За нощното хранене

  • 2 444
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 194
Цитат на: dee_dee
.

само за сверка на часовника, кога отказахте нощното кърмене?


Ами...още не сме  Grinning  Grinning  Grinning Една нощ се кърмим, друга не, според зависи...

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ние също изобщо не вървим към отказване,а и не смятам - когато е готова да спи без нощно хранене,сама ще си покаже Grinning

# 17
  • Мнения: 1 586
Цитат на: dee_dee
само за сверка на часовника, кога отказахте нощното кърмене?


Нищо не отказвам аз на голямото ми кърмаче Simple Smile Когато тя откаже - тогава.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: Andrea$
Цитат на: dee_dee
само за сверка на часовника, кога отказахте нощното кърмене?

Нищо не отказвам аз на голямото ми кърмаче Simple Smile Когато тя откаже - тогава.

Мммда  Grinning

# 19
  • Мнения: 4 187
Цитат на: Free Soul
Всъщност аз се будя нощем за кърменето - за да се преместя до бебето, но то пък си суче в просъница. Креватчето е долепено до спалнята. Бебето обикновено почва да се върти и да сумти, и аз го чувам и това ме буди. Ако го оставя повечко време да се врътка, почва да хленчи и накрая се събужда. Кърменето обикновено трае кратко и аз почти дремя през това време. Таткото не се буди.

Първият месец и аз сменях нощем памперса, защото акаше. Но откакто само пишка през нощта, стои с 1 памперс цяла нощ.



При нас нещата протичат по аналогичен начин! Бебка започва да се върти и мрънка, но е в страната на сънищата още! Аз ставам (също в просъница) Взимам я при мен и я кърмя! Общо взето и двете спим Wink .
Памперси през ноща не сменям, също така не я вдигам да се оригва! Всичко си слечва  толкова бързо,че сутрин се чудя дали се е будила да суче или не! Ако я намеря при нас в леглото то е ясно, но в повечето случай таткото се е събудил по някое време, и я е върнал в креватчето й!

# 20
  • Мнения: 1 586
Цитат на: star
Всичко си слечва  толкова бързо,че сутрин се чудя дали се е будила да суче или не!


хихи, сетих се колко пъти сутрин съм се чудила дали всъщност тази нощ сме се кърмили или не - пълен мрак в спомените ми  Laughing

# 21
  • Мнения: 8 462
Ние напоследък се кърмим към 4 часа сутринта.Досега спеше по цяла нощ-след втория месец.Но от една седмица я кърмя в 21.30 и после в 4 сутринта.Така не прегладнява а и тя и без това суче и спи и се справя доста бързо.След това заспиваме и двете.Не съм я отказвала да суче през нощта.Бебка сама си направи този режим.

# 22
  • Мнения: 951
Аз кърмя през нощта...но задължително трябва да седна.Просто не се получава да го кърмя в друга поза,просто гърдите не ми го позволяват #Milti Камо ли легнала настрани и да искам бебо да стигне горната гърда,колгото и да се навеждам,то трябва по корем да легна и то върху бебо Laughing

# 23
  • Мнения: 310
Аз пробвах да го откажа от нощното кърмене точно веднъж преди около 3 месеца след заплахи че ще му разваля стомаха и ще влезем в болница. Изпи немалко количество чай и след 15-20мин просто се нахранихме. С това опитите ми свършиха. Памперси не сменям от както е на 2.5-3месеца. Доскоро го кърмих седнала, но откакто се храним легнали се чувствам много по-добре. Всичко ми е като в просъница и се наспивам много повече.

# 24
  • Мнения: 2 784
Калина се отказа от нощното кърмене някъде около първия месец.Сама.Не съм и давала водичка нощем,не съм и отказала ядене.Просто си реши детето и спря да си иска нощем.Няколко пъти съм я кърмила насън,най-вече сутрин,и то когато съм била каталясала,но пак по-скоро дремя,отколкото да спя.По принцип много ме е страх да не я затисна под себе си.Когато съм уморена,а това напоследък е почти перманентно състояние,спя доста дълбоко,мога да го задуша детето и дори да не усетя.При това бюстът ми е малък и легналото кърмене ми е малко неудобно.А и малката си е свикнала сама в кошарката и сякаш и на нея и е непривично да се кърмим легнали...
Много ви се радвах като ви четох постингите,ама аз просто не мога така Cry

# 25
  • Мнения: 3 506
Цитат на: Andrea$
хихи, сетих се колко пъти сутрин съм се чудила дали всъщност тази нощ сме се кърмили или не - пълен мрак в спомените ми  Laughing


Уф, аз пък да ви се оплача от този мрак какъв проблем си докарах    Mr. Green От една седмица дясната ми гърда произвежда двойно (ама наистина двойно!) повече мляко от лявата и не мога да оправя положението..... Явно на мене ми е мрак, ама някой си е сукал няколко нощи отдясно и резултатът е налице......... Направо полудявам вече с тази моя девойка, то пък няма едно нещо свързано със сукането, дето да става като хората  Mr. Green А мислех, че вторият път ще е по-лесно..........

# 26
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Maria.St
Цитат на: Andrea$
хихи, сетих се колко пъти сутрин съм се чудила дали всъщност тази нощ сме се кърмили или не - пълен мрак в спомените ми  Laughing


Уф, аз пък да ви се оплача от този мрак какъв проблем си докарах    Mr. Green От една седмица дясната ми гърда произвежда двойно (ама наистина двойно!) повече мляко от лявата и не мога да оправя положението..... Явно на мене ми е мрак, ама някой си е сукал няколко нощи отдясно и резултатът е налице......... Направо полудявам вече с тази моя девойка, то пък няма едно нещо свързано със сукането, дето да става като хората  Mr. Green А мислех, че вторият път ще е по-лесно..........

Laughing  Брей, тя и моята дясна гърда е по-млекодайна, ама не го свързвам със същия мрак  Mr. Green Но съм си мислила по тоя въпрос понякога Wink

# 27
  • Мнения: 3 506
Цитат на: Andrea$
Laughing  Брей, тя и моята дясна гърда е по-млекодайна, ама не го свързвам със същия мрак  Mr. Green Но съм си мислила по тоя въпрос понякога Wink


Абе едно е "по-", друго е "двойно по-"... Laughing
"Двойно по-"  значи, че се препълва и се втвърдява все едно съм прясна родилка........ А от другата страна "няма никой". Ако я накърмя само от там малката, все едно не съм я кърмила.....
Просто не виждам на какво друго би могло да се дължи...  Thinking
Само "по-" може да е просто леко изразено предпочитание на твоята сладурка или на тебе самата към едната страна и не е толкова неприятно. И аз с Ники то бях така, но сега за друго иде реч...........  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 28
  • САЩ
  • Мнения: 323
Maria.St, не се притеснявай, мойто отказа едната по някое време, а още дълго сука само от другата. Е, бях несиметрична, но не е кой знае какво.

# 29
  • София
  • Мнения: 10 825
И ние се кърмиме нощем в просъница... Аз се будя той като започне да сумти и го гушкам в леглото, а Дани си спи. Аз също заспивам, а по накое време се събуждам и го местя в неговото креватче. Той си ака нощем, но аз не му сменям памперса през нощта Embarassed За сега няма нищо против Wink

Общи условия

Активация на акаунт