8-месечното ми бебе се отбива и имам въпроси?

  • 1 429
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
Anira, не е от личен опит, но ще ти кажа какви съвети съм чела за отбиване. Просто трябва да спреш да кърмиш и цедиш, само като ти станат напрегнати гърдите изцеждаш малко, колкото да те облекчи. Можеш да започнеш да пиеш Лецитин-хранителна добавка, не позволява да се образуват мазни капчици в гърдите ти и намалява риска от запушване. Можеш да пиеш чай от салвия, мента и да си слагаш смачкан с точилка зелев лист в сутиена. Нормално е кърмата ти да спре бавно, може дори години след като спреш да кърмиш при стискане на зърното да излиза капка-не се тревожи.
Леко отбиване! Hug

# 16
  • Мнения: 796
Anira, не е от личен опит, но ще ти кажа какви съвети съм чела за отбиване. Просто трябва да спреш да кърмиш и цедиш, само като ти станат напрегнати гърдите изцеждаш малко, колкото да те облекчи. Можеш да започнеш да пиеш Лецитин-хранителна добавка, не позволява да се образуват мазни капчици в гърдите ти и намалява риска от запушване. Можеш да пиеш чай от салвия, мента и да си слагаш смачкан с точилка зелев лист в сутиена. Нормално е кърмата ти да спре бавно, може дори години след като спреш да кърмиш при стискане на зърното да излиза капка-не се тревожи.
Леко отбиване! Hug
yanast ,благодаря,аз лецитин пия от 3 месеца по 1 на ден,след едно втвърдяване,което ми се получи и сега се притеснявам много да не стане проблем,в една от темите някой беше писал,че се препоръчвало спирането на кърмата да стане с хапчета,затова незнам какво да правя newsm78

# 17
  • Мнения: 2 829
Ами аз за себе си съм решила че ще отбивам без хапчета, пък и имам доста приятелки, които отбиха бавно и плавно и без лекарства.
Избора си е изцяло твой. Ако отидеш на лекар ще ти кажат, че задължително трябва да пиеш хапчета.
В библиотеката също има полезни статии за отбиването, прочети ги и ще можеш да си прецениш по-добре.
Надявам се да нямаш проблеми независимо какво избереш!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
моето бебче също вече почти се отби,
от началото на 8 месец ,минахме на кърмене сутрин и вечер,от началото  на януари започна да ми отказва вечер  да суче,нямаше изглежда търпение да слезе млякото,а то напоследък наистина бавно слизаше,,но само сутрин малко време изкарах,защото почти няма мляко,никакво напрежение в гърдите.
Чудя се обаче да пробвам ли през ден например ако се образува мляко ,или по-добре да престана окончателно да кърмя?

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Виждам, че вече си взела решение, та няма да отговарям на въпросите ти.
Желая леко и безстресово отбиване   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт