Изпускане на нервите

  • 3 600
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41
Абе за мен това нашето не е изпускане на нерви,а чисто тестване.У нас е същата картинка,са мо че аз не съм бременна.Моята Ивон е на 2,6год. и ежедневно съм в тази ситуация.Чудя се как издържам.Вчера например след яслата докато аз готвих тя взе една 3литрова бутилка с безалкохолно от хладилника ,отвори го и почти цялото го изля на килима/бях го прала преди седмица/.Имаше шамари по дупето и още как.Мъжът ми ме навива да си родим "поне" още едно бебе,а на мен косата ми се изправя като си помисля как ще се справям с още една фурия в къщи.Педиатъра ме успокои .че това са периоди,но кога ще свършат само Ивон знае.

# 16
  • Мнения: 1 470
.Педиатъра ме успокои .че това са периоди,но кога ще свършат само Ивон знае.
Хич и не се надявай!Периодите утшумяват до толкова че понякога са просто по слаби,а друг път са в епогея си...Аз нали си ги имам в къщи тримка,и тримката са с коренно различни характери,но в едно си приличат-НЕПОСЛУШАНИЕТО...Ей преди малко изядоха по шамар,защо ли?!Ми от както сме в къщи-от Бъдни вечер,си казвам всяка минута празници са,нека ги оставим децата да играят,нека не им правя забележки и пр.И днес вече #Cussing out...Ми аз само ходя след тях,а те не спряха да дивеят,разхвърлят,от играчките от Коледата нищо не остана,бият се,абе въобще лудница...Мислите ли че не говорихме с баща им?!Дори от него респект вече нямат...Говорихме,а от среща ако въобще ни се обърне внимание,то ще е в кикотене...Е това продължава вече цяла седмица и...Е сега са навън,и не знам дори какво правят.Вчера съседката се оплака че щяли да и счупят прозорците със снежни топки,а като им се скарах отговорът знаете ли какъв беше?!-Ми мамо,тя нали ни опушва лятото,решихме да и го върнем.-Лятото като отворя прозореца,целият цигарен дим влиза у нас,а ние не пушим,и това ме влудява,но...

# 17
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
И аз като бях бременна се интересувах по темата. И някъде прочетох, че щом сме гузни, значи сме нормални родители. Все пак не сме свръхчовеци и можем да изгубим контрол над нервите си.
Аз я давах веднъж седмично в баба и и така си почивах. Но и детето разбираше сякаш, че на мама и е тежко и не може да играе с нея. Когато бяхме в къщи сами, играеше си с играчките си. Знаеше, че в мама има бебе и не трябва да се качва отгоре ми, защото бебето ще го заболи и така...
Лятото я бях оставила за 2 седмици при баба и, като се върнах цял месец не успя да ме ядоса това дете, явно си бях отпочинала много добре...
Сега с бебка още ми е лесно, защото по празниците имам помагачи, но не знам като останем трите как ще е, сигурно пак ще си изпускам нервите....

# 18
Напълно съм сагласна с baibibi- защо да се чувстваш гузна?

# 19
  • София
  • Мнения: 39 771
И аз съм в някакво такова никакво състояние. Лошото че, че всички си го отнасят у дома.

# 20
  • Мнения: 238
Уффф упспокоих се малко, че не съм единствената зла майка!  Confused Моето чудо е на 3 години и 7 месеца и направо ме вади извън кожата. Зарекла съм се и вече не удрям, но като ми падне пердето и ми избият нервите, крясъците ми сигурно се чуват през 3 апартамента.  #Cussing out А то прави всичко възможно да ме подлуди. Онази вечер след поредното непослушание вдигнах всички на балон, набутах го за назидание в леглото рано време. А то детето разтреперано заспа за 5 минути. И аз след това като се тръшнах и рев  Cry. Какво ми е виновно детето, че на мен хормоните и нервите сега не са ми в ред?!  Sad

# 21
  • Мнения: 9 052
Опитай да се раzтовариш от всичко друго и се радвай на игри и zанимания с децата си и със себе си, докато влеzеш в релси и не се нервираш повече zа глупости. Тогава можеш пак да zапочнеш да се zанимаваШ и с други неща.

# 22
Здравейте, дами я да ви питам, нормално ли е нашата мама да става толкова нервна, че чак не се търпи в къщи...имам чувството че дори и тя самата не може да се търпи на моменти.Много усилия ми коства да я изтрайвам, че и на детето да обяснявам да не и обръща внимание.

# 23
  • Мнения: 9 052
Здравейте, дами я да ви питам, нормално ли е нашата мама да става толкова нервна, че чак не се търпи в къщи...имам чувството че дори и тя самата не може да се търпи на моменти.Много усилия ми коства да я изтрайвам, че и на детето да обяснявам да не и обръща внимание.

аz съм така в тоzи моемент, но ме търпят  bowuu , че ме и раzбират. Значи човек има периоди, не може винаги да е бодър и весел, понякога му писва от всичко и иска нещо друго, уморява се, иzнервя се, може и  хормоните да имат пръст в таzи работа ... В такъв момент няма нужда от критика, а от букет цветя, от промяна в ежедневието (например по често любима, мила, скъпа, моля , благодаря , ако обичаш, имаш ли нужда от чаша топъл чай? А от малко ром в него?  Би ли искала да ти раzтрия раменете? Дай тати да направи това и онова , че мама си почива в момента ... )

# 24
Здравейте, дами я да ви питам, нормално ли е нашата мама да става толкова нервна, че чак не се търпи в къщи...имам чувството че дори и тя самата не може да се търпи на моменти.Много усилия ми коства да я изтрайвам, че и на детето да обяснявам да не и обръща внимание.

.....(например по често любима, мила, скъпа, моля , благодаря , ако обичаш, имаш ли нужда от чаша топъл чай? А от малко ром в него?  Би ли искала да ти раzтрия раменете? Дай тати да направи това и онова , че мама си почива в момента ... )
Тези работи при нас не помагат.... надявам се не съм направил впечатление, че съм от типа "жена дай вестника и напрай една салата"....Явно при нас нещата протичат по-зле ( хормони ли що ли..) , но ще и мине Simple Smile просто имах нужда да си излея някъде другаде мъката Wink . Мерси за разбирането.
Ха бутонът за проверка на правописа ми хареса  Joy

# 25
  • Мнения: 3 116
Не разбрах дали жена ти е бременна, но предполагам че е Simple Smile

И ако е, да нормално е. Аз съм същата работа, особено първите месеци беше много зле положението, сега като че ли малко се успокоиха хормоните, макар че пак си имам свойте моменти. Моята мома и тя е на 2 години и половина и направо понякога не знам как се сдържам да не я увикам или да я напляскам  Sick

Ще мине, все пак само за 9 месеца става дума, не за цял живот  hahaha

# 26
  • Мнения: 1 479
При мен този проблем си е класика.Старая се вече от пошляпване на баткото,да премина кьм наказване.

# 27
  • Мнения: 1 679
Съвсем нормално поведение - и твоето, и на малката  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт