загубена лична карта?

  • 10 748
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 651
Кражбата (като престъпен акт) обаче се декларира с показания в районното , където е станала кражбата - т.е живееш в Изток , но те ограбват на паметника Левси - кражбата се обявява в пето районно, а блокирането на документа за самоличност в първо районно.
И във Варна  е така, но глоба се дължи безусловно.

Ами мен не ме глобиха, но това беше преди 4-5 години. Давах показания в крайонното, където е станала случката и след някое време получих съдебно решение, че обявяват старите ми документи за невалидни. Пазя го за всеки случай, че знам ли в чии ръце ми е попаднала ЛК.

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Одисея мога да напиша за загубените два паспорта от старите и до сега 2 лични карти на съпругът ми - не глобяват, а само се плаща такса за издаване на нова.

# 17
  • Мнения: 1 291
подадох показания в районното където се беше случила случката.а не по местоживеене.мисля че няма значение къде се пуска.
сега мисля да си сменя местоживеенето и след това да си изкарам лична карта на новия адрес.къде трябва първо да отида?

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В общината има служба - ЕСГРАОН (дано го изписвам правилно) от там издават бележка с новия адрес и после в районното

Последна редакция: нд, 30 дек 2007, 12:08 от dorothy

# 19
  • Мнения: 4 651
подадох показания в районното където се беше случила случката.а не по местоживеене.мисля че няма значение къде се пуска.
сега мисля да си сменя местоживеенето и след това да си изкарам лична карта на новия адрес.къде трябва първо да отида?

Аз видях доста зор Simple Smile. Исках да направя точно това, когато ми откраднаха ЛК. Трябваше ми нова много спешно и нямаше как да ида до родния си град точно тогава. Пожелах да си сменя постоянното местожителство и с него да си направя нова ЛК във Варна. Явно попаднах на доста неинформирани служители в паспортна служба, защото ми взеха парите за нови документи и после казаха "Ами ние сега няма как да ви издадем документите, защото вие нямате никакви други документи за самоличност и няма как да докажете,че сте вие".

Както и да е, направих следното, извинявам се ако не го обяснявам с правилните термини, че вече не си спомням всичко. Отиваш в община Варна (голямата община), на гише, където има служител с достъп до ЕСГРАОН. Носи си и каквото са ти дали като документ от полицията, когато си съобщила за кражбата. Аз си носех и акта за раждане, но не знам дали ми трябваше всъщност. Та този служител почва да ти задава въпроси от сорта: името на майка ти, а братя и сестри имаш ли, а кажи сега ЕГН на брат си (последния въпрос ме разби, добре че има GSM - и ). Целта на процедурата явно е да докажеш, че това си ти, тъй като нямаш документи за самоличност. След което попълваш бланка за смяна на постоянен адрес и си готова да отидеш с нея в паспортна служба Simple Smile.

# 20
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Открадната или изгубена - глоба има. Обаче навсякъде е различно.
Аз си платих глобата  - 20 лв. - преди няколко години и след месец имах нова лична карта

# 21
  • Мнения: 1 291
на мен не ми дадоха никакъв документ от районното че са ми откраднали личната карта.само попълних показания.това дали е проблем

# 22
  • Мнения: 4 651
Хъм, ами не знам. На мен ми дадоха някаква служебна бележка, че съм декларирала, че ми е открадната личната карта. Но мисля, че аз си я поисках. Би трябвало да ти дадът нещо. На какво основание ще ти издадът нова карта тогава?

# 23
  • Мнения: 13 512
на мен не ми дадоха никакъв документ от районното че са ми откраднали личната карта.само попълних показания.това дали е проблем
Тябва да ти издадат служебна бележка, след което с нея по местоживеене ти пишат акт и с него си подаваш документите за нова лична карта. След 1 м. си плащаш акта  .

# 24
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
подай си в районното заявление за изгубен документ, става на паспортното гише. после изчакай поне 1 месец, ако не ти трябва редовно този документ. много често се намират, носят в районното или предават на униформени на улицата и се връщат на собственика. ако си дала в заявлението за подаване на някой стар документ актуален телефон - ще ти се обадят в къщи. също така можеш да вземеш телефона на службата и да им се обаждаш от време на време да проверяваш дали документите не са върнати.
ако обаче ти трябва редовно ЛК - прави си нова бързо. за 3 дни мисля, че беше 20лв.

# 25
  • Мнения: 1 291
oтказах се с това за откраднатата карта-става въпрос за чакане цял месец.на мен ми трябва спешно.готова съм да си платя глобата за изгубена.но искам да си сменя и адресната регистрация.но пък от есграон ми искат служебна бележка от районното.чудя се как да постъпя че да си изкарам нова карта по -бързо?

# 26
  • Мнения: 1 008
Аз вчера ходих по "мъките" от 8:30сутринта до 16:30... Накратко: от 31.10.2007г., от РПУтата не издават вече служебни бележки. Т.е няма вариант да си извадиш Л.К. с нова адресна регистрация (освен,ако нямаш шофьорска книжка), защото пред новата община няма как да представиш документ за самоличност (акта за раждане не е такъв). Трябва да си извадиш Л.К със старата адресна регистрация, най-бързо може да стане за 3 работни дни струва 22лв. След което с новата Л.К. отиваш в новата община и повтаряш процедурата.

# 27
  • Мнения: 4 651
Що за чудесия? Какво е обяснението за неиздаването на служебни бележки?

# 28
  • Мнения: 1 291
ще постъпя като azsa,в понеделнки ще ми е готова личната със старата адресна, после отивам да си сменя адресната, и пак нов паспорт

Общи условия

Активация на акаунт