Не може да се изправи сама

  • 2 574
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 695
И според мен е най-добре да я пускаш на пода, и у нас е паркет навсякъде, но какво от това, тъкмо се калява. От малка започнахме да я слагаме на пода върху одеало и на 6 месеца пропълзя, на 8 започна да се изправя сама. За нищо на света не бих я ограничила да стои постоянно в кошарата. 

# 16
  • Мнения: 19 302
моята дъщеря седна стабилно много късно,беше почти на 10 месеца.много се притеснявах.педито каза,че някои деца не харесват да седят,а направо прохождат.попитай лекар за твое успокоение.

а каква е тази гимнастика,която трябва да се прави?

# 17
  • Мнения: 2 131
След като няма къде да се хване е напълно нормално да не може да се изправи, нали все пак й трябва някаква опора. Пък и е индивидуално - при едни деца по-рано, при други - не. Алекс се изправи в седмия месец и сега се рахожда свободно в кошарата, включително и в тази за игра. Наистина пробвай да постелиш на земята нещо мекичко - аз преди слагах една двойна олекотена завивка, която не използвам. Може детенцето да успее да се хване за някоя ниска масичка или за мебел и да се изправи.
И за успокоение може да попиташ вашия лекар, но аз мисля, че нямаш повод за тревога.  newsm10

# 18
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Мисля, че най-добре е да зададеш своя въпрос  във форума на "Д-р Нивеа Бейби".  Там отговаря специалист- д-р Слънчева от "Майчин Дом", и тя най-точно ще прецени ситуацията.  Няма смисъл за такова нещо да се доверяваш на случайни мнения. Всеки има впечатления само от своите деца,  само лекарят е този, който може да даде компетентно мнение.

За мен като специалист това е правилният отговор. По-добре изкоментирай с педиатър и след подробна анамнеза на развитието до сега и беремеността преценете дали да отидете и на невролог  Peace
и аз мисля,че тук не можем да ти дадем отговор.Можем да те успокоим,но до там. Hug

# 19
  • Мнения: 1 986
Мисля, че най-добре е да зададеш своя въпрос  във форума на "Д-р Нивеа Бейби".  Там отговаря специалист- д-р Слънчева от "Майчин Дом", и тя най-точно ще прецени ситуацията.  Няма смисъл за такова нещо да се доверяваш на случайни мнения. Всеки има впечатления само от своите деца,  само лекарят е този, който може да даде компетентно мнение.

За мен като специалист това е правилният отговор. По-добре изкоментирай с педиатър и след подробна анамнеза на развитието до сега и беремеността преценете дали да отидете и на невролог  Peace

Задължително идете на невролог!!! Не се самоуспокоявай и няма нищо лошо да се консултираш със специалист. Ако няма в Търново, във София има достатъчно. Аз съм много доволна от Д-р Калева в Мед. център "Детско здраве". При нея се ходи с направление за педиатър, за които GP-то няма ограничения от здравната каса. Ако е необходимо в същия център можете да се консултирате и с Д-р Литвиненко, който е много известен невролог.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 764
Можеш да се посъветваш с педиатъра. За дома - можеш да прави някакви упражнения, като е легнала по гръб, хващаш я за ръчичките и леко я повдигаш.

# 21
  • Мнения: 1 155
При нас ситуацията е АБСОЛЮТНО  същата, но мисля,че няма смисъл да се притесняваш. Дъщеря ми е много подвижна, прави крачици като я държа за ръчички, лази, но като си е в кошарата / а тя е като вашата / неможе да се изправи защото няма за къде да се хване...сложих й обиколници, но тя ги раздърпа, много им се дразнеше и аз ги махнах, всяко дете е различно...някои се изправят много рано, а други по-късно......мисля, че това е абсолютно нормално, но ако искаш за твое успокоение я заведи на лекар, но на този етап ми се вижда излишно.

# 22
  • Мнения: 1 516
Не мога да дам компетентно мнение по въпроса, защото мисля, че трябва да идете на лекар. Колкото по-рано толкова по-добре, а ако й няма нищо на принцесата - чудесно - така ще сте спокойни.

Моят син е в преносима кошара и си намери неговия начин да се изправя: заставаше на колене и протяга ръчички към ръба на кошарата , набира се и става.
Накарая пих те посъветвала да я слагаш и на пода върху одеало или нещо такова. Колкото повече контакт има с околния свят , толкова по-добре. В кошарата какъв стимул има да се изправя, като там всичко й е познато и вече омръзнало - позволи й да опознава света. Може да се удари веднъж -дваж, но янак без рани не може ! Успех!

# 23
  • Мнения: 2 908
Какви лекари,какви 5 лева? ooooh!Изкарахте детето за ненормално.Моята дъщеря се изправи сама до седнало положение на годинка,а е с легло с решетки.Обръща се активно,от гръб на корем,хваща се и се набира,така се изправя,но ако е легнала,не може да стане седнала.Боже,какви мнения видях,че нямам думи,не шашкайте без причина майчето NaughtyИма време за всичко-детето ти е активно във всичко,ще се научи и на това-това е както на някои и на година и два месеца нямат нито един зъб,или както моята дъщеря-още не е проходила сама,малко и остава да се пусне-ама ето я лентичката отдолу-да я категоризираме за неспасяем случай ooooh!Дъщеря ми е на година 10.700кг,има си коремче,не може така лесно да седне от легнало положение-зависят и тези фактори bowuu

# 24
  • София
  • Мнения: 7 191
......кошарката и е от тези сгъваемите-за сън и игра.Няма за къде да се хване......
.....На земята не съм я оставяла, защото в детската е само паркет......
.....Съответно не може да се научи да се хваща за някъде и да става.
Прощавай, ама ти въобще не даваш шанс на детето да се научи  newsm78
Имало паркет в стаята - ами чудесно! Това е топла настилка, не са плочки.
Обуваш и по-топли пантофки, и нека пърпори навсякъде.
А ако чак толкова се притесняваш, постели едно одеало на земята.
И още нещо - не съм убедена, че кошарата е подходяща за толкова голямо дете. Време е да я смените с дървено (по-стабилно) легло.
По принцип моето дете винаги само е спяло в кошара/ легло. Иначе винаги е навън, за да може да "опознава" света  Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 6 011
Ама наистина по - спокойно с тези лекари и невролози, бре хора!
Съвсем добре ти е детенцето, не се притеснявай! Сина ми от легнал да седне като с коремна преса още не може. Има си шкембе човека и му пречи. От легнало положение се върти като за пълзене и така сяда.

Не чакай с пускането на пода. Ние вкъщи навсякъде сме с ламинат, но се престраших и не съжалявам - много бързо напредна физически. Важното е да и намериш обувчици, с които не се пързаля, че при нас това пързаляне му насади голям страх и сега не иска де се пуска.

# 26
  • Мнения: 1 516
По-спокойно с невролозите, но вие момичета можете ли да допуснете дори и само 1% вероятност да му има нещо на детето и да поемете отгорност само за този 1 %.
Знаете ли колко сериозни проблеми можеха да бъдат избегнати ,ако се ходеше на лекар навреме? Но не , свикнали сме първо да питаме съседката/форума, после да прочетем туй онуй по въпроса, да си самопоставим диагноза , след това да чуем какви ли не бабини деветини и чак като нещата излязат от контрол , отогава да се обърнем към лекар  ooooh!. Това не е правилно - ПРОФИЛАКТИКА му е майката. Да ходиш на лекар не означава непременно, че си болен. Така ,че и в двата случая ранната консултация с лекар е по-добрия вариант от бездействието:
В 1-вия случай на малкото слънце му няма нищо и майка му се успокоява - чудесно. Само заради нейното спокойствие си заслужава посещението
Във 2-рия недай си Боже му има, тогава се вземат навременни мерки...
Никой нищо не губи и ако се върнем към единия процент вероятност да има проблем от началото на поста, дори само заради него си струва консултацията ...
Дано детенцето да е здраво !

# 27
  • Мнения: 2 908
Е,ти изкара майката,че въобще не ходи на профилактични прегледи LaughingНали затова всеки си има педиатър,бил той и най-некъдърният-моята е супер некъдърна,ама всеки месец поне прави това-гледа двигателното и психическо развитие на детето.Защо и трябва за това пак лекар?И да-аз поемам този 1%,защото това не е проблем,който да се обсъжда,а е смехория.Ти си в правото си да тичаш при лекаря и да се жалваш при всеки проблем,но не е нужно-това е друг въпрос LaughingИ поемам риска да кажа,че съм сигурна,когато говоря ,че едно дете има нужда от лекар за нещо-това е в почти 90% от случаите,описани тук във теми-ама в този е направо смешно bowuu

# 28
  • Мнения: 2 587
Накарая бих те посъветвала да я слагаш и на пода върху одеало или нещо такова. Колкото повече контакт има с околния свят , толкова по-добре. В кошарата какъв стимул има да се изправя, като там всичко й е познато и вече омръзнало - позволи й да опознава света. Може да се удари веднъж -дваж, но янак без рани не може ! Успех!

Аз бих те посъветвала същото  Peace Не я пази като яйце,от няколко падания няма да се счупи,по-скоро ще се научи сама да се пази.

# 29
  • Мнения: 1 516
афродита, радвам се ,че те разсмивам.   hahaha Joy hahaha Joy
И като поемаш отговорност, как точно го правиш? Поставяш диагнози телепатично, може би? или пък ще платиш лечението на детенцето ако му има нещо? Недей така , не изпадай в крайности  Peace

Общи условия

Активация на акаунт