Не дава пари за апартамента, защото е на нашите

  • 4 553
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 008
За жалост събраните пари никак не стигат.Ще мине доста време докато събере...После пък няма да имат същата стойност.А относно апартаментите-не съм само аз дъщеря на моите родители.Какво и как да платим???Мислехме,че през тези години ще можем нещо да направим и да не се налага да живеем в панелка пак, макар и по-голяма...Но ,уви.
Е, как какво да платите? Апартамента?
Или, ако се трампите и вие се нанесете
в по-големия, да им платите разликата.
Иначе апартаментът си остава на вашите,
а ти, щом не си сама, все някога и другите
наследници ще зинат, така че мъжът ти си
е прав да не инвестира във вятърни мелници.
Съгласна съм. Щом не си единствено дете, то е логично,че рано или късно и други хора ще имат претенции. И представи си мъж ти дръпва як ремонт, дава всичките си спестени пари и в един момент,някой идва на готово и казва "то и аз имам право".

# 16
  • Мнения: 1 172
Ако живея в жилището на свекърите си, също много ще мисля преди да вложа 10 000 лв, примерно, за вградена кухня. И дали да дам 10 000 за кухня, или за кола, да речем.
макар , че подозирам защо не иска да дава пари - яд го е , че няма нищо на негово име  Sick
Вероятно няма нищо нито на негово, нито на нейно име, затова.

Нагледала съм се на много роднински изпълнения.  Все пак не стана ясно какъв ремонт точно не иска да плати. Не е ясно и какви са отношенията със родителите на авторката, братя/сестри ако има.
Един от последните случаи: моя братовчедка и мъжът й решиха миналата година да сменят дограмата в жилището, в което живеят и което е на неговите родители. Направиха ремонта, всичко беще перфектно. След 1/2 година старците решиха да продадат апартамента и да им дадат за ползване един по-малък, защото пък другия им син имал нужда от пари за жилище в друг град. Пиха една студена вода и продължават да си плащат кредита за дограмата. И пак са в жилище със стара дограма. Та искам да кажа, че родителите са непредвидими, когато решат да правят добро на децата си. И винаги трябва да си имате едно наум.

# 17
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Никой не е длъжен да прави неща ,които са му против волята.След като не си единствено дете,разбира се че няма да е съгласен.От собствен дом по хубаво няма,пък и при тази заплата спокойно може да изплаща жилище,вместо да си ги спестява в банката и след години да са без всякаква стойност.

# 18
  • Мнения: 46 529
Като знам колко пари и нерви сме вкарали в нашето жилище, а даже не е нищо луксозно и скъпо, не мога да си представя да го направя за чужд имот Rolling Eyes

Скоро имаше една тема, не помня точно как се казваше, но беше точно за подобрения, правени на апартамента, в който родителите пуснали да живеят детето си с половинката му, после нещо става, те трябва да се изнесат и т.н., но подобренията са си подобрения, ремонти за хиляди трябва да търсиш по съдебен път. Тогава доколкото си спомням всички писаха "Е, защо си вкарвал пари в ещо, което не е твое", сега като гледам се пее на друг глас  newsm78

# 19
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Сега ще ви скандализирам жестоко, НО... прав е човекът...

Апартаментът не е негов, не е дори на съпругата му, а на родителите й. Той от къде да знае дали след някоя година няма да им хрумне да ги изхвърлят на улицата и всичките му спестявания да отидат по дяволите... Около себе си имам много примери на изкукуригали старци, дето ощетяват едното си дете за сметка на другото и нищо не е справедливо... Та и той така - може би предпочита да си има нещо свое, а не непрекъснато да си мисли, че живее в чужд дом. Galinela, вашите като ви мислят толкова доброто, защо просто не ти дарят апартамента (дарението не се счита съпружеска имуществена общност и не се дели при развод).

И е много гадно да ви кажа за мъжа, да живее в апт на родителите на жената - 99.9999% от мъжете се чувстват потиснати в този случай... Та аз го разбирам и мисля, че прав!

# 20
  • Мнения: 352
Tania28 ,в София тези пари нищо не са на практика, но за малък град като нашия са достатъчни. Тук средната работна заплата е 250лв. Има семейства които карат с по 2 такива заплати. На практика ние сме задоволени, не се лишаваме от нищо. За кредит пък не можем да мислим ,защото няма гаранция ,че заплатата ще му бъде такава години наред примерно. Тя зависи от оборота на фирмата ,към която работи. И си е рисковано. Цената на едно жилище, ново строителство е 45 000 евро за 90 кв.м. Интересувала съм се ,че за 30 години трябва да върнем 165 000 лв. Нещо не ми се смята...Истината е ,че не сме по рисковете.А относно апартаментите...започвам вече наистина да се замислям, а не да го виня. Имам и брат и сестра, живеещи в други градове. До този момент никой не е казал нищо , но и за прехвърляне не може да се говори.Кое на кой, като сме 3ма и то от различни бракове...Объркано е.

# 21
  • Мнения: 13
Няма да взема отношение по темата, но искрено се забавлявам с вашите семейства  Grinning
... Аз нямам пари, но мъжът ми си спести през тези години някакви...
...ремонтирахме банята и спалнята, като всички пари ги даде той. ... аз имам 5000лв(те няма да стигнат до никъде), а останалото го поема мъж ми...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 134
Сега ще ви скандализирам жестоко, НО... прав е човекът...

 Той от къде да знае дали след някоя година няма да им хрумне да ги изхвърлят на улицата и всичките му спестявания да отидат по дяволите...

Тези спестявания не са ли общи? Друг е въпросът, че той явно ги приема за лични.

Най-добрият вариант е родителите ти да прехвърлят апартамента на твое име и тогава да правите по-сериозни вложения в него. Ако не - минимум средства за козметични и належащи поправки.

# 23
  • Мнения: 2 131
Такова поведение намирам меко казано за..... странно. Аз бих се замислила сериозно върху характера на човека срещу мен, след като си прави такива елементарни сметки.

# 24
  • Мнения: 1 008
Няма да взема отношение по темата, но искрено се забавлявам с вашите семейства  Grinning
... Аз нямам пари, но мъжът ми си спести през тези години някакви...
...ремонтирахме банята и спалнята, като всички пари ги даде той. ... аз имам 5000лв(те няма да стигнат до никъде), а останалото го поема мъж ми...
И с кое толкова се забавляваш,че нещо не мога да те разбера?

# 25
  • Мнения: 3 621
Като знам колко пари и нерви сме вкарали в нашето жилище, а даже не е нищо луксозно и скъпо, не мога да си представя да го направя за чужд имот Rolling Eyes

Скоро имаше една тема, не помня точно как се казваше, но беше точно за подобрения, правени на апартамента, в който родителите пуснали да живеят детето си с половинката му, после нещо става, те трябва да се изнесат и т.н., но подобренията са си подобрения, ремонти за хиляди трябва да търсиш по съдебен път. Тогава доколкото си спомням всички писаха "Е, защо си вкарвал пари в ещо, което не е твое", сега като гледам се пее на друг глас  newsm78

При тези доходи които имате по-добре да изплащате ваше собствено жилище отколкото да се местите в това на родителите ти , и е прав донякъде мъжа ти , представи си направите голям и скъп ремонт и след това пак трябва да се изнесете от там ....

# 26
  • Мнения: 1 761
И аз разбирам мъжа ти.Животът е непредвидим, особено, когато имаш братя и сестри, които изведнъж се сещат,че са ти такива точно,когато си вложил парите си в нещо общо.

Жената на брат ми, например много недоволства,че родителите ни са ми дарили жилището на мен, а на брат ми много земи.Аз имам още едно жилище, което е празно, а на всичкото отгоре живея извън Бг, а те плащат наем.Друг е въпроса кой се грижи за родителите ни и им изпраща пари, вместо да им иска.....


Не му се сърди.Замисли се какво ще правите в случай,че направите ремонт на жилището,похарчите спестените пари, родителите ти изведнъж се разболеят или починат, а ти трябва да делиш имотите с роднини,които искат пари....

# 27
  • софия
  • Мнения: 636
Поведението на мъжа ти към апартамента е разбираемо за мен. Най-добре е родителите ти като искат да ти помогнат  - да прехвърлят апартамента на твое име и тогава можеш да говориш с мъжа ти. Иначе човека откъде да знае кой какви претенции ще предяви. Мойта майка има и брат и сестра и като починаха баба и дядо, вуйчо ми предяви претенции към апртамента и каза да не стъпват там. Всичко, което майка, леля и мъжете им съответно бяха вложили отиде в ръцете на вуйчо ми. Та мъжа ти принципно си е прав....
Има нещо обаче дето не разбирам и то е за спестяванията. И моят мъж отделя от заплатата си по 300-400лева месечно, но те са на карта, която ползваме и двамата когато има нужда. На детето отделяме по 200 по сметка и така. Всеки има своя сметка в банката, естествено, но парите за месечния бюджет на семейството се изтеглят и стоят в едно чекмедже общо. Когато има други непредвидени нужди - картата на мъжа ми в банката, но няма значение кой тегли. Като хората са семейство- парите са общи. Аз поне така мисля. Кредитите също. Изтеглете си един кредит и го плащайте спокойно при тези заплати. Аз лично не бих се замислила ако няма друг изход.

# 28
  • Мнения: 3 271
Какво е това ти нямаш, той си спестил, не са ли общи? Нали докато ги е спестявал сте живели заедно в апартамента на вашите и не е давал пари за наем?

Точно това исках да попитам и аз! Не ги разбирам такъв сорт отношения и делби и туй то  ooooh! Tired
Иначе си има основания човека, изобщо не го коментирам това.

Много ОФФ: Никол, твоята малка кукла става все по-красива. Разкошна е новата снимка! Да ви е жива и здрава  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 30 дек 2007, 19:12 от Millena

# 29
  • Мнения: 6 623
Мъжът е прав .Това ,че мисли прагматично не го прави лош човек.

Общи условия

Активация на акаунт