Запознати ли сте с новия закон за защита на животните?

  • 1 277
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
Харесват ми тези текстове на новия закон.
Струва ми се справедливо да не се малтретират животните, да се полагат грижи и тн и тн.
Друг е въпросът, че този закон не знам колко ще се изпълнява на практика.
Повече ме интересува бездомните песове в София да изчезнат,  стопаните на домашни любимци да събират и изхвърлят изаканото и да има специални места за разходки на питомците им. Но това май е работа на общината, не на парламента. И в двата случая няма да има никава промяна.

# 16
  • Мнения: 2 755
Аз имам само един въпрос : Кой и как ще контролира спазването на Закона

# 17
  • Мнения: 7 837
Наскоро при нас осъдиха на 3 г. затвор собственик на ферма, защото държал кравите гладни. Животните бяха буквално кожа и кости.

# 18
  • Мнения: 4 585

Че в момента в североизточна България всички животни гладуват.
Една баля люцерна се търгува на курс 10 лева при 4 миналата година декември.

# 19
  • Мнения: 2 563
Аз пък не разбирам защо се измества темата. Закона за защита на животните си е за тях. Защо е необходимо да се измества темата към изоставените деца. Това си е предмет на друг разговор. Това, че родители изоставят деца няма нищо, ама нищо общо с животните. И друго искам да кажа... законодателя си е законодател. А колко от нас стриктно спазват всички закони, м? Българина не обича да спазва законите, държавата пък не обича да налага санкции. Всички ние сме държавата и е крайно време да сме по-отговорни към самите себе си, а не само да си чешем езиците  Wink

Подписвам се под това. Във форума едва ли има човек, който да не допринася към другите сериозни проблеми на градовете - мръсотия, паркиране и пр.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 890
 Крайно време беше.  Peace Дано да се спазва ефективно закона, а не само на хартия, щото ние в Бг проблем със законите нямаме, само със спазването на практика.  ooooh!

# 21
  • Мнения: 73
не знам от кога действа този закон .но моита братовчедка вчера е намерила куче във входа и го е прибрала на другата сутрин разбира на кого е кучето.Но собственика не го иска и тя сега е принудена да гледа това куче .А тя има друго куче

# 22
  • Мнения: 25 641

Че в момента в североизточна България всички животни гладуват.
Една баля люцерна се търгува на курс 10 лева при 4 миналата година декември.



Хм. Караш ме да се замисля относно нещо друго.  Thinking
Че новият закон няма да реши проблема с недобросъвестните собственици на домашни любимци, нито с бездомните кучета, то е ясно. За собствениците на зоомагазини изобщо пък нямам надежда, че ще мръдне нещо напред...
Най-много да изреват хорицата от село. Ами така де - откъде-накъде беднякът ще си позволява да яде качествена и екологична храна, вместо да си купува скъпо и прескъпо от Метро и Билла тапетно лепило под формата на пилешки продукти например? Аре фуражът да струва майка си и баща си и всяка кокошка под ножа! Ама-ха!  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт