Плодови пюренца за 3мес.бебе

  • 3 356
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 514
Когато Дани навърши 1 месец  педиатърката ми каза да започвам да му давам сокчета от ябълки и моркови. Той ги приема много добре. Съответно като навърши 2 месеца - да му давам плодови пюрета. Вече и аз не знам какво да правя ooooh!  Като се има впредвид, че ще започвам работа в края на юни и съответно трябва да го отбия...

# 16
  • София
  • Мнения: 6 798
Малко офф,ама...
Ей,супер!С риск да ме оплюят мамите,аз също мисля да захраня,колкото може по-рано.Лично мнение.ама ак сега разбирам,че може още от 3 месец,мислех,че може от 4  Embarassed .Значи Ам-ам имат такива,ще проверя на пазара.
Имат и и други фирми пюрета за от 3 месец?

# 17
  • Мнения: 514
Ей,супер!С риск да ме оплюят мамите,аз също мисля да захраня,колкото може по-рано.

bubata, ти от кога ще започваш с пюренцата? Чудя се от сега ли да ги почвам или да изчакам да навърши три месеца?!!!

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Все още нямам личен опит със захранванито. Смятам да започна със сокчетата най-рано от 4 месец, а пюретата още по-късно. Но понеже ми трябваха бурканчета си понакупих разни пюренца  ги изядох с кеф Wink . Определено мисля на Дани в никакъв случай да не му давам пюренца на Ам-ам! Те са просто нетърпимо сладки!!! Пълни са със захар!

# 19
  • Мнения: 115
DUDKA - От днес,по препоръка на педито и аз давам на Алекс пюренце.
Взех на Ам-Ам - ябълка и череша.Давам му по 3-4 лъжички разбито в млякото на обяд -хареса му.

# 20
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Има има на ам-ам пюрета над 3 месеца. Даже бебоците много ги харесват. Склада им е в кв. Военна рампа и са доста евтини. Малките са по 65 ст. а големите 81-88 ст.
А що се отнася до захранването и аз започнах рано. Грешката ми беше че започнах със сокове и му се увеличиха коликите. Затова ги спрях и започнах да давам вместо сокове плодови пюрета. Нямаше колики и ги харесва повече.

# 21
  • Мнения: 532
И аз започнах със сокчета - увеличиха се коликите и спрях.От пюретата - ябълки - също се увеличаваха коликите , за това давах всичко друго.Най - доволна съм при запек от тиква и сини сливи.В останалото време всичко друго.Ползвах на Ганчев и съм много доволна.И от зеленчуковите също по -късно.Първо захраних с плодовите , а после със зеленчукови.Малко им се мръщехме ама свикна.Винаги съм  започвала с 1 - 2 лъжички пюре, не съм месила с нищо друго ( мляко ) Успех на захранващите.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Просто хвърлете едно око Wink
Цитат
По-долу може да прочетете някои от причините за започване на захранването след навършени 5-6 месеца.

Недоброто усвояване на карбохидратите в плодовите сокове може да доведе до хронична диария, метеоризъм, подуване и коремни болки. Няма причини да се дават плодови сокове на деца под шестмесечна възраст, тъй като те няма да бъдат добре усвоени и могат да нанесат вреди. Даването на сокове преди захранването с каши и пюрета може да доведе до заместване на кърмата със сок и в резултат от това - до намален прием на протеини, мазнини, витамини и минерали (желязо, калций и цинк). Недохранването, прехранването и ниският ръст се свързват с прекомерната употреба на сок.
Храносмилателната система на бебето още е незряла. Тя представлява филтър, който предпазва организма от потенциално опасни субстанции и пропуска полезните вещества, който обаче в ранните месеци от живота на бебето не работи добре. Между 4 и 7-месечна възраст, храносмилателната система на бебето преминава период на растеж, след който вече може да прави селекция, кои вещества да пропусне и кои - не. Развиващата се храносмилателна система започва да секретира имуноглобулин А, който образува покритие от вътрешната страна на червата и не позволява на потенциалните алергени да проникнат в кръвоносната система на бебето и да предизвикат алергична реакция. Затова в ранните месеци вероятността от алергия е по-висока, макар организмът на бебето да секретира малки количества имуноглобулин А и да получава чрез кърмата. Затова е особено важно да се отложи захранването, ако някой друг от семейството има алергия, като допълнително се забави даването на храната или храните, към които други членове на семейството имат алергии.
Малките бебета имат рефлекс на езика , с който изтласкват всичко, попаднало в устата им. Това е мярка, която ги предпазва от задавяне. Ако решите да захраните бебето по-рано, то просто ще плюе повечето от храната и много малка част от нея ще достигне предназначението си. Тогава и рискът от задавяне е по-висок. Между 4 и 6-месечна възраст този рефлекс постепенно изчезва. Преди 4-6 месечна възраст нито устата на бебето (началото на храносмилателната система), нито стомахът и червата (краят й) са готови да приемат и обработват храни или напитки, различни от кърма (и евентуално вода в горещите летни дни).
Още една причина да изчакате е тази, че механизмът на преглъщане още не работи добре и може да не се получи синхрон между него и езика. Ако дадете пюре или каша на бебе под 4 месеца, то ще го повърти из устата си, малка част ще попадне в гърлото му, малко ще се задържи в бузите, а повечето ще бъде изплюта. След навършени 4 месеца бебетата започват да се научават, как да придвижват храната към гърлото.
Детето трябва да може да седи. Поставянето на бебето в полулегнало положение с помощта на възглавници или в столче не се препоръчва и може да доведе до задавяне ! Освен това, в ранните месеци от живота си бебетата свързват храненето с гушването в мама. Храненето с пюре или каша е по-механично действие и носи по-малко удоволствие на бебето.
Малките бебета не могат да дъвчат. Зъбите рядко се появяват преди 6-7 месец, което също е доказателство за това, че малките бебета трябва да сучат, а не да дъвчат. През 4-5 месец се увеличава и слюноотделянето. То често се смята за признак за порастването на зъби, но това е погрешно, а до показването на първия зъб могат да минат месеци. Основното предназначение на слюнката е да започне да разгражда храната още в устата на бебето чрез ензимите, които съдържа, което подпомага смилането й в стомаха.
По-големите бебета обичат да имитират хората , които се грижат за тях. Те с удоволствие ще опитат да се хранят с лъжица, когато видят, че така се хранят големите.
Изследванията доказват, че ранното въвеждане на друга храна влошава усвояемостта на хранителните вещества от млякото, а детето започва да усвоява тези вещества от други храни едва след една година.

цитат от http://www.karmene.greatnow.com/otlagane.html

# 23
  • Мнения: 514
makrust, колко рано започна със захранването?

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Зависи по каква система захранва момичето!! По системата прилагана в БГ си е баш времето за захранване с плодови пюренца. Ябълка е най добър избор според мен за начало, независимо по коя система караш със захранването.
Първото дете съм го захранила по БГ система и аз така съм била захранена. Живи, здрави, прави сме Wink. Без хранителни проблеми.
Сега бъдещото Wink ще го пробвам по другата система, с по-късно захранване. Не мисля,че ще има някаква разлика.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 798
Ами ние вторник сме на консултация,до тогава няма да давам пюре,ама като мине мисля да почна.За сега само ги оглеждам.Ние пробвахме със сокче от ябълка,моята мома не искаше да го пие.пробвах първо с лъжичка,мръщи се,плюе...викам дай да дам с шише-същата работа  Thinking  .Викам може да не и харесва ябълката,то нали аз не обичам ябълки и на следващия ден (ден 4ти от пробите с ябълков сок) изцедих и сок от морков,ей,това вече и хаеса!И два дни давах по 15мл ябълка+морков сок.Ама после се разболяхме  и спрях соковете,още маааалко ни е запушен носа.Значи аз ще чакам вторник,да мине консултацията и после съм замислила да купя едно-две пюрета и да почна по лъжичка,две...
Jade,ние сме на адаптирано мляко от първия и ден,е,седмица-две яде и изцедена кърма,ама + адаптирано.Колики нямаме,така че от песента,че кърмата осигурява всичко на детето и друго не му трябва смисъл няма при нас.На дали кравата,от която е нашето мляко е яла друго,освен трева... Embarassed Така че моето дете ще яде от рано пюрета и това си е.

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Е на вас и по бг-схемата ви е прекалено рано!Детето трябва да е навършило 3 месеца по бг-схемата,за да започнеш да даваш пюрета.А това,че сте на адаптирано мляко,също няма отношение към захранването - препоръките и за децата на адаптирано мляко не се различават от тези на кърма,защото млеката се обогатяват допълнително с всичко възможно Rolling Eyes  и се гледат определени признаци на готовност,които при двумесечно бебе определено липсват - препоръките за деца на адаптирано мляко са за захранване най-рано при 4 навършени месеца. Погледни и във форума за хранене с адаптирано мляко - там има също някои статии за захранването.

# 27
  • Мнения: 5 713
Цитат на: denitsa

Сокът от моркови и ябълки започнахме да го даваме от втория месец, а от 3 дена вече давам и плодови пюрета. Ако детето е на кърма разбирам да се забави захранването, но ако е на адапт. мляко няма смисъл. Пък и то на пюретата щом пише че е за след 3 месец, значи е ясно че може да се дава.

И защо да няма смисъл да се захранва малко по-късно ако бебето е на ад.мляко? Аз и друг път съм се 4удила какво е това схващане: кърма Arrow късно захранване; формула Arrow ранно захранване.
Не искам да прозву4и като заяждане, гледам да не се ядосвам на разни изказвания във форума, но това определено ме подразни.
Та по въпоса ще кажа и аз 4е ви е рано.
Плодовите пюрета ги запо4нахме на 5мес и 3 седм. В 4-я месец вклю4их сока, който не след дълго го изклю4их поради ред при4ини, които из4етох. До края на 5-я месец Маги беше само на ад. мляко и запо4нах захранване с каша.
Разбира се всеки сам решава кое кога и след какво да се въведе.
А това какво пише на пюрета и каши не зна4и 4е е препоръ4ително. Хората гледат да си продават стоката. Тук нееднократно е коментирано как примерно на кашите Нестле има лепенка от 4 месеца, а под нея е оригиналната след 6 месеца.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 289
Здравейте радвам се че доста мнения сте изразили по моя въпрос,сега да ви кажа как стоят нещата при нас.На смесено хранене сме,едно хранене е само кърмене,друго е на адаптирано мляко просто защото понякога се налага да се бориме за да се кърмиме и не винаги се получава нещо.Кърмя за здраве и наддаваме с адаптираното мляко-така каза и педито ни.На килограми сме 7,600,което си е доста за 3-мес. бебе,все пак незная дали това оказва някакво влияние върху захранването.По принцип педито ние много добра като лекар и гледам с голямо доверие на нея и смятам че щом ни е казала да започнем вече и плодовите пюрета освен плодовите сокчета значи е преценила че ни е време знам ли и аз.Но така или иначе ги започваме,вчера дадох 2 лъжички ябълка+банан=хареса ни.,и понеже смятам да отида от МЕТРО да си купя пюренца реших да чуя мнението ви.Е разбрах че ябълката и морковите естествено са основните,по-скоро се страхувах да не дам някой забранен плод,естествено цитрус и мъхести плодове зная че ни е рано за тях,но от останалите незнаех дали може всичко.Благодаря ви за съветите!!!

# 29
  • Мнения: 3 663
Цитат на: DUDKA
По принцип педито ние много добра като лекар и гледам с голямо доверие на нея и смятам че щом ни е казала да започнем вече и плодовите пюрета освен плодовите сокчета значи е преценила че ни е време знам ли и аз.

Дудка, аз постъпвам като теб. Доколкото съм забелязала нашата педиатърка захранва всички бебета различно и аз съм и гласувала доверие. Захраних от третия с пюрета. Храненето ни беше същото като при вас.

Общи условия

Активация на акаунт