени, ама по-здравичко, че не се знае, знае ли се ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 4 423
Много ми става мъчно, когато чета всички тези страшни историй,аз съм шофьор от 15год.,в последните 3 години става нещо ужасно по пътищата на България!Преди 8 месеца загубихме девер ми-мъж на 38год.професионален шофьор,цял живот това е работил,но заради 22год.пикльо без книжка си отиде човека!За мен вече не съществуват светофари,предимство и такива установени със закон норми-на зелено намалявам,когато съм с предимство направо спирам,и добре че го правя,отдавна да съм отнесена от някой"шофьор".Аз знам,че мога да карам,но не знам този срещу мен дали може!Много тъжно е всичко това!

# 28
  • Мнения: 2 792
Тази безотговорност, ме убива, толкова ли не разбират, риска.
С мъжа ми, сме водили спорове,единия път, сложил децата и двете на предната седалка, да ги кара на детска #Shocked Аз му вдигнах скандал, а той "Аз бързам и е само за малко", все едно знае кога може да се случи нещастието и сега, понеже бърза нищо няма да стане #Cussing out .
 Това за мен е безотговорност, имам достатъчно познати мъже шофьори и като знам, как подценяват риска, просто ми иде да викам Imp и когато им се направи забележка се почва едно надуване и самозабравяне, ужас.
  Аз вече съм се обезверила за всичко, което става, по пътищата е виновна липсата на елементарна култура, а нея нито един закон, не може да ни  даде Close , като видя някоя майка да пресича на тагъдък, на метри от светофар или пешеходна пътека, бутайки количка или дърпайки дете за ръка , ми се свива сърцето.В тази държава, просто никой не спазва, никакви правила и не знам дали ще се оправим някога Tired .

# 29
  • Мнения: 3 777
А това за децата и седалките е вечен спор. Ние с мъжа ми сме твърдо за и само така возим бебо.
Той се опитва да им набива в главите, че това което правят е безотговорно и т.н.
Не и не.
Единия ми се оправдава, че детето му било буйно не можело в седалка, нали си имало майка на задната седалка да го държи #Shocked
Другия не искал да дава пари и си вози дъщерята в скута, а като набие спирачки и тя се търкулва в краката му....

Такава родителска безотговорност ме вбесява, знам че не трябва да се меся, но става въпрос за дете и в този случай съм си казвала мнението.

Общи условия

Активация на акаунт