А каква ще бъде новогодишната трапеза?

  • 10 496
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Хехехе , Аудист , велики прозрения човече , разреших си да те цитирам в подписа си - много оригинална и свежа мисъл и съвсем вярна !!!

По темата - аман от манджи и т.н. - боли ме стомах и ми се проклетиса ноща - имам толкова храна в хладилника , а сме само двама ...
Направих вече баклавата , тортата на Лео , сварих зайче на порции - ще панирам , руската салата и тя чака да бъде объркана , сърми иска мъжо и те са на път , пекох и 1 тава св. ребърца - лелеле ....ще пукнем на прага на 40-те ...Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 679
Ще пека пуйка и ще направя повечко салати.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Салати- кисели краставички, млечна и зеле с моркови
Мезета - сирене, кашкавал и луканка
Вечеря - вратни пържоли задушени с лук и гъби
Баница с късмети
Портокали, мандарини
Алкохол
Песни и танци  Peace

# 18
  • Германия
  • Мнения: 8 100
Аз също още не съм го измислила, но смятам да е следното меню:
салатка- руска и снежанка, нарязани филенца и суджук
Основното ще е свински пържоли или пържоли с гъбен сос или Пържоли в сос от портокали и горчица - идеи взети от тук
А десерта не съм го измислила още.
Тези ...вторите пържоли са безобразно вкусни и лесни. newsm10

# 19
  • Някъде там, ела и провери...
  • Мнения: 253
Моето меню за момента е:

- Агнешко с картофи
-Баница с сирене
-Покривче с крема сирене
-Салата с царевица
-Салата с яйца
-Баклава
-Питка (дано да стане  Praynig)
-Няколко вида салами,луканки и тем подобни
-Ядки
...........

# 20
  • Мнения: 463
За сега съм решила:
* Празнична питка - хризантема/слънчоглед/или някаква друга по особена форма /смятам да е същата като вкус с тази от Бъдни вечер, защото много хареса на всички ни/ 
*Салата с яйца или пълнени яйца
*Снежанка
*Руска салата
*Катък
*Домати, краставици, лук и маслини
*Златисти картофки
*Броколи с няколко вида сирена
*Покрив с крема сирене
*Ядки
*Плодове и шампанско
Благодаря ви за страхотните идеи и рецепти!!!!  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 591
ние преди малко обсъждахме менюто с мъжа ми Rolling Eyes - няколко вида салати (руска, зеле и моркови, шопска), пържолки, кюфтенца, чушка бюрек, баница с късмети, ядки, сладки и т.н.  всъщност нищо виртуозно няма да има и сме по-скоро на традиционна трапеза Rolling Eyes

# 22
...разреших си да те цитирам в подписа си...

Процеса на прогреса - първо ме цитират, после рецитират, а накрая рециклират...   Hands Thumbsup

# 23
  • Мнения: 948
Моето меню за новогодишната нощ е:
Руска салата
Млечна салата
Салата с варени картофи, яйца, кисели краставички и майонеза
Мезета
Различни видове панирана риба
Печено пиле
Зелеви сърми
Шишчета
Кюфтета
Баница с късмети
За десерт - баклава, покрива с крема сирене на Наталина, плодове

# 24
Аз, да ви кажа, ще съм си самичка на нова година, т.е. ще си я посрещам самичка в квартирката ми, но въпреки това трябва да я отпразнувам някак си нали, за това съм решила да си направя вместо баница с късмети, бутерки с късмети, а понеже съм на диета, салатата ми ще се състои само от зеленчуци - царевица, броколи, моркови,  пиперки, домати, краставици, .... и разни ей такива "невкусотии", без никакви майонези, сирена, кашкавали, пък да не говорим за мезета, е разбира се в бутерките трябва да сложа нещичко нали, ама най вероятно ще да е извара  cry , а питието ми - мале само да знаете какво ще да е  smile3518 - моят чай, естествено зелен, е можеше и да е чаша червено вино, ама сам човек, как да му се пие на човек като е сам, с кого да си кажа "наздраве", пък и е калорично, представете си в една чаша вино има 160 калории, е не бива...
а пък за десерт,     33uu  , не знам, може и да го прескоча....

та така .... това е моето меню.....  Weary
ако някой има по добра идея, след като вече се започнахте с проблемът ми, т.е.  качвам килца от всяка погълната хапка, нека ми пише....
е пък ако няма предложения, така ще си я карам....

и ще пожелая на всички ---- Прекарайте си добре----- Посрещнете с усмивка новата година, и се веселете, от мен  newsm24

P.S. ...........E SPERO CHE IN QUESTA NOTTE IL MIO ANGIOLETTO MI PENSERA, COME LO FARO IO.......   Innocent

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
chi ti puo amare piu di me......... chi ti conosce piu di me.........se questa notte sognerai ... io sto pensando a te

# 25
  • Мнения: 1 187
Пълнена пуйка! bowuu Плънката е от ориз,гъби,праз,лук и подправки.Канапето е от кисело зеле,а отгоре поръсих с подправка за пиле.Догодина мъжлето поръча да я напълня с пържоли,ама така си говори щото още не е опитал тази.  Mr. Green Разбира се салати,мезета и бадеми/от градината на татко/ плодове,сиропирани сладости и"камиони" шоколади. Laughing

Само че от доста години се чудя защо на празници в къщи ядем като за последно.. Rolling Eyes

# 26
Аз, да ви кажа, ще съм си самичка на нова година, т.е. ще си я посрещам самичка в квартирката ми, но въпреки това трябва да я отпразнувам някак си нали, за това съм решила да си направя вместо баница с късмети, бутерки с късмети, а понеже съм на диета, салатата ми ще се състои само от зеленчуци - царевица, броколи, моркови,  пиперки, домати, краставици, .... и разни ей такива "невкусотии", без никакви майонези, сирена, кашкавали, пък да не говорим за мезета, е разбира се в бутерките трябва да сложа нещичко нали, ама най вероятно ще да е извара   cry , а питието ми - мале само да знаете какво ще да е  smile3518  - моят чай, естествено зелен, е можеше и да е чаша червено вино, ама сам човек, как да му се пие на човек като е сам, с кого да си кажа "наздраве", пък и е калорично, представете си в една чаша вино има 160 калории, е не бива...
а пък за десерт,     33uu   , не знам, може и да го прескоча....

та така .... това е моето меню.....   Weary
ако някой има по добра идея, след като вече се започнахте с проблемът ми, т.е.  качвам килца от всяка погълната хапка, нека ми пише....
е пък ако няма предложения, така ще си я карам....

и ще пожелая на всички ---- Прекарайте си добре----- Посрещнете с усмивка новата година, и се веселете, от мен   newsm24

P.S. ...........E SPERO CHE IN QUESTA NOTTE IL MIO ANGIOLETTO MI PENSERA, COME LO FARO IO.......    Innocent

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
chi ti puo amare piu di me......... chi ti conosce piu di me.........se questa notte sognerai ... io sto pensando a te

# 27
колко малко е нужно понякога на човека





P.S. ...........E SPERO CHE IN QUESTA NOTTE IL MIO ANGIOLETTO MI PENSERA, COME LO FARO IO.......   

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
chi ti puo amare piu di me......... chi ti conosce piu di me.........se questa notte sognerai ... io sto pensando a te

# 28
  • Мнения: 279
Руска салата,тракийска салата,шопска салата.
Зелеви сърми.
Вратни пържоли и шишчета на скара.
Плато със сухи мезета.
Баница с  късмети.
Баклава.
Плодове и ядки.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Аз, да ви кажа, ще съм си самичка на нова година, т.е. ще си я посрещам самичка в квартирката ми, но въпреки това трябва да я отпразнувам някак си нали, за това съм решила да си направя вместо баница с късмети, бутерки с късмети, а понеже съм на диета, салатата ми ще се състои само от зеленчуци - царевица, броколи, моркови,  пиперки, домати, краставици, .... и разни ей такива "невкусотии", без никакви майонези, сирена, кашкавали, пък да не говорим за мезета, е разбира се в бутерките трябва да сложа нещичко нали, ама най вероятно ще да е извара   cry , а питието ми - мале само да знаете какво ще да е  smile3518  - моят чай, естествено зелен, е можеше и да е чаша червено вино, ама сам човек, как да му се пие на човек като е сам, с кого да си кажа "наздраве", пък и е калорично, представете си в една чаша вино има 160 калории, е не бива...
а пък за десерт,     33uu   , не знам, може и да го прескоча....

та така .... това е моето меню.....   Weary
ако някой има по добра идея, след като вече се започнахте с проблемът ми, т.е.  качвам килца от всяка погълната хапка, нека ми пише....
е пък ако няма предложения, така ще си я карам....

Piccina, не знам дали има някоя от мамите, които пишем тук, която да не е на диета или пък да няма проблеми с килцата. Но не мислиш ли, че е предостатъчно, че през цялата година се тормозим с това какво не трябва да ядем, кое колко калории има, от кое се качват повече килограми? Поне на празниците не си тормози душичката! Това че си сама вярно, че не е много приятно, но пък точно затова си мисля, че трябва да компенсираш с повече удоволствие от храната - не да се натъпчеш като прасе, но се поглези малко. Салатките наистина е хубаво да са леки, зеленчукови, но заедно с тях си позволи и малко сирене, кашкавалче. Направи си една хубава пържола. Не мисля, че тези неща ще се отразят пагубно на организма ти, ако не ги съчетаваш с хляб или с картофи. А сирената и пътжолата си ги хапни с чаша бяло вино, забрави поне на този празник за калориите! От десертите също не се лишавай - виж какво голямо разнообразие от плодове има. Те съдържат малко калории и са лек десерт. Една плодова салата с малко мед отгоре е чудесен десерт.

Общи условия

Активация на акаунт