Прах-твърде много

  • 16 131
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
по-свеж ще е защото го няма най-финния прах.

# 31
  • Мнения: 22 530
Аз се замислям вече за ето такъв уред. Има и на много други фирми разбира се.

http://www.daikineurope.com/products/air-purifiers/default.jsp
http://www.allergybuyersclubshopping.com/airpurifiers.html

# 32
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не мисля, че е необходим освен ако не страдаш от астма или си алергичен към прах.

# 33
  • Мнения: 22 530
Едва ли си го слагат хора, които страдат само от астма.
Използва се за цялостно пречистване на въздуха, от прах, животински косми и т.н.

# 34
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
животински косми във въздуха няма а и праха не ти пречи, само цапа и дразни окото ....

та малко в страни от темата да разкажа какво са давали по дискавърито:
темата е за алергиите. Група учени заминават в боливия да изучават местно племе. Установяват, че всички в племето са заразени с някакъв паразит, който по никакъв начин не им пречи да живеят (той си се е кротнал в червата ) . решават да ги отърват от този гад и ги обезпаразитяват. След месец ги викат по спешност защото цялото племе става хипер алергично. Установяват, че този паразит отделя някакви белтъци с които се подтискат алергичните реакции в организма в условията на силно "замърсен" въздух с полени и аромати от джънгъла.
Единия от екипа учени (който е страдал от алергия винаги когато се е прибирал в ню-йорк (от замърсен въздух) ) прави експеримент. Поглъща някакъв буламач от този паразит и за 6м не изпитва никаква алергия .....
изводите си ги правете сами ....

# 35
  • Мнения: 734
Едва ли си го слагат хора, които страдат само от астма.
Използва се за цялостно пречистване на въздуха, от прах, животински косми и т.н.


Не съм съгласна... Аз като съм болна например ставам свръхчувствителна към прах и получавам нещо като астматичен пристъп - прилича на кашлица, ама не можеш да си поемеш въздух....Да, машината прочиства, но аз бих си го сложила вкъщи и само заради тези алергии...

Labrador , аз съм чувала такива теории за нашенските си глисти...И нищо чудно да е вярно...Simple Smile

# 36
  • Мнения: X
http://www.twe.bg/youlong/index.htmтова открих докато търсих влагоуловители/някои от тях също пречистват въздуха/
Иначе прах има навсякъде......просто като няма килими-се вижда повече /в градския ни апартамент с ПВЦ дограма и в селската къща в Родопите сенатрупва с еднакви темпове  ...у сестра ми на 16-тия етаж-също/Иначе и аз съм на мнение,че прекалената стерилност води до изнежване...

# 37
  • Мнения: 836
Няма отърване от прахоляка, особено в големите градове. Не си мислете, че ще намалее, като сложите килим, само по-малко ще го виждате. Ние със синът ми имаме прахова алергия, затова в къщи няма килими, няма пердета, минавам по 2 пъти на ден пода с моп (най-добре да е от микрофибър) и това е. Овлажнителите на въздуха според мен, е добре да се използват само, в случаи на затруднено дишане, иначе се създава единствено благоприятна среда за развитие на микроби (особено ако е и много топло помещението).
Прахосмукачката и парцалът ежедневно, няма друг начин за сега.

# 38
  • Мнения: 734
Овлажнителите на въздуха според мен, е добре да се използват само, в случаи на затруднено дишане, иначе се създава единствено благоприятна среда за развитие на микроби (особено ако е и много топло помещението).

Ако помещението се отоплява с уред,който изсушава въздуха, според мен не е зле да има овлажнител...Сухият въздух не е по-полезен от прекалено влажния...Майка ми навремето слагаше паничка с вода върху акумулиращата печка, която да се изпарява..Simple Smile И си беше много добре:)

# 39
  • София
  • Мнения: 11 805
Отмесец и нещо сме в ново жилище.Е то не е прах не е чудесия.То са прашоляци,то са мъхове по пода и ъглите...
Ако някой ден не извадя прахосмукачката направо трябва да почерпя!

# 40
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
праха идва от следните неща
1. прах от "вън"
2. прах от дрехите, килими/мокети, мебелите (дивани, дюшеци)
3. прах от самите нас (оказва се че се лущим целогодишно като влечуги)
4. печки на твърдо гориво

Така изброени, единственото което можем да преборим е т.3 като се къпем по 2 пъти на ден. Праха "от вън" трудно се спира, защото не може да се изолираш херметично в апартамента си. т.2 може да се редуцира, като премахнеш разните килими/мокети, но ще загубиш уюта.  т.4 няма да я обсъждаме.
Преди седмица гледах едно делонги (прахусмукачка с воден филтър) която имаше функция за "пречистване на въздуха" ....

бих добавила също:

5. Ако след като е направена замаската на пода не е шпакована с лепило, от там се вдига прекалено много прах-без значение каква настилка постелите:мокет, килим, паркет.....  За сравнение: по време на ремонта самата замазка ми се наложи да премитам няколко пъти, то пръсках с вода, отварях врати и прозорци, ужааас; но след шпаковката с лепило(теракол мисля, това което е за терикот и фаянс) и след метене с метлата нямаше прахоляк. Това за лепилото го знам от мъжа ми, защото се занимава със строителство:изпитан метод е.

# 41
Е това е супер, точно такова нещо търся, но няма никъде цени или нещо подобно.

Ето това намерих : www.changepartner.net  -  дистрибутурът им в България.


Намерих само изсушители на този сайт, но не и прахоуловители (или както се наричат..).... newsm78


    http://www.changepartner.net/sons.aspx?vid=26

# 42
  • Мнения: 734
Е това е супер, точно такова нещо търся, но няма никъде цени или нещо подобно.

Ето това намерих : www.changepartner.net  -  дистрибутурът им в България.


Намерих само изсушители на този сайт, но не и прахоуловители (или както се наричат..).... newsm78


    http://www.changepartner.net/sons.aspx?vid=26

Благодаря:)

# 43
  • На село
  • Мнения: 873
А аз си мислех, че проблемът с прахта е само при мен - нисък етаж (трети) в центъра, павирана малка уличка (по която, за съжаление, започнаха да минават по 3 маршрутки на всеки 5 минути) и стара дограма (сменихме я това лято, но още не мога да разбера ефекта, защото ремонта не е свършил). Мислех си, че на високите етажи и в по-отдалечените квартали няма такъв проблем...
Не можете да си представите какъв прахоляк и мръсотия намерих миналата седмица под паркета след като го демонтираха - стар естествен паркет със добре запълнени със смола фуги!!! Новият паркет ще го лепим за замазката и от фирмата, която ще го прави, ни уверяват, че така няма как да се натупва прах под паркета. Около кооперацията ни е много мръсно - най-вече изгнили листа и кал, които само аз и една съседка чистим пролетно време. Мисля си, че и от това има толкова прах у нас. Колкото и да пера килими, прахосмуча и мия пода, чорапите на децата пак се зацапват, ако ходят без пантофки.
На село е едно непрекъснато влизане и излизане от къщата в двора и обратно, обаче няма прах по мебелите, няма вълма по ъглите, няма зацапани чорапки... но и коли по улиците почти не минават.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На 8 етаж сме , прах има през ден чистя, всеки ден мия.

Общи условия

Активация на акаунт