а ако не направя питка ?

  • 5 474
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
Не съм правила питка. И аз научих за този обичай от форума. 20 дена след раждането поканихме най-близките си приятели вкъщи и се почерпихме. Simple Smile На 40 ден ходихме с бебето на църква и това ни бяха ритуалите.

# 16
  • Мнения: 22 433
Аз не съм правила питка, нито сме ходили в църквата. Калина беше месец в кувиоз и не ми се искаше няколко дни след като се прибрахме да събирам толкова много хора.

# 17
  • Мнения: 3 376
И аз не съм правила,изобщо не знаех,че се прави.
Ходихме на 40-тия ден в църквата.После кръщенето.Това беше.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Както и да го направиш - няма да сгрешиш.
Ние направихме такова събиране на 13-ия ден на бебето, просто тогава всички бяха свободни. Поканихме целите семейства, с мъжете и децата.
Символично се разделихме на мъже и жени - едните в кухнята, едните в хола, но то така или иначе трудно бихме се събрали толкова хора на едно място. Стана много приятно събиране.
Заведи детенцето на 40-ия ден в някоя църква да ви прочетат чиста молитва, гостите - когато можете.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Момичета аз съвсем скоро научих за това с питката на 40-ия ден от раждането на бебо,пък съм изгледала две деца вече  Embarassed

# 20
  • Мнения: 2 131
То и ние не сме правили точно питка. Когато бебо стана на 40 дни, тъкмо се нанесохме в новия апартамент и правихме освещаване на самия ден.

# 21
  • Мнения: 4 401
Питката е един хубав спомен, newsm78 ако искаш пропусни го няма кой да ти се скара Wink.
За една бройка и аз да го пропусна ,но сега като го имам вече не съжалявам че съм я правила. newsm78Иначе ако не я направиш няма как да разбереш какво пропускаш Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 44 111
Изобщо не съм правила.....а и нали се прави до 40-тия ден.....
И прощапулник не съм му правила....

# 23
  • Мнения: 145
gergandi,права си.Ние ходихме в църква за чиста молитва,но не канихме хора.

# 24
  • Мнения: 2 622
аз също не съм правила погача на 40-то дена,просто в нашия край не е популярна тази традиция,от форумите научих,че имало такъв обичай Peace

# 25
  • Мнения: 953
Не съм правила защото не исках, не ми допада.

# 26
  • Мнения: 472
И аз не съм правила. Всеки път като решавах, че ще правя питка все се случваше нещо и така пропуснахме. Ходихме само на 40 ден в църква да ни четат чиста молитва.

# 27
  • Мнения: 545
Здравей и честито бебче! Hug
Аз не съм правила питка.Не виждам особен смисъл да се събират много хора при толкова малко бебе! newsm78
Весели празници и не се притеснявай за такива неща! Grinning

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Не съм правила питки, не съм хвърляла пъпчета и на малкия дори не отпразнувахме прохождането  Embarassed

# 29
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Не съм правила, на 40-тия ден се случи такава буря, че беше абсурдно да отидем до църквата.

Общи условия

Активация на акаунт