Отново за летните отпуски на ДГ и Яслите

  • 4 245
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 470
Миналата година и яслата и тогава бъдещата градина на дъщеря ми бяха затворени.
Яслата беше затворена от 16 юли до 1 септември.
Градината не мога да кажа точно колко.
Много се надявам градината да работи лятото, но честно казано не вярвам.
Или пък ще имат абсурдни изисквания родителите да представят документ, че няма да си ползват отпуските и подобни.
Важно е да се напише за коя ДГ и Ясла става въпрос,нали ще ги сумираме накрая?!

Нашите 33ОДЗ,84ОДЗ,в Овча Купел 1 която е също,не работеха два месеца миналото лято.Работеше само Горнобанската,но нали се сещате колко е удобно да си водиш детето от Овча купел 1,до Горна Баня?!В Княжево не знам как е било?!

# 16
  • Мнения: 47 982
нашите са 56 ясла- работиха нон стоп цяло лято
и 168 градина- затвориха от юли до средата на септември(към 19-20 почнаха някъде), и веднага след това стачкуваха ( вече не помня колко време беше)
спомням си че щерката не беше на градина около 5 месеца(вкл ваканция, ремонт и стачка)

# 17
  • Мнения: 8 999
Не се нервирайте толкова заради ясли и детски градини, тепърва ви очаква училище. А там занятията за първокласници свършват на 24ти май. До 15ти септември. Това са почти 4 месеца - тогава ще ви питам как ще си отглеждате децата.

# 18
  • Мнения: 1 327
Скоро ходих до една ЦДГ и когато попитах за летния сезон директорката ми обясни как децата имат нужда от майките си и би трябвало всички градини едва ли не да не работят лятото  Close

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Нашто ОДЗ №120 почиваше и юли и август 2007г.

# 20
  • Мнения: 183
62 ОДЗ София беше затворена от 21.07. до 10. 09.2007г.

# 21
  • София
  • Мнения: 448
Нашите 33ОДЗ,84ОДЗ,в Овча Купел 1 която е също,не работеха два месеца миналото лято.Работеше само Горнобанската,но нали се сещате колко е удобно да си водиш детето от Овча купел 1,до Горна Баня?!В Княжево не знам как е било?!
[/quote]

Синът ми е в 33 ОДЗ.Пътуването от работа до Горна Баня беше кошмар,треперех постоянно дали ще успея до 19 часа.Излизах по-рано от работа и си имах проблеми с началството.Градината не работеше заради смяна  на дограмите.Дано това лято дежурната градина да е по-близо.
Аз съм писала на г-жа Фандъкова и по други въпроси,свързани с детските градини и субсидиите на Столична Община към тях,но като отговор получих едни красиви и идилични думи и цифри............

# 22
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И нашата-71ОДЗ-почиваше юли и август, както всяка година.

# 23
  • sofia
  • Мнения: 249
а някоя от вас замисляла ли се е че през лятото децата рязко намаляват и ако през другото време са били по 25-30 деца то тогава остават по 5-6 деца в група.накрая се оказва че персонала е по- вече от децата. затова се правят тези сборни градини и то само ако има достатъчно желаещи.

# 24
  • Мнения: 7 388
                            Направете си и още една справка / анкета - КОЛКО родители ще си водят децата на ясла или градина от 1 юни до 15 септември и колко дни смятат да не посещават ДЗ.Защото BOHU  е права - в групи от 30 деца остават по 2-3. Ето и сега /2.01.-4.01/  групите в ДЗ работят с 4-5 деца при направена заявка за 15.Две учителки и един помощник възпитател / не слагам кухненския персонал/ гледат деца по-малко от собствения си брой.На кого е финансово изгодно това?

# 25
  • Мнения: 183
Детските градини не са на собствена, а на бюджетна издръжка.
И на мен не ми е финансово изгодно да си плащам данъците, но го правя.Айде да не икономисват точно от Д.Г.
Ако ще и две деца да има през лятото, градината трябва да работи. иначе родителите на тези два деца трябва да напуснат работа.

# 26
  • Мнения: 629
Напълно съм съгласна с Ел. Би трябвало яслите и градините да са част от социалната политика на дъжравата. Ако управляващите искат да има деца, които след еди си колко години да плащат данъци.
И на мен не ми е финансово изгодно да си плащам данъците, но го правя.Айде да не икономисват точно от Д.Г.

Освен това много хора знаят, че градината ще затвори и си търсят от зимата къде да си натирят децата. Ако са сигурни, че яслите и градините ще работят и аз съм сигурна, че ще има повече деца в групите. Не са много хората с по 50 дни платен отпуск, който работодателят да ти позволи да си вземеш на един път.

Аз съм записала дивачето в 48-ма детска ясла в Западен парк. Директорката каза, че миналото лято са почивали (не знам точно колко време) заради ремонт. За тази година не знае дали ще се почива, но каза, че се стремят да уведомяват родителите максимално рано за да имат време за реакция. Не че по този повод работодателят ще ми увеличи платеният годишен отпуск, ама и директорката няма какво да направи в случая  Sad  Добре, че ще я пускам на есен. Но за прехода от яслата в градината не ми се мисли.       

# 27
  • София
  • Мнения: 3 679
а някоя от вас замисляла ли се е че през лятото децата рязко намаляват и ако през другото време са били по 25-30 деца то тогава остават по 5-6 деца в група.накрая се оказва че персонала е по- вече от децата. затова се правят тези сборни градини и то само ако има достатъчно желаещи.
Еми поне да правят сборна група в самата градина, а не да ходя 30 мин пеш, за да закарам детето до другия край на квартала и после в най-големите жеги още толкова, че да го прибера - това лято както бях и бременна ми беше голяма мъка - в 17 часа такова слънце, а ние тръмбоваме с щерката по улиците.

# 28
  • София
  • Мнения: 448
Има родители като мен,които няма на кого да си оставят децата през лятото и работят  до 18 часа.Смятам,че трябва да има дежурна група в съответната градина.

# 29
  • Мнения: 1 470
а някоя от вас замисляла ли се е че през лятото децата рязко намаляват и ако през другото време са били по 25-30 деца то тогава остават по 5-6 деца в група.накрая се оказва че персонала е по- вече от децата. затова се правят тези сборни градини и то само ако има достатъчно желаещи.
Моля да не превръщаме темата в безмислен спор!!!
Аз все още си мисля че ДГ,Яслата и въобще цялата ни държава,трябва да са в услуга на нас,обикновенните данъкоплатци,а не ние на нея!!!

Общи условия

Активация на акаунт