Съвет за NUROFEN-а?

  • 7 431
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 115
emoli - ми аз лично пиша така, защото аз пия само ако имам температура...така че не "ощетявам" само детето Wink

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 20:26 от bubu_to

# 16
  • Мнения: 752
Подкрепям мненията на  bubu_to . Освен това моята педиатърка ми препоръчва да мажа гърлото с Хексоралетен (май така беше, нямам под ръка да погледна точно). Това е розова течност, с която с клечка за уши мажа гърлото. Така някак се пресича слизането на сополите на долу. Освен това детето по-добре откашля. Осцилококсцинума също много помага.

# 17
  • Мнения: 7 605
До 37.5° е нормалната телесна температура. Ако вдигне пове4е, zна4и органиzмът се бори с неЩо и не е хубаво да се намесва в таzи борба преждевременно с лекарства  Naughty 
Аz давам Нурофен или Парацетамол само при Т над 39/39.5° и то само ако детето е видимо zле. И такава е практиката тук, да не мислете 4е съм някаква уникална отка4алка  Laughing
Профилакти4но не бих давала лекарства  Stop Има една поговорка, 4е една настинка се лекува zа 7 дена с лекарства, а беz една седмица  Wink

...а с ягодовия Нурофен бих внимавала, все пак ягодите са силен алерген  Thinking

# 18
  • Мнения: 3 216
Нурофен до сега сьзнателно не сьм давала. Аз направих алергична реакция кьм него,както и някой познати и ме е страх да не стане така и с малкия,бях се подула ,кожата ми беше станала на мехурчета от който течеше прозрачна течност и ми набоцкаха д....о с инжекции.. Предпочитам да бьрзо сваляне на Т да дам Ефералган.

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 20:42 от kremena

# 19
  • София
  • Мнения: 44 115
Ей това, че се дават при над 39-39,5 и то само ако детето изглежда отпаднало, ми го каза и Мангъров веднъж (завеждащият на инфекциозна болница детското отделение ), ама мен ме е страх до толкова, защото пък знам , че и прекалено високата Т се отразява на мозъка...

# 20
  • София
  • Мнения: 2 104
мойто дете повръща от Нурофена, аз давам само Панадол
според мен не се осланяй на съветите от форума, а се консултирай с лекар  Peace

# 21
  • Мнения: 46 518
Защо повечето писали по темата си мислят, че Панадол, Нурофен и др. се пият само при температура?!?!
Панадола действа и противовъзпалително ...

Възможно е, не мога да гадая, аз обаче го прилагазм само според указанията за приложение ...

Нурофен

Панадол

Посочено е и за двете, че са болкоуспокояващи и температуропонижаващи, за друго нищо не се споменава.

# 22
  • Мнения: 3 116
Нурофен и Панадол давам само в случай на температура над 37.9 градуса. Преди давах над 38.5 но след едни изпълнения вкъщи (спазъм на кръвоносни съдове при вдигане на температура) ги включвам по-раничко. Веднъж само съм давала и при поникването на единия от кътниците, беше голяма драма и прецених че точно в този случай е добре детето да не се мъчи.

Искам да обърна внимание на майките за дозировката на Нурофена.

Когато дъщеря ми беше на 1 година и 6 месеца, дозировката беше 5 мл според указанията. Оказа се обаче че тази доза е твърде висока и от 40 градуса температура се докарахме до 35 градуса температура от предозиране. Така че до скоро давах 2.5 мл, а след 2 годинки и 6 месеца 3 мл.

# 23
  • Мнения: 1 289
Сина ми направи алергична реакция към Нурофена,давах му Калпол(той е същие като Панадол).Но ако има Т давам сиропчетата,профилактично му давай витамини,не го трови от сега със сиропи.От една седмица малкия ми е болен-повръщане,разтройство и два дни Т 38.Падна му от Хексалгин.Сега сме на витамини.Осцилококциома също добре действа,а и е хомеопатичен.Давам на детето и едни хомеопатични капки за подсилване на организма.
Ползвай ги сиропите само по спешност.Дано детенцето се оправи бързичко. Praynig

# 24
  • Мнения: 2 439
Поправете ме, ако греша, но съставката ибупрофен не е ли забранена в САЩ?

# 25
  • Мнения: 9 973
дай в.С или осцилукокцинум Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 814
Мерси много. Взимам предвид всички отговори. Детенце няма подобрение засега. Много силна хрема и отпадналост. Имам един въпрос за Осцилукокцинума - той нали е само на гранули за под езика, или греша  newsm78? Ако е така - как се дава на малко дете?   

# 27
  • Мнения: 46 518
Поправете ме, ако греша, но съставката ибупрофен не е ли забранена в САЩ?

Опасно е, ако се взима всекидневно като болкоуспокояващо при някои болести (тогава се увеличава опасността от инфаркт), но тук говорим за инцидентното му приемане като понижаващо Т  Peace 

Тази статия е за друго, но като гледам, не е забранен в САЩ.

ivemom, аз, майка ми и мъжът ми сме на същия хал, явно е плъзнало навсякъде  ooooh!

# 28
  • Мнения: 3 116
Мерси много. Взимам предвид всички отговори. Детенце няма подобрение засега. Много силна хрема и отпадналост. Имам един въпрос за Осцилукокцинума - той нали е само на гранули за под езика, или греша  newsm78? Ако е така - как се дава на малко дете?   

На вашата възраст съм го давала на Мая, като бонбончета да го смуче. Не е имало проблеми. Според мен обаче няма да помогне кой знае колко. Осцилококциум би могъл да помогне ако се даде в началото на настинка или вирус, така поне си мисля аз.

Кой ден стана от вирусчето вече  Thinking

# 29
  • Мнения: 1 289
Мерси много. Взимам предвид всички отговори. Детенце няма подобрение засега. Много силна хрема и отпадналост. Имам един въпрос за Осцилукокцинума - той нали е само на гранули за под езика, или греша  newsm78? Ако е така - как се дава на малко дете?  

Колко е голямо детето?Аз на сина ми го давах с малко вода в една лъжичка.

Общи условия

Активация на акаунт