Народопсихология или синдром?

  • 8 360
  • 197
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Чужденците ги бият през мозъка с антидепресанти и други подобни ако започнат да мрънкат. Какво ти мрънкане, само ако престанат да се усмихват (американците) или не изглеждат достатъчно щастливи, хайде на терапия. Какво е това нещо! Да развалят хубавата рекламна картинка на американската мечта!
Тук народът беден отвсякъде и ако не се оплаква, напива се. Или го избие на рев, или на почти истерична веселба. Я вижте кръчмите колко са пълни, няма яйце къде да хвърлиш. Едно време са казвали, че когато народът е най-беден, най-много пие.
Аз пък, не мога да разбера разни бодряшки изказвания, сякаш от рекламна брошурка. Човек сам си правел бъдещето, пък това с "позитивното мислене" направо ми бърка в джигера. На гол корем позитивно мислене. Как да кажа на някого с 200 лева заплата да гледа позитивно и да си прави бъдещето? Та той не знае боб ли да купи или леща, а месото е останало в миналото.

Каквото е мисленето, такова. София не е България (въпреки че в София е най-голямата простотия). И се оказва, че е вярно онова за битието и съзнанието.

# 16
  • Мнения: 1 072

Аз пък, не мога да разбера разни бодряшки изказвания, сякаш от рекламна брошурка. Човек сам си правел бъдещето, пък това с "позитивното мислене" направо ми бърка в джигера. На гол корем позитивно мислене. Как да кажа на някого с 200 лева заплата да гледа позитивно и да си прави бъдещето? Та той не знае боб ли да купи или леща, а месото е останало в миналото.


Радостина,  Grinning, ти учителка ли беше?

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, защо? Заради 200-тата лева заплата ли?

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 179
Такаа, от проченето до тук стигам до следния извод - мрънкането е рожбичка на мързела... Когато ти е зле, по една или друга причина, наистина трябва да си луд, за да седиш и да си се хилиш и да се радваш на положението си. Обаче да седиш и да пилиш на глават на другите също не е по-умно (!според мен!). Ако направиш нещо, със сигурно ще се почувстваш по- добре само от факта, че си предприел някакво действие, различно от натрапването на проблема си на широката аудитория..
Просто хората ги мързи...
А освен мързела... има много неща - ниска интелигентност, независимо от прекрасното образование, абсолютна повсеместна посредственост и други има, но всички те, с изключение на мързела разбира се (той си е исконно БГ) са последствие от пътя който изварвяваме в стремежът си да подражаваме на нации, които са светлинни години пред нас...

!NB! Категорично искам да кажа, че не смятам "чужденците" за нещо повече от нас.

# 19
  • Мнения: 1 072
Не, защо? Заради 200-тата лева заплата ли?

Не, заради положителната енергия, която изтича като лава от теб. С уважение.  Grinning

# 20
  • Мнения: 11 747
Е, така е като четеш в ДиС!!
Има и други подфоруми, не навсякъде мрънкат.

Аз съм мрънкало по рождение.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Чак пък положителна...
Зная какво е да се живее с мизерна заплата, да се чудя как да купя сухо мляко или пюрета на детето, как да платя тока през зимата, че бебето да не остане на студено... Тръпки ме полазват като си спомня.
И сега познавам хора, които едва връзват двата края. И то не защото са мързеливи, нискоинтелигентни или некадърни, а просто, защото живеят в по-малките градове. Там  е съвсем различно, почти като феодални владения. Няма какво да обяснявам, всеки, който живее в малък град го знае.

# 22
  • Мнения: 2
Аз съм мрънкало по рождение.
Ти пък що мрънкаш? Поне живееш на морето...  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 072
За миг си представи, че и на другите са им са се случвали лоши неща. Но те не мрънкат. Може би са приели, че това ги е обогатило и че има дава възможност да се радват на щастието, когато го срещнат. Някой от вас, замислял ли се е скоро, че е здрав? Усещали ли сте липсата на болка? Не, нали?  Grinning Вие сте сладурчета.   bouquet

# 24
  • Мнения: 11 747
Аз съм мрънкало по рождение.
Ти пък що мрънкаш? Поне живееш на морето...  Mr. Green
защото за роденото мрънкало, винаги има повод за мрънкане! bowuu

# 25
  • Мнения: 172
Мисля, че хората, които само мрънкат без да вършат нищо не са зле, просто разтоварват. Когато действително си зле и не живееш, а оцеляваш, време за мрънкане няма.
Може и да не съм права, но опитът ми това подсказва.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Да ти кажа честно, това с обогатяването ми звучи като някакъв психологически трик за успокоение на страдащия. Какво ти обогатяване, братче, ако стомахът е празен а в стаята е студено или нямаш 20 лева за лекар, защото талоните свършили? Не вярвам в такова "обогатяване". Може да си приказваме как това, което не ни убива ни прави по-силни, но не съм срещнала някой доброволно да се навира между такива житейски шамари (тук нямам предвид адреналиновите и тестостеронови младежи, дето си търсят белята), да се обрича на глад, студ и безпаричие.

# 27
  • Мнения: 2 018
Оправдания за лошото настроение на мрънкащите мнооого...А някои от тях дали са си задавали въпроса защо животът им е такъв? Нима мислите, че някой друг ви го дирижира и затова давай да се оплакваме. Всъщност вие си се оплаквате от самите себе си - от мързела си, от комплексите си, от нерешителноста си, от страха си.
И защо си мислите, че вашите проблеми са по-различни от проблемите на немрънкащите, позитивно мислещи, усмихващи се и успели хора!?
Позитивната мисъл, както четох наскоро в една книга е като добрият градинар, на чиято градина има...
Айде няма да разказвам книгата, но стига сте се съмосъжалявали!

# 28
  • София
  • Мнения: 38 522
Ставам сутрин, супер позитивно настроена, с желание за работа и всичко е супер.
Пускам си новините и .....
Инфлация
Плосък данък
Премахване на данъчните облекчения за семейства
Мазнярова ми разправя колко е прекрасно всичко
Орешарски как сме забогатели толкова, че трябва да престанем да харчим...

Е няма да мрънкам ли?
А какво? Революция ли да вдигна?

Иначе живота ми си е супер.

# 29
  • Мнения: 5 370
Е няма да мрънкам ли?
А какво? Революция ли да вдигна?

Иначе живота ми си е супер.
Абсолютно революция, казвам аз. Peace Но няма кой, нямаааааа.
Затова и ще продължим да си мрънкаме.
Апропо, някой каза одеве-тук си мрънкаме, защото нямаме реални проблеми. Ей тъй, на, да става лаф-моабета.
Хората, на които им гори чергата или душата, едва ли им иде и наум даже да пишат в Интернет форуми, камо ли да мрънкат.

Общи условия

Активация на акаунт