Прах-твърде много

  • 16 089
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
И аз съм в кюпа  Laughing, ще чакам да се появи някой с решение.

# 16
  • Мнения: 6 461
И в къщи е така ... ooooh!
Ние живеем в близост до Пикадили...в същност една тясна уличка ни дели от оградата на магазина.
А движението от тогава е много натоварено и всички прахуляци се изсипват по апартаментите ни.

# 17
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Няма разрешение на тоя проблем Simple Smile
Всъщност има - парцала Simple Smile Аз друго не съм открила.
А, сетих се и друго - да се преместим да живеем в малко, китно селце някъде в планината.  Peace

# 18
  • Мнения: 22 440
Охх, мислех си, че само при мен е този проблем. ))
Вчера разглеждах прахоуловители за промишлени помещения. )))) Буквално съм се побъркала на темата.
Но и аз не съм открила друг начин освен чистенето. ))

# 19
  • Мнения: 33
И аз непрекъснато живея с този проблем. В началото смятах, че е защото наоколо строяха блокове и няма как да не е прашно. Но блоковете бяха построени, а прахта си остана и задължително през ден трябва да се бърше  #Crazy

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 250
Уф, и вкъщи.
Тиха малка уличка, градинка пред блока, наблизо няма оживен булевард, ПВЦ дограма, ламинат и гранитогрес, никакви килими, китеници и др. подобни прахосъбирачки - и пак само за един ден се събират прахоляци  Close .. няма спасение.

Ами то тъкмо там е проблемът Laughing Ако имаше прахосъбирачки, прахът щеше да се лепи по тях, а не да лети на вълма по пода. Аз затова все се заканвам, че накрая ще сложа един дебел килим в хола, понеже ми втръсна да прахосмуча и на следващия ден да подритвам прахоляци и боклуци  Whistling

# 21
Вижте тук    http://www.desapoland.pl/oczyszczacze/index_ru.php?

# 22
  • Мнения: 22 440
Е това е супер, точно такова нещо търся, но няма никъде цени или нещо подобно.

# 23
  • Мнения: 734
Аз си мислех, че понеже има толкова много прах и у нас, сигурно е защото блокът е нов, още има мръсотии от строителните материали по общите части, но сега като чета....
Аз живея в краен квартал на София, но няма спасение...и като че ли климатикът още повече разнася напред-назад прахта... Sad

# 24
  • Мнения: 22 948
У нас е същата работа.Отдавам го на големия трафик по булеварда,мръстотията на улиците около нас и постоянните строежи.Видяла съм се в удо с това истене и все е мръсно. :0 Замислям се дали климатиците не благоприятстват вкарването на цялата тази мръсотия у дома?!

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
праха идва от следните неща
1. прах от "вън"
2. прах от дрехите, килими/мокети, мебелите (дивани, дюшеци)
3. прах от самите нас (оказва се че се лущим целогодишно като влечуги)
4. печки на твърдо гориво

Така изброени, единственото което можем да преборим е т.3 като се къпем по 2 пъти на ден. Праха "от вън" трудно се спира, защото не може да се изолираш херметично в апартамента си. т.2 може да се редуцира, като премахнеш разните килими/мокети, но ще загубиш уюта.  т.4 няма да я обсъждаме.
Преди седмица гледах едно делонги (прахусмукачка с воден филтър) която имаше функция за "пречистване на въздуха" ....

# 26
  • Мнения: 734
праха идва от следните неща
1. прах от "вън"
2. прах от дрехите, килими/мокети, мебелите (дивани, дюшеци)
3. прах от самите нас (оказва се че се лущим целогодишно като влечуги)
4. печки на твърдо гориво

Така изброени, единственото което можем да преборим е т.3 като се къпем по 2 пъти на ден. Праха "от вън" трудно се спира, защото не може да се изолираш херметично в апартамента си. т.2 може да се редуцира, като премахнеш разните килими/мокети, но ще загубиш уюта.  т.4 няма да я обсъждаме.
Преди седмица гледах едно делонги (прахусмукачка с воден филтър) която имаше функция за "пречистване на въздуха" ....

При нас т.2 и т.4 ги няма - килим нямаме, а диванът е съвсем новичък - на около седмица. Понякога си мисля, че липсата на килим способства прах да хвърчи из въздуха много повече...

# 27
  • Мнения: 8 999
Не, не, изобщо не разчитайте килимите да ви "ловят" прахта. Живях 30 години в жилището на родителите ми, където  доста на гъсто имаше дебели персийски килими, но въпреки това по паркета, и то главно в ъглите и зад вратите си се събираше прахоляк и несметно количество косми /главно мои, явно се скубя с адска сила/. Неспасяемо е положението. На брега на морето имаме къща, далече от главния път и от гъсто населени места и пак прашасва за 1 ден. И космясва. Няма спасение и туй то! Единствено ежедневно чистене.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 511
И аз се сблъсках с явлението прах откакто се преместихме в София....и едни кълбета се търкалят,все едно сме в прерията.
Правя сравнение със Соозопол,тъй като там имаме къща... Crazy Не бяхме ходили около 2 месеца,миналата седмица направо ми ставаше лошо като си представях каква мръсотия и прашища има,НО изненада!!! Търсила съм кълбета по пода - нямаше,прах - в рамките на нормалното. Обяснявам си го с влажния климат. А в апартамента в София за 2 месеца сигурно няма да мога да отворя вратата от прах!  ooooh!
Ще чистим - това е спасението! Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 734
Не, не, изобщо не разчитайте килимите да ви "ловят" прахта. Живях 30 години в жилището на родителите ми, където  доста на гъсто имаше дебели персийски килими, но въпреки това по паркета, и то главно в ъглите и зад вратите си се събираше прахоляк и несметно количество косми /главно мои, явно се скубя с адска сила/. Неспасяемо е положението. На брега на морето имаме къща, далече от главния път и от гъсто населени места и пак прашасва за 1 ден. И космясва. Няма спасение и туй то! Единствено ежедневно чистене.

Това ми хареса!  Joy И аз мога да си направя перука от събраните косми от пода....Май наистина няма спасение, както казваш...А какво ви е мнението за прахосмукачките с воден филтър? Ние имаме такава и ми се струва, че въздухът е малко по-свеж, след почистване с нея.....в сравнение със стандартните прахосмукачки с торбички...

Общи условия

Активация на акаунт