Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 31
Честито на именниците!
И аз взех моя болничен още в събота моя термин е на 5.02.2008г. изчислиго 45 дни преди раждането тоес от 22.12 до 05.02!
но мисля да ходя на работо до средата на януари /поне за сега /

# 16
  • София
  • Мнения: 96
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ !!!
Скорошно оздравяване на Jesika_fresh. Важното е бебчето да е добре и под наблюдение, пък нови години ще има много.
hotday, честита придобивка (добър избор), със здраве да си возиш бебораната в нея!
Момичета, аз мисля че освен Evil i Galadriel, има още една мама от "нашите". Даниела Тошева - Василева,София,7-ми мес, не е ли Denil? А тя къде се изгуби? Отивам да гласувам за всички тях. Ако има още някоя мама, да си признае, за да я подкрепим и нея.

Имам един въпрос относно Магнерич-а (или братовчед му Магнерот-а). Колко време го пиете? Ако нямам вече болезнени контракции, трябва ли да го пия профилактично, или се пие само при оплаквания?

# 17
  • София
  • Мнения: 747
Мациписи, честит имен ден от мен, да си жива и здрава Grinning много вкусна торта
Аз също подкрепих нашите мамнки.Успех момичета Grinning

hotday, леко и безпроблено "шофиране"на новото возило,  и най сладкото навигаторяе-февруарче Grinning

Моят болничен трябва да е от 23.12. но утре ще си го вземам.

# 18
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
 Да се запиша и аз в новата ни темичка!
zdravi4, ти си най-близо, да. Но кога дават направлението за раждане  newsm78, моето не са ми го дали. Не че бързам особено де ....
Стискам палци на нашите мами, участващи в конкурса. 

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 259
Бургаска среща - 28-ми декември, петък, 14 часа, Хепи, резервирани 10 места непушачи на името на Вяра (vivi.vivi)
Извинявам се, че се повтарям, страх ме е някой да не дойде направо на новата тема и да остане непоканен. И отново бургаската група кани всички новоприсъединили  се на срещичката-замезване  Laughing
Я да ви питам аз! Понеже съм много отвеяна и док като ми каза датата, от която ми почва болничния успях да я запомня не повече от 3 минути, та по-рано ли е добре да отида да ми го напише, по-късно,  или няма значение това от коя дата точно ще е написан самия документ, а по-скоро това, което е посочено в самия формуляр?

# 20
  • София
  • Мнения: 747
Я да ви питам аз! Понеже съм много отвеяна и док като ми каза датата, от която ми почва болничния успях да я запомня не повече от 3 минути, та по-рано ли е добре да отида да ми го напише, по-късно,  или няма значение това от коя дата точно ще е написан самия документ, а по-скоро това, което е посочено в самия формуляр?

По-късно може, като пишат вътре точнта дата, от която трябва да си в болнични- порано не може.

# 21
  • Мнения: 387
   Laughing Евил   Laughing познах те от снимката ,сьщата я има  в албума мисля  newsm78
Опитах и два пьти гласувах даже  Whistling
    Party hotday  Party  честита  новичка количка ,да возиш в нея сладка  дьщеричка  Hug  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 717
Запис и от мен в новата темичка!
Честито на всички именници! Бъдете живи и здрави!
Джесика Фреш, по-бързо стабилизиране на кръвното и бегом в къщи ти пожелавам! Praynig Никаква НГ в болницата! Naughty Wink
Галадриел, Евил и Денил, стискам палци и после да почерпите Laughing. Гласувах! Praynig
Хотдей, честита придобивка!
Аз излизам в 45 дни на 5.01, терминът не ми е променен - 19.02.
Засега само количката ми е налице.
Лека вечер!

# 23
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Едва сега смогвам на спокойствие да ви изчета. Закарахме змейчето при баба му, а ние успяхме да вечеряме на спокойствие и след малко излизаме, че сме на имен ден.
Честит имен ден на всички, които празнуват днес!    bouquet  bouquet  bouquet
И аз гласувах за трите сладки мами. Желая ви успех, да се похвалите с наградите! Hug
hotday , честита количка. Стволови клетки няма да съхранявам. Още с Благун проучихме много сериозно въпроса и мнението на повечето лекари е, че е напълно излишно, още един начин да ни вземат парички покрай появата на бебето.
Хайде - да отивам да оправя кухнята и после и аз да се преоблека, че почти стана време да излизаме.

# 24
  • Мнения: 70
Запис!
Вяра, утре сме на линия заедно с Илианка....Да поАпнем дружно, че голем глад тегне тези дни Joy

# 25
  • Мнения: 124
Запис и от мен за утрешната среща на бургаския отбор:)
Честит имен ден на всички именници. Бъдете здрави и щастливи Peace
Аз нещо не се чувствам добре днес - но до утре ще гледам да съм шен Sad
Мери, Balenka къде се изгубихте?

# 26
  • Мнения: 674
Ето ме и мен в новата тема  Grinning
Гласувах и за другите две мами от нашите  Peace Евил и Денил
дано спечелите,много сте ми сладки и трите !

Имам и въпрос.... нещо ми става тази вечер и имам от време на време една болка,която е от корема към
кръста,нещо като остра пробождаща болка,която трае 30 тина секунди и си отшумява.Засичах на колко време се появява,
не е регулярна,незнам дори дали може да се нарече и контракций.Имам и напрежение в коремчето под пъпа,не ме боли,но
е напрегнато.Първата ми работа беше да звъня на докторката при която ходя,но .... тел и е изключен.Казвала ми е в такива
ситуаций (когато не вдига или не отговаря) директно да ходя в болницата ако имам притеснения.Но ако отида сега,
задължително ще ме приемат там,и дори и още на другия ден да съм си добре,без оплаквания,заради клиничната пътека ще ме дтржат 5 дни ! Това е тъпото,но здравната каса го изисква и дори правели проверки. Хем се притеснявам,хем незнам какво е редно да направя.И след като не мога да се чуя с доки,да питам и вас.Имали ли сте някакви подобни болки,чували ли сте нещо,защо пък в кръста ме удря?Нямам проблеми с бъбреци.Възможно ли е да са някакви контракций?
Ох,малко съм се притеснила и може и да не се изразявам правилно,но дано ме разберете  Confused

# 27
  • Мнения: 307
Добър вечер,коремчета preggo
За утрешната срещичка още не знам дали ще мога да дойда.Мъжа ми е на пристанището днес цял ден( и цяла вечер) ,ако се върне утре до 13,30 някъде ще дойда непременно.Иначе малкия няма на кого да го оставя,а пък той ляга да спи към 13-13.30 и ако го взема с мене само ще мрънка докато се приберем Weary.
Хотдей,честита количка 1stroller,и на мене ми хареса много newsm10
И аз днес си харесах една в продавалника,много е запазена и е почти на половин цена,така че ако се съгласи татито вече почти реших да я вземем.После ще се хваля ако стане Praynig
За стволови клетки не мисля да съхраняваме.
Болничния преди раждане на мен ми го изчислиха от 13.01.да изляза,термина ми е 27.02.На 16.01 ще ходя на преглед и тогава ще ми го пусне доки.
Подкрепих и трите наши мами в конкурса,да няма още? Rolling EyesУспех на всички newsm10
Изабелка,такива болки не съм получавала досега ,но най-добре опитай да се свържеш с друг лекар и да попиташ,така поне ще си спокойна thumbsupДано всичко да е наред.
Лека вечер от мене Hug Hug Hug

# 28
  • Мнения: 0
Здравейте мацки!Вечерен преглед и от мен Laughing!Нямаше ме няколко дни, а вие сте писали, писали......Много е хубава новата тема.
Уха, вече имаме ново бебенце- честито на мама Рибче!Да и е живо и здраво!
Честито на всички именници, със здраве да си носят имената!
Джесика фреш, дано да се оправиш бързо и да се прибереш вкъщи за Нова година!
За Магнерота някой беше питал, аз още го пия и не са ми казали да го спирам, а гинипрала  го пия от 2-3месеца  -3 х1 на ден, сега след празниците го намалям на 3х 1/2, след 1 седмица  2х1/2 и после го спирам.Страничните ефекти са отвратителни- треперене на ръцете, сърцебиене, световъртеж и т.н.Препоръчва се  да се лежи малко след като се изпие.Мери, ти пак с малко си се отървала, само 5 дни, дано не ти се наложи повече.
За стволовите клетки, аз също се бях замислила.Евелинка , сподели малко повече информация когато имаш време, защо са ти казали , че е излишно?
Исках да питам и още нещо, от списъка на първа страница за покупките за бебето- пише за бельо  бархетени пелени ,тези пелени къде точно  се слагат newsm78
Изабелка, за съжаление и аз не мога да ти помогна със съвет.Нека се изкажат по-компетентните мами.

# 29
  • Мнения: 4 242
Ето ме Росинко, не смогвам да ви изчета Hug
Честита ни нова прекрасна темичка!   bouquet
Наред- гласувах за мамите ни, успех!
Честит имен ден
на всички празнуващи! И аз ви черпя, нали си имам Стоян!
За срещата съм на линия утре, идвам с обедния влак, малко раничко ще пристигна, но не ми се рискува Ива да драйфа пак с автобуса и да се вкисваме и двете.
Кой какво пита...  newsm78
Магнезия се пие до края на 8 месец, после край, защото иначе следва задържане което не е желателно никак.
Стволови клетки няма да съхранявам. С Божията помощ, дано и не ми потрябват никога! Praynig
На Джесика пожелавам да нормализира скоро кръвното и да си иде у дома! Praynig
Сега да докладвам! Днес бях на лекар, взех си болничния- от 25 е, след седмица док ме вика да ми даде документите за раждане. Не намира причина за болките ми, всичко изглежда наред. Беба не се показа да потвърдим пола, но пък я мерихме подробно, около 3 кила е вече, застанала в перфектна поза, много съм доволна от нея. Развива се чудесно, съвсем в норма, нямало да бъде много едра, а дано! Спирам Гинипрала, оставам на магнезии още малко, до края на 8 месец, може и спазмалгон ако много ме боли. Ходих и на друг лекар, прегледа ме вагинално, нямам никакво разкритие, бебето е високо, подвижно е, няма изгледи за раждане, нито мои болни органи, така че тази остра болка остава загадка. Rolling Eyes Правих изследвания и на мен и на Ива (профилактични), всичко е наред, ХБ ми е 10.0, но мисля че е добре, при положение че не пия нищо напоследък освен за контракциите. Докладвах, спокойна съм вече  Mr. Green
Изабелка отиди на лекар!
Дездемонка документите се дават като влезе майката в 9 месец, тогава реално се очаква раждане всеки ден.
Дано не съм пропуснала някого, но днес ми беше тежък ден и съм много уморена, а сега имам и да гладя...
Спокойна нощ момичета!

Общи условия

Активация на акаунт