Е, много се възмутих!

  • 2 913
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 741
моят син пък се учудва на многото дядовци коледовци едновременно ... в някаква реклама бяха 3-4ма. Не знам какви мисли има в малката му главица, но едва ли за него дядо Коледа е един - добрият старец който носи подаръци на всички деца  Thinking

# 16
  • Мнения: 126
Моят син знае,че Дядо Коледа идва в Коледната нощ,за да остави подаръци и никой не може да го види,а тези които вижда по улиците и телевизията са актьори.Не мисля,че го лъжа като му казвам,че Дядо Коледа съществува,защото ДядоКоледа не е само старец в червени дрехи той е нещо повече от това!

# 17
  • София
  • Мнения: 3 062
ОХ, и аз се възмущавам от такива неща, на които повечето хора се смеят от сърце.

Онзи ден отиваме на куклен театър на "Помощникът на Дядо Коледа", и се появява един "снежен човек" - въпросния помощник - някакъв батко, облечен в бяла тениска и бели панталони  newsm78 то на мен ми трябваше известно време да разбера, че този ще го играе снежен човек, а какво остава за децата...накрая излиза "Дядо Коледа" - ми май беше същия батко, облекъл Дядо-Коледовските дрехи и шапка и Мишо най-чистосърдечно заяви на висок глас "Мамо, виж, той не е дебел!".
Всички около нас изпопадаха, а аз се чудих толкова ли е трудно да му сложат една възглавница под дрехите   Thinking

Миналата година на Коледно парти в един детски клуб  - Дядо Коледа беше жена  ooooh!

Накрая от толкова Дядо Коледовци Мишо вчера попита едно дете на наши приятели "Твоят Дядо Коледа какво ти донесе, щото моят Дядо Коледа ми донесе...еди какво си". Явно реши, че всеки си има по един лично негов си Дядо Коледа, иначе няма обяснение защо са толкова много - дебели, слаби, с бради, без бради, млади, стари, с женки гласове  ooooh! всякакви

# 18
  • Мнения: 5 877
Стига бе, дъщеря ми навръх Бъдни вечер ме сгащи как пробвам дядоколедовски костюм, изпратен ми от баба й. Аз имах доброто намерение да й оставя подаръците под елхата, обаче пусто любопитство как ще ми стои това червено, тя уж си играеше в другата стая и.. на.
Казах й, че дядо Коледа ме помолил да му помогна... мислех, че ужасно съм се оплела. Уж на шега, мъчих там един памук вместо мустаци, като съм почнала, да довърша нещата. Викам си, ужас, егати как се натресох.
Обаче детето изправи гръб пред мен и ми каза стихотворение - ей тъй на, сякаш си бях най-истинския дядомразовец. И се стара, абе направо трепери да не сбърка. Страшно ми домиля.
Тъй че не се тревожи - който иска да си вярва, вярва.

# 19
  • Мнения: 4 841
Синът ми е почти на пет и сам  си е намерил отговора на въпроса - всички тези по телевизията, в градината, в театрите и т.н. са помощници на Дядо Коледа, артисти, които правят да ни е забавно и понякога също носят подаръци. Истинският Дядо Коледа идва само през нощта, никой не го вижда, но това не пречи да се забавляваме с неговите "помощници"... Даже за другата Коледа иска да му намеря костюм, за да забавлява и той. Мен това ме устройва напълно. И да - който иска да вярва, вярва.

# 20
  • Мнения: 436
Разбирам възмущението ти, но наистина по-добре се опитай да му обясниш, че има разлика между истинския Дядо Коледа и преоблечените по телевизията.
Ние така направихме и няма неразбории. Детето си вярва в истинския Дядо Коледа, който минава на 24 вечерта и никой не го вижда.

# 21
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Чак пък възмущение..... newsm78 Че коя година не е имало по ТВ "фалшиви" дядо Коледовци.....Държа на това Констанца да вярва, но сама разбира разликата. По ТВ няма вълшебство.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 437
Много се смях с вашите сблъсъци с фалшивите герои  Simple Smile Още емоции ме чакат  Laughing

Но за детето искам да има магия и вълшебства. Искам да вярва, както на мен ми се иска все още да вярвам. Светът така е интересен, непредсказуем, вълнуващ. Магията дава крила, надежда, развива фантазията, кара те да мечтаеш.

Може би трябва да сменя тактиката и Дядо Коледа да стане невидим...а ми се искаше да казвам, че всичките тези са си Дядо Коледа, който обаче, понеже е вълшебник, се променя и бързо прелита от едно място на друго Confused  Догодина ще обяснявам малко по-различно, защото явно тактиката ми не действа.


Чак пък възмущение..... newsm78 Че коя година не е имало по ТВ "фалшиви" дядо Коледовци.....Държа на това Констанца да вярва, но сама разбира разликата. По ТВ няма вълшебство.

Ми, по-лека форма на възмущение не знам. С изключително беден речник съм. Гневна съм, бясна съм, нямам никакво чувство за хумор.

# 23
  • Мнения: 1 858
Аз пък се ядосвах на една реклама дето казваха, че дядо Коледа се отказва да е дядо Коледа и продава шейната на части. Като я гледахме на Светли му се насълзиха очичките и ме попита вярно ли е. Зор видях докато го убедя, че там от рекламата лъжат.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 019
Дълго време правехме всичко възможно голямата ни дъщеря да вярвя, че има Дядо Коледа и че той й носи подаръците. Вече е на 11 години и естествено не си правим труда, е мъжът ми иска да продължи вълшебството, защото и той вярва в съществуването на стареца, Mr. Green но мисълта ми е, че и без нашите усилия тя продължава да вярва. Тук чета, че 3 годишни хлапета не вярват, но на нея явно така й харесва. Така че ако искаш да съществува Дядо Коледа нито телевизията, нито каквото и да било е в състояние да промени нещо.

# 25
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Просто му обясни, че истинският дядо Коледа се появява вечерта преди Коледа без никой да го усети и оставя подаръци под елхата.Но също така има чичковци-актьори, чиято работа е да се маскират, за да забавляват хората и една от ролите, които имат е на Дядо Коледа

и аз бях планирала да постъпя така ако имаше въпроси на дъщеря ми, но тя май сама се досети, че това са актьори, а истинският идва през коледната нощ

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Децата могат много странно за мен, да съвместяват знанието за нещо и вярата в нещо. Спомням си малкия ми братовчед - около 3 годишен тогава, колко искрено се вживяваше и как с треперещо гласче рецитираше, стихчета на Дядо Мраз. и колко беше щастлив, че е дошъл и му дава подарък. И когато добрия старец тръгна да си отива как с почти насълзени очи извика "Татко къде отиваш?". А баща му (Дядо Мразът) така #Crazy Оказва се че детето е знаело, че това е баща му, но пак си вярваше в Дядо Мраз. И продължи да вярва чак до 3-ти клас.

# 27
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Синът ми е почти на пет и сам  си е намерил отговора на въпроса - всички тези по телевизията, в градината, в театрите и т.н. са помощници на Дядо Коледа, артисти, които правят да ни е забавно и понякога също носят подаръци. Истинският Дядо Коледа идва само през нощта, никой не го вижда, но това не пречи да се забавляваме с неговите "помощници"... Даже за другата Коледа иска да му намеря костюм, за да забавлява и той. Мен това ме устройва напълно. И да - който иска да вярва, вярва.

bowuu   bowuu
И моят "батко" вярва в това...

# 28
  • Мнения: 512
Обясни на детето , че истинският Дядо Коледа идва само в Коледната вечер. Всички други дето ги вижда са артисти. Нещо такова. Hug

Оф, и аз точно така обяснявам, ама в една друга тема тук ме разпънаха на кръст, че съм отнемала от детето си магията на Коледата, че не съм му оставила нещо, в което да вярва едва ли не... ooooh!
А пък аз мисля, че именно така детето даже повярва повече - като знае, че дядо Коледа идва само когато сме заспали, че никой не го вижда, но той може да си хапне от сладкиша, който сме му оставили до елхата... - а не по разните молове и витрини - където куцо и гърбаво е изтипосало по някой преоблечен чичко... някак си не ми се връзва идеята - нали чука и кове там, лепи и сглобява разните му играчки - ехееей, на Северния полюс - ами какво дири тука в магазина тогава - върви обяснявай...

# 29
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Обясни на детето , че истинският Дядо Коледа идва само в Коледната вечер. Всички други дето ги вижда са артисти. Нещо такова. Hug
Peace

Общи условия

Активация на акаунт