Отговори
# 240
  • Мнения: 97
Ох, момичета, не се навивайте за секцио освен ако не е по медицински причини.
Аз родих нормално, без никакви системи и упойки, беше само дълго - но това е нормално за първо раждане.
Не боли чак толкова ако се настроиш положително  Grinning

# 241
  • Мнения: 13
Ясмина и аз то4но от това се притесниявам. С дъщеря ми постъпих в болницата ж 7.30 и в 9.30 ве4е бях родила а в 12 ни беше първото кърмене. 4увствах се много добре нямах нуйда от раздвижване а следобяд слязох а после изка4их 4 етажа за да се жидя с близките си - в Русе в АГ-то си е като един малък затвор-влезеш ли вътре не пускат никого при тебе. Мисълта за секцио наистина ме ужасява а моята докторка е категори4на 4е този път няма да ми се размине

# 242
  • Мнения: 319
Абе.......аз съм си "ЗА" нормалното раждане.Мисля,че това е най-естествения начин на света PeaceПри последния ми преглед бебето беше с главата надолу и краката нагоре.Нали това е позата  която трябва да заеме плода за естествено раждане???????

Ясмина ти към коя болница си се ориентирала и къде са ти преминали предишните 2 раждания?Аз клоня към Окръжна newsm78

# 243
  • Мнения: 371
 Аз също ще раждам нормално, освен ако не ми се наложи секцио

# 244
  • Мнения: 3 116
Въпреки че описах самото раждане със секцио, искам да кажа че аз лично съм привърженик на нормалното раждане, без медицинска намеса и без упойка.

Секцио одобрявам само по медицински причини  Hug При мен така се случи, че въпреки мераците и подготовката да родя нормално се наложи секцио поради седалищно прилежание с което не бих рискувала да родя нормално заради бебока. Имаше и друга медицинска причина.

Сега съм се уговорила за нормално раждане пък да видим дали ще ме огрее  newsm78

Момичета, не забравяйте че секциото все пак си е коремна операция Wink

Относно възстановяването след раждането, ами то зависи от много фактори. Има майки които много бавно се възстановяват, други много бързо. Ако е имало по-тежко нормално раждане, една майка родила секцио направо тича в сравнение с другата родила нормално. И обратното Simple Smile

Така че, гледайте ведро и спокойно, настройвайте се позитивно, намерете си лекари на които имате пълно доверие и ги слушайте Simple Smile

Раждането леко или тежко се забравя, резултата обаче си остава  Heart Eyes

И само да кажа още нещо, истинския купон започва след раждането и продължава  цял живот (да сме живи и здрави и ние и семействата ни)  Hug

# 245
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
И аз съм ЗА нормалното раждане !!! Плановото секцио без медицински причини е само прищявка на майката, заради която страдат бебоците, точно по причините, които Ясмина е написала.

ritka напълно съм съгласна с теб  Hug

# 246
  • София
  • Мнения: 289
Здравейте Simple Smile

Аз не съм писала два дни, защото от вчера съм на работа и нямахме инренет нито в офиса нито вкъщи и затова Simple Smile
Леле колко много сте изписали!:) Сега се връщам назад да прочета какво сте писали.

Аз вече приличам на балон и ми е доста тежко едвам се въртя нощем и само пуфтя и охкам и ми е доста трудно маневрирането Simple Smile

Аз съм на преглед на 18.01 и ми се струва че е след цяла вечност Simple Smile Док каза че от следващия път започваме с прегледите на всеки две седмици, за което аз няма нищо против Simple Smile

Хубав ден Simple Smile

# 247
  • Мнения: 70
Привет момичета  Hug

Честита Нова Година!
Желая ви много здраве, защото то е най-ценното нещо.
И нека новата година ви донесе всичко онова, което старата е пропуснала. Със сигурност ще има нещо ново - здрави и сладки бебечовци напролет  Grinning.

Аз си направих една дълга почивка около празниците. Вече съм на работа и от няколко дни не мога да седна да прочета какво сте писали. Добре че тази работна седмица е кратка и сега ще имам възможност.

Хубав ден   bouquet

# 248
  • Мнения: 269
точния адрес на PIGYS HOUSE не го знам, но ще опитам да ти обясня как се стига - пътуваш по бул. Константин Величков докато не стигнеш новия участък, който продължава към надлез Надежда - това е една наскоро пусната отсечка - там има големи магазини, които се виждат отдалече. Има Мартинели и до него е Пигис хаус.
Незнам дали ме разбра, ако не ще опитам да намеря точния адрес.

Там едно време беше затвора в жк Фондови жилища.

# 249
  • Мнения: 269
Аз за сега мисля да раждам по естествен път, но с епидурална упойка. Напоследък разпитвам разни познати и чета по формуте , но мненията са много противоречиви. Някои казват, че също много боли, въпреки упойката, другите казват, че все още имат болка на мястото където е била поставена упойката(след няколко месеца) и т.н. Но има мами, които много хвалят епидуралната упойка - ако се постави добре се оказва, че усещащ всичко без болка, което много важно, защото ако изгубиш усещането за напъните няма да знаеш кога да напъваш и ще получиш много ракъсвания и ще се възстанпвиш много по-трудно.

Така че в крайна сметка май всичко зависи от това колко са добри докторите в екипа ти.
Може със секцио да се възстановиш по-бързо от колкото от нормалното раждане, а би трябвало да е обратното.

Много ме е страх от раждането:(Напоследък все повече мисля за това Sad

Аз раждах дъщеря ми нормално с епидурална.В момента , в който ти я сложат, не усещаш никаква болка от кръста надолу-даже акушерката ме информираше кога имам контракция.В момента , в който почнат напъните , усещаш само тях, но те не са болезнени.Единственото негативно за мен беше, след като те отпусне упойката си адски замаян (аз припадах 10 часа след раждането ) и имаш страшно главоболие няколко дни след това.честно казано, сега се замислям дали да използвам.

# 250
  • Мнения: 3 116
Milenag, такова главоболие спохожда и раждалите със спинална упойка, ако не приемат достатъчно течности, като приема започва още след като те закарат в реанимация  newsm78

Най-вероятно това че не си пила достатъчно вода е било причината за това главоболие  Thinking

# 251
  • Мнения: 200
Аз съм на мнение че ако с майката и с бебока всичко е наред трябва раждането да е нормално. И аз ако всичко е наред предпочитам нормалното раждане, но все още нищо не мога да кажа или да си правя планове, ще видим нататък Simple Smile
Я кажете порължавате ли да имате болки в коста между краката, срамната кост, мен вечер ме побърква ако се завъртам от едната на другата страна  newsm78

# 252
  • Мнения: 1 095
Момичета,моля ви отговорете ми какво чувствате,когато имате контракции???!!!! newsm17

# 253
  • Пловдив
  • Мнения: 1 278
Doroty, стягане и втвърдяване на корема. Не регулярно. По-скоро спорадично. По принцип на този етап от бремеността не трябва да е болезнено.
Ти добре ли си? Защо си се притеснила така?  Hug

# 254
  • Мнения: 319
Doroty_d преди да започна да пия Магнерич именно заради тези контракции, усещах втвърдяване на корема за няколко секунди Peace без болка

Aquariel и мен продължава да ме боли тази кост.......най-вече вечер докато се въртя в леглото преди да заспя Rolling Eyes Точно както е и при теб,ако реша да се завъртя на другата страна или да стана,мноооого боли.Странно защо само вечер???? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт