Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 19

  • 54 569
  • 296
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 266
Браво момичета!Страхотни торти!!  bouquetЕто и от мен една.Това е тортата ни за коледа.

# 121
  • Мнения: 266
И още една от рожденния ден на мъжа ми.Нямах почти никакво време за украсата и не стана както исках,но на вкус беше страхотна.Тортата е ,,Династия,,

# 122
  • Мнения: 7 106
Atalanta , честит рожден ден! Бъди здрава и щастлива!
Орхидеята ти е като жива, разкошна е   bouquet!

Сребърен облак , можеш да увеличиш дозата само на млечния крем, той е този който попива, количеството на сметаната (разбита) запази като по рецептата, няма да има разлика. Всъшност нйната роля е "поддържаща" и овкусяваща, ако мога така да се изразя. Главна роля играе млечно-яйчния крем, защото той дефакто напоява блатовете.
Кондензираното мляко, което ползвам е подсладено, но пък аз използвам млечна сметана Президент, която пък не е подсладена. Ако сложиш подсладена сметана и сладко кондензирано мляко ще стане много накъртващо сладко  Thinking. А неподсладено кондензирано мляко, няма да ти свърши работа в този случай.

Бъхи , тортичките са много хубави, кое не и достига на украсата на втората. Че ти си направла разкошни шоколадови рози, супер е!

# 123
  • Мнения: 7 106
А ето и аз какво сътворих за утрешния рожден ден на племенницата ми, която става на цели 2 годинки  Grinning :

# 124
  • Мнения: 6 243
Прекрасна торта, Зори! А Йори е направо идеално моделиран!!! Поздравления за украсата - справила си се като професионалист. Надали във Видин някъде правят толкова красиви торти като твоите.

Да ти е жива и здрава племенничката! Боже, кога стана на две години това бебе?

# 125
  • Мнения: 484
Бъхи,тортата е разкошна!Ще ми споделиш ли как направи шоколадовите рози.Зори искам да съм на племенницата ти на мястото,чудесна е!!!

# 126
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Отново има страхотни торти! Браво  bouquet

# 127
  • Мнения: 3 927
Аз правя обикновен пудинг ванилия на д-р Йоткер за медовика
Този, който е без варене ли? И без добавка на масло или мед? звучи много евтино и лесно Simple Smile
Язък, аз таман напазарувах материалите за крема, реших, че излишни няма да останат  Mr. Green и ако не се откажа от дългия вариант, да попитам и това - кондензираното мляко подсладено ли трябва да е?

Облак, ако не си яла пудинга с варене на Йоткер, по-добре купи пакетче, пробвай на вкус и тогава действай за цяла торта. Ей така за идеята съм тествала крема от пудинг Йоткер и масло, но пудингът има силен натрапчив купешки вкус. Реших да тествам и крема за торти на Йоткер - същият химичен мирис на ванилия  Sick
Най-добрият вариант за мен е сварен млечен крем, както си го харесваш (аз на 1 л. мляко слагам 4 яйца или жълтъци, до 2 чч захар, 5-6 с.л. брашно) и след това добавен към разбито масло с пудра захар.....или както е при медовика.....

Не знам, аз така мисля:
Изобщо за мен домашната торта означава всичко да й е домашно - собственоръчно изпечени блатове, домашно приготвен крем и т.н. ......Е, за украса може малко маса моделираща Wink, но нещо съм склонна напоследък да дръпна една идея назад във времето и да правя торти, на които всичко се яде  Wink, а не се изхвърля точно захарната украса.......

# 128
  • Мнения: 266
Бъхи,тортата е разкошна!Ще ми споделиш ли как направи шоколадовите рози.Зори искам да съм на племенницата ти на мястото,чудесна е!!!
Благодаря Иринка! Simple SmileРозите са по рецептата на Меги.Един черен шоколад 85%какао се разтопява на водна баня с 2 супени лъжици течен мед.Слага се в найлонов плик и в хладилника за 40 мин. да стегне.Получава се много твърда смес,но като се поомачка става като пластелин и се работи лесно.Правя малки топчета и между две найлончета ги разточвам едно по едно и оформям розата. WinkАко започне да лепи много се слага в хладилника за малко. Peace

# 129
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ох, на 25-ти малкият става на 2 годинки. Нещо ми се поизпари ентусиазма... Защо ли?

# 130
  • Мнения: 1 271
3ори , страхотна торта!Ще споделиш ли водопада, как го направи?Аз съм правила  от желатин, но нещо не се получи както трябва и не посмях да правя пак!Много оригинална торта, поздравления!

Бъхи , и двете тортички са много готини, особенно тази с розите.  Hug

Атланта, Честит рожден ден!Нека твойте желания, бъдат мои благопожелания!

За тортата-просто нямам думи  Hug  bouquet

# 131
  • Варна
  • Мнения: 2 378
  bouquetЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, АТАЛАНТА!!! БЪДИ МНОГО ЩАСТЛИВА!!!!  bouquet
Чак сега се усетих...

# 132
  • Мнения: 484
Бъхи,тортата е разкошна!Ще ми споделиш ли как направи шоколадовите рози.Зори искам да съм на племенницата ти на мястото,чудесна е!!!
Благодаря Иринка! Simple SmileРозите са по рецептата на Меги.Един черен шоколад 85%какао се разтопява на водна баня с 2 супени лъжици течен мед.Слага се в найлонов плик и в хладилника за 40 мин. да стегне.Получава се много твърда смес,но като се поомачка става като пластелин и се работи лесно.Правя малки топчета и между две найлончета ги разточвам едно по едно и оформям розата. WinkАко започне да лепи много се слага в хладилника за малко. Peace
Благодаря ти,при първа възможност ще се пробвам да ги направя

# 133
  • Мнения: 1 485
Бъхи,страхотни рози!Аз все нямам смелост да се захвана с този шоколадов фондан.  Confused
А много ми харесва. Joy
3ори много е сладка тортичката!
Аталанта,честит рожден ден!  bouquet

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аталанта, честит рожден ден. Пожелавам ти много щастливи мигове и много вдъхновение за да ни радваш с тортите си

Бъхи, много красиви шоколадови рози  Peace

Зори, очакваме да разкажеш как е реагирала малката рожденичка на тази красота  Wink

Общи условия

Активация на акаунт