Проходилката

  • 2 213
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 522
И на мен ми се струва че е малка, но не иска да се занимава по друг начин. Какво д аправя , освен да я държа на ръце по цял ден.Не иска да лази, Слагам я в кошарка. Стои алко и почва да нервничи, с каквито и игри и играчки да я занимавам. Но ще гледам вече да избягвам проходилката. Страх ме е да не й навредя.
Просто я остави на земята с играчките и. Така ще има възможност да се учи да пълзи. Аз постилах една одеяло за целта и двете сме прекарвали доста време заедно там. Ползвах и проходилка, но все пак се опитвах да ограничавам времето прекарано в нея.

# 16
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
и дъщеря ми висеше в проходилката, висеше защото я бях дигнала на най-високото и крачетата и не опираха в пода, така се забавляваше, но повече я оставях долу, много исках да се научи да лази преди да проходи.Мисля е и на твоето момиченце може да му харесва да си виси в проходилката, все пак това е нещо по различно

# 17
  • Мнения: 2 755
Сложих детето в проходилка, когато беше на 8 месеца. За по-малко от седмица се научи да я засилва от единият край на стаята, до другия. Накратко казано, чудесно се пързаляше с нея. След няколко опита да се преобърне, предотвратени от своевременната ми намеса, накрая успя и се сдоби с цицина на главата. За късмет се размина само с толкова. След този случай, не го сложих повече в проходилката.
Против съм.

# 18
  • Мнения: 11 607
Децата ми проходиха без проходилка....Не го харесвам това съоръжение.....

# 19
  • Мнения: 11 004
Против това изобретение съм и не ползвам. Crossing Arms Слагам дребос в бънджи и тя много обича да се вихри там. Peace

# 20
  • Мнения: 27 524
Не е малка за проходилка и може да стои, да, няма проблем.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 6 206
Аз съм още по-голям екстремист - нито проходилка, нито биберон, нито шише с биберон. Simple Smile
Не че някой ме пита.

# 22
  • Мнения: 75
Знам, че момчетата се слагат по-късно на проходилките, но ми се струва, че и за момиче е рано на тази възраст. Може да и се увреди кръстчето.

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Просто я остави на земята с играчките и. Така ще има възможност да се учи да пълзи. Аз постилах една одеяло за целта и двете сме прекарвали доста време заедно там. Ползвах и проходилка, но все пак се опитвах да ограничавам времето прекарано в нея.
И аз ползвах одеяла. В хола, където пространството е по-голямо, обезопасих и съм ги оставяла там с интересни за тях неща. Малката пълзеше, но големият - не, стоеше си кротко и се занимаваше сам, е, не за дълго, но достатъчно да свърша нещо на бързо.
Но и да не е на одеяло, не съм се притеснявала да ги оставям на земята, така те опознават света. И в кухнята на теракота са пълзели и заедно сме готвили, и чистили и т.н.

# 24
  • Мнения: 500
На тази възраст може да я слагаш от време на време в проходилка,но не и да прекарва по голяма част от деня в нея.Още е много малка и кръсчето и крачетата не са съвсем укрепнали.
Съгласна съм! Peace

# 25
  • Мнения: 824
И аз съм против проходилките.А и детенцето е малко за проходилка май,нали се ползва за да проходи  Wink

# 26
  • Мнения: 4 629
От проходилките няма никаква полза. А още по-малко полезно е бебе на 7 месеца да прекарва по-голямата част от деня си в такава.

# 27
  • Мнения: 7 821
Моите две деца израснаха без проходилки. Против тях съм.
Децата се радват на много неща, но не всичко е полезно, а някои неща направо са си вредни.
Това е и моето мнение. Peace
И моето.

# 28
  • далечно
  • Мнения: 1 029
100х против проходилката съм - писано е много по темата. Освен прочетеното в книжки съм се консултирала с физиотерапевт и с рефлексолог и двамата бяха категорично против. Естествено не всичко, което децата обичат, е полезно. Ти решаваш  Peace

# 29
  • Мнения: 2 677
Започнах да го слагам след шест навършени месеца.

Общи условия

Активация на акаунт