Прах-твърде много

  • 16 106
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 476
Здравейте на всички,

имам следният проблем, цялата къща потъва в ужасно много прах и то само за 1-2дни. Ако не го избърша става страшно. Не знам буквално от къде се взима, с ПВЦ дограма сме.
Мисля си за някакъв уред за обезпрашаване, но нямам представа какво точно да търся.
Ако някой има идея ще съм благодарна.

# 1
  • Мнения: 474
Много актуална за мен тема! Особено ме влудяват образуващите се точно за 1 ден валма прах по ъглите на стаите, коридор и т.н. Но аз си мислех, че е така само и изключително в София, предвид ужасното движение, строителство...
Не мога да дам съвет, освен редовното чистене. Дано някой е измислил нещо по-лесно и сподели!

# 2
  • Мнения: 22 476
То това за чистенето ясно, използвам препарати уж антистатични, но ефекта е никакъв.
А гледам бебе и вече започвам да си притеснявам от всичкият този прах, който дишаме.

# 3
  • Мнения: 581
 Ох, аз вече приемам това за нормално и всеки ден или през ден бърша и пускам прахосмукачка. Забелязала съм, че когато вали сняг и понатрупа малко не се събира толкова прах.
  Не съм чувала за уред за обезпрашаване, даже не си го представям (имам бедна фантазия). Ще си остана с парцал в ръка. Laughing

# 4
  • Мнения: 3 034
и аз искам да знам разрешението на проблема, но не съм го открила досега  ooooh! обзаведох се с всякакви микрофибърки, прахообирачки, антистатични препарати и какво ли не, но положението си е същото  #Crazy

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Мисля си за някакъв уред за обезпрашаване, но нямам представа какво точно да търся.
ако откриеш се обади.
Няма спасение от това нещо ooooh! Tired

# 6
  • Мнения: 46 572
На някой оживен булавард ли живееш?
Ако е така - спасение няма  Tired

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние живеем на оживено кръстовище, дограмата си е ОК, но има много прах.
Всеки ден чистя, друг начин не съм открила досега.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 120
Да не ви отчаивам, но праха се качва и на 12 етаж. Пробвах - Пронто за мебели, всякасви антистатични кърпи, но резултат няма. На 12 етаж комари лятно време няма, но праха е целогоишен.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 555
Май няма спасение. И при нас тъкмо избърша и за един-два часа става отново прашно.  ooooh!

# 10
  • Мнения: 3 034
момичета, аз съм в къща, в зелен и тих квартал, само с къщи застроен, коли минават само тези на  живущите наоколо - тъй че изобщо не е проблемът в кръстовищата  ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 309
И вкъщи е така  Close през ден бърша прах, а пода всеки ден и все е мръсно. И ние сме с дограма, на спокойна улица сме /макар и наблизо да има адско кръстовище, де/. Гадно  Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 1 603
Уф, и вкъщи.
Тиха малка уличка, градинка пред блока, наблизо няма оживен булевард, ПВЦ дограма, ламинат и гранитогрес, никакви килими, китеници и др. подобни прахосъбирачки - и пак само за един ден се събират прахоляци  Close .. няма спасение.

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Ние сме на булевард. Нищо че сме чак на 11 етаж, прах има, особенно лятото, когато не оставям затворено. Като капак, мебелите ми са черни и много си личи, бърша прах всеки ден, а когато големият ми син се разскача или се подгонят с малкия....бърша отново и отново....

# 14
  • Мнения: 3 241
Ако за вас ще е успокоение и тук е така, на втория ден след чистенето е ужас! ooooh! Въпреки тихата улица и 7 етаж и това, че чистят улиците по няколко пъти на седмица.
 Майка ми не вярваше в началото, но видя сама и се убеди Simple Smile

# 15
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
И аз съм в кюпа  Laughing, ще чакам да се появи някой с решение.

# 16
  • Мнения: 6 461
И в къщи е така ... ooooh!
Ние живеем в близост до Пикадили...в същност една тясна уличка ни дели от оградата на магазина.
А движението от тогава е много натоварено и всички прахуляци се изсипват по апартаментите ни.

# 17
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
Няма разрешение на тоя проблем Simple Smile
Всъщност има - парцала Simple Smile Аз друго не съм открила.
А, сетих се и друго - да се преместим да живеем в малко, китно селце някъде в планината.  Peace

# 18
  • Мнения: 22 476
Охх, мислех си, че само при мен е този проблем. ))
Вчера разглеждах прахоуловители за промишлени помещения. )))) Буквално съм се побъркала на темата.
Но и аз не съм открила друг начин освен чистенето. ))

# 19
  • Мнения: 33
И аз непрекъснато живея с този проблем. В началото смятах, че е защото наоколо строяха блокове и няма как да не е прашно. Но блоковете бяха построени, а прахта си остана и задължително през ден трябва да се бърше  #Crazy

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Уф, и вкъщи.
Тиха малка уличка, градинка пред блока, наблизо няма оживен булевард, ПВЦ дограма, ламинат и гранитогрес, никакви килими, китеници и др. подобни прахосъбирачки - и пак само за един ден се събират прахоляци  Close .. няма спасение.

Ами то тъкмо там е проблемът Laughing Ако имаше прахосъбирачки, прахът щеше да се лепи по тях, а не да лети на вълма по пода. Аз затова все се заканвам, че накрая ще сложа един дебел килим в хола, понеже ми втръсна да прахосмуча и на следващия ден да подритвам прахоляци и боклуци  Whistling

# 21
Вижте тук    http://www.desapoland.pl/oczyszczacze/index_ru.php?

# 22
  • Мнения: 22 476
Е това е супер, точно такова нещо търся, но няма никъде цени или нещо подобно.

# 23
  • Мнения: 734
Аз си мислех, че понеже има толкова много прах и у нас, сигурно е защото блокът е нов, още има мръсотии от строителните материали по общите части, но сега като чета....
Аз живея в краен квартал на София, но няма спасение...и като че ли климатикът още повече разнася напред-назад прахта... Sad

# 24
  • Мнения: 23 162
У нас е същата работа.Отдавам го на големия трафик по булеварда,мръстотията на улиците около нас и постоянните строежи.Видяла съм се в удо с това истене и все е мръсно. :0 Замислям се дали климатиците не благоприятстват вкарването на цялата тази мръсотия у дома?!

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
праха идва от следните неща
1. прах от "вън"
2. прах от дрехите, килими/мокети, мебелите (дивани, дюшеци)
3. прах от самите нас (оказва се че се лущим целогодишно като влечуги)
4. печки на твърдо гориво

Така изброени, единственото което можем да преборим е т.3 като се къпем по 2 пъти на ден. Праха "от вън" трудно се спира, защото не може да се изолираш херметично в апартамента си. т.2 може да се редуцира, като премахнеш разните килими/мокети, но ще загубиш уюта.  т.4 няма да я обсъждаме.
Преди седмица гледах едно делонги (прахусмукачка с воден филтър) която имаше функция за "пречистване на въздуха" ....

# 26
  • Мнения: 734
праха идва от следните неща
1. прах от "вън"
2. прах от дрехите, килими/мокети, мебелите (дивани, дюшеци)
3. прах от самите нас (оказва се че се лущим целогодишно като влечуги)
4. печки на твърдо гориво

Така изброени, единственото което можем да преборим е т.3 като се къпем по 2 пъти на ден. Праха "от вън" трудно се спира, защото не може да се изолираш херметично в апартамента си. т.2 може да се редуцира, като премахнеш разните килими/мокети, но ще загубиш уюта.  т.4 няма да я обсъждаме.
Преди седмица гледах едно делонги (прахусмукачка с воден филтър) която имаше функция за "пречистване на въздуха" ....

При нас т.2 и т.4 ги няма - килим нямаме, а диванът е съвсем новичък - на около седмица. Понякога си мисля, че липсата на килим способства прах да хвърчи из въздуха много повече...

# 27
  • Мнения: 8 999
Не, не, изобщо не разчитайте килимите да ви "ловят" прахта. Живях 30 години в жилището на родителите ми, където  доста на гъсто имаше дебели персийски килими, но въпреки това по паркета, и то главно в ъглите и зад вратите си се събираше прахоляк и несметно количество косми /главно мои, явно се скубя с адска сила/. Неспасяемо е положението. На брега на морето имаме къща, далече от главния път и от гъсто населени места и пак прашасва за 1 ден. И космясва. Няма спасение и туй то! Единствено ежедневно чистене.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 511
И аз се сблъсках с явлението прах откакто се преместихме в София....и едни кълбета се търкалят,все едно сме в прерията.
Правя сравнение със Соозопол,тъй като там имаме къща... Crazy Не бяхме ходили около 2 месеца,миналата седмица направо ми ставаше лошо като си представях каква мръсотия и прашища има,НО изненада!!! Търсила съм кълбета по пода - нямаше,прах - в рамките на нормалното. Обяснявам си го с влажния климат. А в апартамента в София за 2 месеца сигурно няма да мога да отворя вратата от прах!  ooooh!
Ще чистим - това е спасението! Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 734
Не, не, изобщо не разчитайте килимите да ви "ловят" прахта. Живях 30 години в жилището на родителите ми, където  доста на гъсто имаше дебели персийски килими, но въпреки това по паркета, и то главно в ъглите и зад вратите си се събираше прахоляк и несметно количество косми /главно мои, явно се скубя с адска сила/. Неспасяемо е положението. На брега на морето имаме къща, далече от главния път и от гъсто населени места и пак прашасва за 1 ден. И космясва. Няма спасение и туй то! Единствено ежедневно чистене.

Това ми хареса!  Joy И аз мога да си направя перука от събраните косми от пода....Май наистина няма спасение, както казваш...А какво ви е мнението за прахосмукачките с воден филтър? Ние имаме такава и ми се струва, че въздухът е малко по-свеж, след почистване с нея.....в сравнение със стандартните прахосмукачки с торбички...

# 30
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
по-свеж ще е защото го няма най-финния прах.

# 31
  • Мнения: 22 476
Аз се замислям вече за ето такъв уред. Има и на много други фирми разбира се.

http://www.daikineurope.com/products/air-purifiers/default.jsp
http://www.allergybuyersclubshopping.com/airpurifiers.html

# 32
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не мисля, че е необходим освен ако не страдаш от астма или си алергичен към прах.

# 33
  • Мнения: 22 476
Едва ли си го слагат хора, които страдат само от астма.
Използва се за цялостно пречистване на въздуха, от прах, животински косми и т.н.

# 34
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
животински косми във въздуха няма а и праха не ти пречи, само цапа и дразни окото ....

та малко в страни от темата да разкажа какво са давали по дискавърито:
темата е за алергиите. Група учени заминават в боливия да изучават местно племе. Установяват, че всички в племето са заразени с някакъв паразит, който по никакъв начин не им пречи да живеят (той си се е кротнал в червата ) . решават да ги отърват от този гад и ги обезпаразитяват. След месец ги викат по спешност защото цялото племе става хипер алергично. Установяват, че този паразит отделя някакви белтъци с които се подтискат алергичните реакции в организма в условията на силно "замърсен" въздух с полени и аромати от джънгъла.
Единия от екипа учени (който е страдал от алергия винаги когато се е прибирал в ню-йорк (от замърсен въздух) ) прави експеримент. Поглъща някакъв буламач от този паразит и за 6м не изпитва никаква алергия .....
изводите си ги правете сами ....

# 35
  • Мнения: 734
Едва ли си го слагат хора, които страдат само от астма.
Използва се за цялостно пречистване на въздуха, от прах, животински косми и т.н.


Не съм съгласна... Аз като съм болна например ставам свръхчувствителна към прах и получавам нещо като астматичен пристъп - прилича на кашлица, ама не можеш да си поемеш въздух....Да, машината прочиства, но аз бих си го сложила вкъщи и само заради тези алергии...

Labrador , аз съм чувала такива теории за нашенските си глисти...И нищо чудно да е вярно...Simple Smile

# 36
  • Мнения: X
http://www.twe.bg/youlong/index.htmтова открих докато търсих влагоуловители/някои от тях също пречистват въздуха/
Иначе прах има навсякъде......просто като няма килими-се вижда повече /в градския ни апартамент с ПВЦ дограма и в селската къща в Родопите сенатрупва с еднакви темпове  ...у сестра ми на 16-тия етаж-също/Иначе и аз съм на мнение,че прекалената стерилност води до изнежване...

# 37
  • Мнения: 836
Няма отърване от прахоляка, особено в големите градове. Не си мислете, че ще намалее, като сложите килим, само по-малко ще го виждате. Ние със синът ми имаме прахова алергия, затова в къщи няма килими, няма пердета, минавам по 2 пъти на ден пода с моп (най-добре да е от микрофибър) и това е. Овлажнителите на въздуха според мен, е добре да се използват само, в случаи на затруднено дишане, иначе се създава единствено благоприятна среда за развитие на микроби (особено ако е и много топло помещението).
Прахосмукачката и парцалът ежедневно, няма друг начин за сега.

# 38
  • Мнения: 734
Овлажнителите на въздуха според мен, е добре да се използват само, в случаи на затруднено дишане, иначе се създава единствено благоприятна среда за развитие на микроби (особено ако е и много топло помещението).

Ако помещението се отоплява с уред,който изсушава въздуха, според мен не е зле да има овлажнител...Сухият въздух не е по-полезен от прекалено влажния...Майка ми навремето слагаше паничка с вода върху акумулиращата печка, която да се изпарява..Simple Smile И си беше много добре:)

# 39
  • София
  • Мнения: 11 782
Отмесец и нещо сме в ново жилище.Е то не е прах не е чудесия.То са прашоляци,то са мъхове по пода и ъглите...
Ако някой ден не извадя прахосмукачката направо трябва да почерпя!

# 40
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
праха идва от следните неща
1. прах от "вън"
2. прах от дрехите, килими/мокети, мебелите (дивани, дюшеци)
3. прах от самите нас (оказва се че се лущим целогодишно като влечуги)
4. печки на твърдо гориво

Така изброени, единственото което можем да преборим е т.3 като се къпем по 2 пъти на ден. Праха "от вън" трудно се спира, защото не може да се изолираш херметично в апартамента си. т.2 може да се редуцира, като премахнеш разните килими/мокети, но ще загубиш уюта.  т.4 няма да я обсъждаме.
Преди седмица гледах едно делонги (прахусмукачка с воден филтър) която имаше функция за "пречистване на въздуха" ....

бих добавила също:

5. Ако след като е направена замаската на пода не е шпакована с лепило, от там се вдига прекалено много прах-без значение каква настилка постелите:мокет, килим, паркет.....  За сравнение: по време на ремонта самата замазка ми се наложи да премитам няколко пъти, то пръсках с вода, отварях врати и прозорци, ужааас; но след шпаковката с лепило(теракол мисля, това което е за терикот и фаянс) и след метене с метлата нямаше прахоляк. Това за лепилото го знам от мъжа ми, защото се занимава със строителство:изпитан метод е.

# 41
Е това е супер, точно такова нещо търся, но няма никъде цени или нещо подобно.

Ето това намерих : www.changepartner.net  -  дистрибутурът им в България.


Намерих само изсушители на този сайт, но не и прахоуловители (или както се наричат..).... newsm78


    http://www.changepartner.net/sons.aspx?vid=26

# 42
  • Мнения: 734
Е това е супер, точно такова нещо търся, но няма никъде цени или нещо подобно.

Ето това намерих : www.changepartner.net  -  дистрибутурът им в България.


Намерих само изсушители на този сайт, но не и прахоуловители (или както се наричат..).... newsm78


    http://www.changepartner.net/sons.aspx?vid=26

Благодаря:)

# 43
  • На село
  • Мнения: 873
А аз си мислех, че проблемът с прахта е само при мен - нисък етаж (трети) в центъра, павирана малка уличка (по която, за съжаление, започнаха да минават по 3 маршрутки на всеки 5 минути) и стара дограма (сменихме я това лято, но още не мога да разбера ефекта, защото ремонта не е свършил). Мислех си, че на високите етажи и в по-отдалечените квартали няма такъв проблем...
Не можете да си представите какъв прахоляк и мръсотия намерих миналата седмица под паркета след като го демонтираха - стар естествен паркет със добре запълнени със смола фуги!!! Новият паркет ще го лепим за замазката и от фирмата, която ще го прави, ни уверяват, че така няма как да се натупва прах под паркета. Около кооперацията ни е много мръсно - най-вече изгнили листа и кал, които само аз и една съседка чистим пролетно време. Мисля си, че и от това има толкова прах у нас. Колкото и да пера килими, прахосмуча и мия пода, чорапите на децата пак се зацапват, ако ходят без пантофки.
На село е едно непрекъснато влизане и излизане от къщата в двора и обратно, обаче няма прах по мебелите, няма вълма по ъглите, няма зацапани чорапки... но и коли по улиците почти не минават.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На 8 етаж сме , прах има през ден чистя, всеки ден мия.

# 45
  • Мнения: 1 107
За съжаление е така- в големите градове, където и да живееш - първи, последен етаж-все има прах. Мръсни са ни градовете, а от там и домовете.... може би наистина покрай големи булеварди е  по-прашно, но май изборът е между прашно и по-прашно newsm78

# 46
  • Варна
  • Мнения: 2 268
За съжаление е така- в големите градове, където и да живееш - първи, последен етаж-все има прах. Мръсни са ни градовете, а от там и домовете.... може би наистина покрай големи булеварди е  по-прашно, но май изборът е между прашно и по-прашно newsm78
Съвсем вярно! Над градовете въздуха е много мръсен и трябва да избираш между малко и много запрашено. Елате да видите на вилата ни дали е прашно, а не стъпваме там с месеци. Peace

# 47
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Въздухът е много мръсен.Живеем на оживена улица и няма спасение от прахта.

# 48
  • Мнения: 6 461
Въздухът е много мръсен.Живеем на оживена улица и няма спасение от прахта.
Да и аз така мисля...няма начин да се спасим от прахуляците ,които се вдигат newsm78

# 49
  • Мнения: 734
А аз си мислех, че проблемът с прахта е само при мен - нисък етаж (трети) в центъра, павирана малка уличка (по която, за съжаление, започнаха да минават по 3 маршрутки на всеки 5 минути) и стара дограма (сменихме я това лято, но още не мога да разбера ефекта, защото ремонта не е свършил). Мислех си, че на високите етажи и в по-отдалечените квартали няма такъв проблем...

Ние сме в краен квартал на 8-я етаж, обаче все тая... Confused

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
На колкото и места съм живяла, прах винаги е имало в изобилие. По едно време си мислех, че проблемът е в мен, това как чистя или нещо подобно  Crazy Отказах се да умувам. Парцал му е майката и толкова.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 692
Аз имам чувството, че сега, като сме с ламиниран паркет повече прах се събира. Едно такова изкуствено стои и привлича прах.
В предишното ни жилище имаше естествен паркет и килими и май беше  по-малко прахолякът  newsm78

# 52
  • Мнения: 1 427
Обаче май има нещо вярно в това,че покрай морето където е по-влажно не се събира чак толкова прахоляк. Сега се загледах в офиса ни-от 1 седмица сме без чистачка и би трябвало да сме потънали в прах,но въпреки че слънцето точно е напекло в момента,почти не се забелязва прах по бюрата! Може би защото не отваряме прозорците или от влагата във въздуха newsm78

# 53
  • Варна
  • Мнения: 2 378
А, и у нас си бърша праха през ден. Ще чакаме новите технологии и дано някой уминк измисли нещо практично...

# 54
  • Мнения: 347
Да не ви отчаивам, но праха се качва и на 12 етаж. Пробвах - Пронто за мебели, всякасви антистатични кърпи, но резултат няма. На 12 етаж комари лятно време няма, но праха е целогоишен.
Предната ни квартира беше на 19-тия етаж и имахме същия проблем - бърша прах и тои пада след мен, топки валма под спалнята и по ъглите още на следващия ден.Бяхме с ПВЦ, паркет, нямаше килими, мокети и т.н., а прахът беше ужасно много.Така че височината също не е спасение, но при комарите наистина действа.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Обаче май има нещо вярно в това,че покрай морето където е по-влажно не се събира чак толкова прахоляк. Сега се загледах в офиса ни-от 1 седмица сме без чистачка и би трябвало да сме потънали в прах,но въпреки че слънцето точно е напекло в момента,почти не се забелязва прах по бюрата! Може би защото не отваряме прозорците или от влагата във въздуха newsm78

Ооо, де да беше така  Simple Smile И в къщи имаме в изобилие. Заради малкия се притеснявам да не развие някоя алергия. Ама като гледам цените на тези прахоловители  - над 700 $  ooooh!

# 56
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Дали са ефикасни http://www.changepartner.net/sons.aspx?vid=26&id=38&snimki=yes  newsm78 Знае ли някой какъв им е принципът на действие?
Иначе аз от същата фирма миналата година си купих мобилен климатик, офиса им е в Банкя. Цените на стоките им не са ниски, повечето от уредите са полски.

# 57
  • Мнения: 143
Аз си мислех, че си въобразявам за мръсотията, а то не съм била луда. Чистя през ден, а в хола всеки ден, живеем в драгалевци, почти на планината. Вярно и около нас има строежи, минават камиони, явно е неспасяемо положението, поне не съм сама:)

# 58
  • София
  • Мнения: 1 825
Няколко години живях в Централна Европа и направо бях забравила какво е да чистиш ежедневно. Имам и 2 котарака и грижите ми се утрояват. Някога живеех в апартамент с мокет и пак не чистех така, както сега при ламиниран паркет. И тъй като придобих алегрия към собствените си любимци, без съмнение трябва да си купя уред, който филтрира въздуха. Докато търсех йонизатор, случайно попаднах на дистрибутора на една холандска фирма, който ми изпрати характеристика на Full Tech Filter на Lanaform.
Струвал около 440 лв. Наистина изглежда евтин, но като си помислиш за това, че ежегодно трябва да сменяш един от филтрите, което ще ти струва 50 лв., си излиза скъпичко.

Някой има ли впечатления?

# 59
  • Мнения: 970
Прах има навсякъде дори и по черноморието  парцала и туй-то

# 60
  • Мнения: 686
Няколко години живях в Централна Европа и направо бях забравила какво е да чистиш ежедневно. Имам и 2 котарака и грижите ми се утрояват. Някога живеех в апартамент с мокет и пак не чистех така, както сега при ламиниран паркет. И тъй като придобих алегрия към собствените си любимци, без съмнение трябва да си купя уред, който филтрира въздуха. Докато търсех йонизатор, случайно попаднах на дистрибутора на една холандска фирма, който ми изпрати характеристика на Full Tech Filter на Lanaform.
Струвал около 440 лв. Наистина изглежда евтин, но като си помислиш за това, че ежегодно трябва да сменяш един от филтрите, което ще ти струва 50 лв., си излиза скъпичко.

Някой има ли впечатления?

В България дали ги продават? А за цената, ако наистина успяват да филтрират праха, според мен си заслужава.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 825
Няколко години живях в Централна Европа и направо бях забравила какво е да чистиш ежедневно. Имам и 2 котарака и грижите ми се утрояват. Някога живеех в апартамент с мокет и пак не чистех така, както сега при ламиниран паркет. И тъй като придобих алегрия към собствените си любимци, без съмнение трябва да си купя уред, който филтрира въздуха. Докато търсех йонизатор, случайно попаднах на дистрибутора на една холандска фирма, който ми изпрати характеристика на Full Tech Filter на Lanaform.
Струвал около 440 лв. Наистина изглежда евтин, но като си помислиш за това, че ежегодно трябва да сменяш един от филтрите, което ще ти струва 50 лв., си излиза скъпичко.

Някой има ли впечатления?

В България дали ги продават? А за цената, ако наистина успяват да филтрират праха, според мен си заслужава.

Продават ги. По стара българска традиция цените са позавишени, в сравнение със западните.

# 62
  • Мнения: 745
Бърша всеки ден прах.....ужас....наистина много прах  Twisted Evil

# 63
  • Мнения: 3 641
Бърша всеки ден прах.....ужас....наистина много прах  Twisted Evil
И аз така, омръзна ми вече ooooh!

# 64
  • София
  • Мнения: 1 825
Ами хайде да вземем да проучим тези филтри за въздух. Може пък да са полезни ...

# 65
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Открих това - прахоуловител , цената му е добра, но не знам нищо за ефективността му, нито как точно се ползва. Обаче, фирмата е във Варна, продават и разни интересни неща и препарати. Някой може ли да каже нещо повече за машинката? http://www.karcherbg.com/bproducts4.php?product_id=34&start= … amp;id_subgroup=0

# 66
  • Мнения: 2 762
Uknown lady както гледам по картинката, а и най-вече по описанието-този прахоуловител на Керхер, е да улавя праха, създаващ се от бормашина при пробиване. Слага се на свредлото на бормашината.В описанието пише, че е за свредла мах 10 mm.  Peace

# 67
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Това не го бях видяла, че е само за бормашина, жалко  Simple Smile

# 68
Уф, и вкъщи.
Тиха малка уличка, градинка пред блока, наблизо няма оживен булевард, ПВЦ дограма, ламинат и гранитогрес, никакви килими, китеници и др. подобни прахосъбирачки - и пак само за един ден се събират прахоляци  Close .. няма спасение.


Точно тази е причината, според мен за ВИДИМИЯ прах. Аз в къщи имам един единствен килим(мокетен) и имам чувството ,че прахуляка се събира в него. Когато имаш ПВЦ дограма или друга подобна и ламиниран паркет, без килими, щори и ресначи-къде да отиде прахта ,свен по мебелите и пердетата. Забелязах ,че когато изпера пердетата и след два дни ги поразтръскам от тях хвърчи прах???Така че решението е парцалът в ръка.Домашната прах е  от дрехи и от варосаните стени.Така мисля...

# 69
явно эа да няма прах не трябва да си стоим в къщи...полэвам пронто но то помага эа ден-два.и това е при условие че се прибирам сазмо да преспя.успех на всички с таэи трудна эадача

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 74
Аз и тук да се намеся- на всяка манджа мерудия.
Но и  в къщи има този проблем- открих решението, но... не го спазвам
Миналата седмица изпрах всички пътеки, мокети, килими...всякакви постелки и калъфки за дивани .... Измих пода и така и не намерих време повече от две седмици да ги постела- ефекта беше поразителен-няма вълма прах под дивана и по ъглите на стаята, върху, под, над и около телевизора не се събра толкова прах, въобще много доволна останах от ситуацията. Но бебо пълзи навсякъде, пък съм на първия етаж и на балатума в коридорите е студено все още, та си върнах пътеките и с тях и вълмата прах....
И с други хора съм говорила, които са само на паркет или друг вид гладка подова настилка и всички са убедени, че праха се събира от разните платнени неща, с които сме свикнали да си отрупваме къщата

# 71
  • Мнения: 3 376
Голяма напаст е този прах...

Днес мъжа ми ме попита "Ти бършеш ли праха изобщо?" Shocked
Все му се струвало прекалено прашно,но като гледам не е проблема само при нас.

# 72
  • Мнения: 1 427
Решението е само едно-светли мебели,светли подове,спуснати щори или пердета,вечер-романтично осветление.Така поне няма да се забелязва. Wink

# 73
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722

И с други хора съм говорила, които са само на паркет или друг вид гладка подова настилка и всички са убедени, че праха се събира от разните платнени неща, с които сме свикнали да си отрупваме къщата


У нас е на ламинат навсякъде, прахът го има в изобилие. Бърша го вече всеки ден и пак има. Живея над главна улица. Просто София е ужасно мръсна и прашна и прах има навсякъде.
Не се лъжи, че като махнеш килимите прахоляка изчезва. Аз нали уж затова ги прибрах, ама не ...

# 74
  • Варна
  • Мнения: 355
Ох, и при нас същия проблем. Обаче в къщата, където родителите ми живеят - нещо като вилна зона на края на града, прах се бърше веднъж на седмица и си е супер. Но за това допринася и прахосмукачката на майка - на воден филтър и има програма за "пречистване на въздуха". Само дето е малко скъпичка  - Rainbow.

И вкъщи прахосмукачката е с воден филтър - на Цептер, от самата нея съм доволна, но много прах, много нещо в центъра, спасение няма, Пепеляшка чисти ден през ден.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт