медът на бибата

  • 2 525
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 581
До годинка никакыв мед - както са казали по-горе - риск от Ботулизым.

Marleen - В нашата консултация се раздават специални листовки на всички майки с бебета още на пырвата визита, в които пише че е изрично забранен ПОНЕ до 1 година (някой препорычват и до 1 год и половина). Выв всички останали листовки, които се раздават за захранване на бебето, това отново се повтаря. Това не е до мода, до форумни мнения или кырмаческа акция. Това е мнение вызприето от лекари, които следят това да се спазва.

# 61
  • София
  • Мнения: 672
И моето бебе не иска биберон, но защо да го лъжа като му слагам МЕД??? Никога не бих му дала... Моя позната ми каза, че на първото си дете е изразходила 8-9 буркана с мед до първата му годинка и нищо му нямало.. Сега и на второто му топи биберона... Аз направо бях  Shocked Shocked Shocked

# 62
  • София
  • Мнения: 2 107
е хубаво де
аз не агитирам никого да дава мед на бебето си  Peace
но не смятам и че е фатално, ако веднъж си дал например и че следва да се възприеме като страховита драма
според мен изпадането в крайности също не е от полза, както и сляпото водене по това, което се изписва във Форума (не става дума конкретно за меда)
както и да е, това си е мое мнение, една майка винаги може да прецени сама, кое е най-доброто за нейното дете
за протокола- аз също съм против бабешките методи на гледане, ако слушах бабата на мъжа ми, трябваше на малката да й дърпам системно носа, за да не и е толкова чип и зърната на гърдите, за да има хубавя бюст ooooh!

# 63
  • Мнения: 506
Дадох мед след 1.6г. до тогава се въздържах, по съвет на личната лекарка, защото понякога децата развиват алергии от меда. Peace

Общи условия

Активация на акаунт