Говорим си за 4-токласниците!

  • 14 510
  • 308
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 743
ЧНГ с малко закъснение и от мен Hug

Ваканцията свърши Confused и моя син разбира се сега се е сетил, че има домашни за утре ooooh!

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
айде от утре с нови сили...
9 седмици до първата почивка около 3-ти март. Уф  ooooh!

# 17
  • Мнения: 2 567
Най-накрая успях да стана от леглото и да ви честитя Новата година. Желая много здраве на вас и децата ви.
За съжаление при нас годината почна точно с липса на здраве  Sad Ужасен грип ме тръшна още на 30ти и все още не ме пуска.
На Нова година бях с 39 градуса и майка ми цял ден и нощ милата ми слага кърпи с оцет и ми обува чорапи с оцет. Бях като малко бебе. Добре, че бяхме при нея, че моите хора щяха и без трапеза да останат. А тя беше приготвила сума ти вкусотии, но аз така и не ги опитах. Бети и тя не ги опита, но не защото беше болна, а от превъзбудата нещо загуби апетит. Решили сме при следващото гостуване да я накараме специално за нас да направи същите специалитети и тогава да усетим празника  Simple Smile

Иначе по Коледа беше много хубаво. Пак бяхме при родата и имахме срещи с приятели. Въпреки, че бях решила да не прекалявам с подаръците тази година направо засипахме Бети. Тя направо се шашна, защото не очакваше почти нищо. Ама така е пък по-хубаво и тя го разбра  Simple Smile
Най-големият беше това прословуто Wii. Не знам и аз как се навих да го купим. Оказа се обаче голяма зарибявха. Изпрошнах се да играя на него. Такъв фитнес му ударих, че думи нямам  Simple Smile
Бети го оставяше да почине само докато се занимаваше с плетката си. Не знам какво я прихвана, но гледайки баба ми как плете, поиска да се научи и за броени минути вече плетеше. Аз никога не съм харесвала това занимание, но явно на нея и харесва и и приляга. Сутрин се будеше с мисълта за плетката и доста напредна ръкоделието и  Simple Smile

За сега това е от мен. Ще се върна назад да прочета какво ново има при вас.

# 18
  • Мнения: 2 567
Само да спомена, че купихме препоръчаната от Шани книга - Какво става с мен? Пожъна голям успех. Бети и отдели прилично внимание. Дори и с братовчед си, който е на 13 заедно почетоха. Е, имаше малко и кискане, но го приемам за нормално. Все пак момче и момиче в тази по специална възраст, четат подобно четиво  Simple Smile И на мен книгата както е написана много ми допадна. Не мислих, че така добре ще са описани проблемите, с които тепърва ще се сблъскват нашите порастващи маймунки.
Само, че се надявах заедно да я четем и да обсъждаме, но Бети категорично ме отряза. Казва, че не е защото и е неудобно. Просто не искала. Винаги сме си говорили свободно по такива въпроси, но явно това почва да се променя. Не знам да настоявам ли или да си я остава сама да се чете и да чакам, ако нещо тя реши да ме попита? Не искам да съм досадна, но пък искам и да си говорим все така свободно. Дайте съвет, защото понякога мога да бъда наистина много досадна  Embarassed

# 19
  • Мнения: 667
Летисия, аз пък не си спомних заглавието на тази книга и купих на Мартина една друга. Тя още не я е почнала, че чете нещо друго, но като я прегледах, много подробна ми се видя. Дано не се налага да дообяснявам нещо  Mr. Green.

Аз бих я поразпитала, след като я прочете, защото и аз съм досадна. Надявам се да не изгубим диалога с времето.

# 20
  • Мнения: 2 567
Лина, и аз се надявам на не изгубим диалога. Ама май от многото желание за диалог почвам да ставам досадна. Ама пусто като съм си такава  Crazy
Майка ми е пълна моя противоположност. Никога не е говорила с мен или сестра ми по женски. Даже рядко въобще разговаряхме. Станахме по разговорливи последните години. Майка ми май от както влезе в критическата по приказлива стана  Simple Smile А и внуците оказват влияние. Като знам моята щерка какви неща и е говорила, направо не е за вярване. Ама това, като че ли поочука майка ми и я поочовечи  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 567
Момичета, дано не ви досадя с толкова постинги, ама бухам ужасна кашлица и за поредна вечер няма да спя. Нещо не ме свърта вече в леглото и затова реших да попиша  Blush
Малко сама ще си поговоря, като перковците, ама от толкова температура може наистина още някой бушон да ми е гръмнал  Crazy

Поредна Нова година ни започва на кръстопът и се чудя и мая на къде да поемем. Предлагат на мъжа ми работа в Ловеч, Габрово и София. Само Габрово не ми е по сърце. Иначе как пак ми се става софиянка.....  Party Ама пусто и Ловеч много ме блазни. Че най сетне ще спрем да сме по квартирите и ще сме си вкъщи. Ама там за Бети никакви възможности няма, а София е пълна с такива. Направо не знам какво да правя. Давайте съвети  Praynig

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ЧНГ, Лети!
Много здраве за теб, Бетката и татко й! Бъдете много щастливи през 2008-ма!

Много труден избор ти се е стоварил на главата. Наистина родното си е родно, но май възможностите за детето вече би трябвало да са приоритет. Още повече, че доколкото знам, след 4-ти клас смяташ да запишеш Бетката в масово школо.
Не мога да си изкривя душата - в София възможностите са големи, но са големи и разстоянията, мръсотията, задръстванията и наемите. Уф. Не ти помогнах...  Blush

Радвам се, че книгата ти е допаднала. И аз оставих щерката да си е чете ио препрочита няколко дни насаме... Дори със съседчетата се кискаха много часове... И чак когато узря за идеята, седнахме 2-те и заедно я обсъдихме. Имам и филма ба ББС, за човешкото тяло. Много ми се иска да гледаме заедно и серията за пубертетството, но пусто ми е на видео-касетка записа, а и 2-те ни видео-устройства са развалени.
Знам, че го има в НЕТ-а, но там по всяка вероятност е със субс. А на моя запис е преведен, тъй че и аз ще мога да говоря успоредно с четеца...

И моите получиха много подаръци. Най-голям кеф изпитаха и 2-мата от един пластмасов кон. То беше бой, сръдни и криене, то беше чудо.... Снощи в МЕТРО имаше същия кон, при това с каляска и много се молих на мъжО, да им го купим. Но той отсече - НЕ.  Close

Днес съм си в нас с малкия... Нещо го боли гърлото, пък и довечера си имам именяк и ще трябва да се подготвям подобаващо...
Като знам, как зле  Tired Tired се отразяват купоните през седмицата на всички ни, хич не ми се празнува... Но няма как... за здравето на мъжО  bowuu ще се почерпим.

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Лети, аз съм пристрастна, само София и Варна признавам  Crazy
Моят започна училище още миналата седмица, а малката градина, но само 2 пъти седмично по за няколко часа.
Нещо много напрежение ми се събра напоследък. Мъж ми още от 31 декември го погнаха да работи, а на 1ви вече летеше командировка  Rolling Eyes В петъка просто изключих и изпаднах в истерична криза  Rolling Eyes Бях сама с децата. Да видите как се уплашиха и двамата, подредиха си стаите, Жорко пусна прахосмукачка на долния етаж и в неговата стая. А по едно време ми вика, мамо, полегни си, уморила си се  ooooh! В съботата им се извинявах и ми беше много мъчно, че така се държах. Смяхме се заедно на петъчните ми изпълнения  Embarassed Не знам на вас дали ви се е случвало, много гадно се чувствам след това.

# 24
  • Мнения: 941
Привет момичета   bouquet
От миналата година не съм писала, защото по средата на декември правихме Благотворителния Коледен базар в Пазарджик и бях доста ангажирана.След това се разболях - та до вчера, едвам вече се даврандисах  Simple Smile
Така че приемете поздравите ми и пожеланията ми на патерици   bouquet
ЧНГ и нека тя е изпълнена с  усмивки, здраве и сбъднати желания. Нека Дядо Коледа си е свършил и тази (25.12.2007) година УСПЕШНО поръченията.
Честит имен ден на всички , които празнуват на Василов ден, на Йорданов ден и днес на Иванов ден. Обещавам занапред да съм по често явяваща се в тази тема.  Heart Eyes
Успешна 2008г. учебна година!   bouquet

# 25
  • Мнения: 2 567
Шани, мерси за пожеланията за здраве. Имаме нужда. Цялото семейство нещо сме се разкиснали. Бети от два дни здраво кашля, а за капак преди малко ми показа, че и е избил някакъв алергичен обрив по корема и гърдите. Утре ще я водя при личната да види от какво може да е. В този студ и лед навън не знам как ще се предвижим. Колата от една седмица е потънала в дълбока преспа и дано успеем да викнем такси, че нещо като гледам града е като призрачен. Нищо не се движи навън.

А иначе и на мен разума ми нашепва, че София трябва да изберем, ама сърцето друго вика. Ще мислим и тази седмица и дано вземем най правилното решение  Praynig

# 26
  • Мнения: 2 567
Мери, не си сама  Simple Smile И аз понякога изпадам в истерични кризи. Тогава ставам неузнаваема. Викам като обезумяла. След това много съжалявам и се извинявам и гледам да компенсирам, ама никак не ми харесва, че имам такива моменти  Confused

# 27
  • Мнения: 7 263
За много години мили момичета!!!
Да сме живи и здрави да държим здраво юздите на фамилните каляски.
Да са ни здрави дечицата и дано има усмивки на личицата им по-често.
Много късмет и любов на всички, много прекрасни неща да ни споходят през 2008!!!
Ще прегледам темата по-късно, но нямах търпение да драсна някой ред. Hug Hug Hug

# 28
  • Мнения: 667
Летисия, още ли е бедствено положението? При нас снегът са стопи - малко само остана, колкото да  разкалва.
Иначе ти пожелавам да оздравяваш по-скоро и дано вземете правилното решение. Аз много харесвам Ловеч, но ако София дава повече възможности за Лети... Мъжът ти какво мисли относно неговото професионално развитие. Труден избор.

# 29
  • Мнения: 2 567
Вече не е чак много зле по пътищата. Въпреки, че не се чисти много и е заледено. Вече не е и толкова студено, но падат ужасни мъгли. В големия магазин до нас последно почти нищо нямаше по рафтовете. Явно не са зареждали. А колата ни все така стои в една вече по малка ледена преспа, както я избутаха едни мъже, като закъсахме на сред пътя.

А иначе май към Ловеч ще се ориентираме, защото видяхме, че наемите в София са ужасни. Рядко двустаен има под 600 лева. То за тези пари собствен апартамент ще изплащам. Просто не си струва. А в Ловеч мъжът ми ще взима толкова колкото и в София, но ще живеем в наше си жилище. Е ще иска ремонт, но по добре за него да даваме. В професионално отношение мъжът ми и в Ловеч ще се развива толкова колкото и в София.  И в Ловеч и в София ще работи за международен холдинг и му предлагат почти едни и същи пари и позицията е почти една и съща. Само, че в Ловеч ще е по-малко натоварен  Simple Smile

За Бети реализацията ще е по- трудна. Няма кой знае какви училища. Евентуално след 7 клас би кандидатствала в Езиковата, която преди години се водеше супер елитна. Аз така или иначе и в Търново да сме пак бях решила да я карам да се пробва там.
За спортуването ще е по- трудно, защото тя нали е плувкиня и там няма да има къде. Но обмислям идеята да я водим поне веднъж седмично до съседен Плевен. Нали е на 20 минути път с кола  Simple Smile

Абе още ще умуваме. Тази седмица се надявам да решим.
Много кофти все се получава. Тъкмо решим за бебе и хоп, мъжът ми решава да сменя работата и да правим преселения  Confused

Общи условия

Активация на акаунт