Общо легло, кърмене и сън

  • 1 969
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 545
Лора спи при нас от третия си месец.Така е по-спокойна,когато се пробуди й давам да суче,понякога един-два пъти на нощ,друг път на всеки час! Mr. GreenАз лично определено се наспивам повече така,а и тя спи значително добре(през деня само дремва за половин час)!

# 16
  • Мнения: 2 829
[Най-ми е смешно, понякога нощем, дребния се обърква и започва да тършува из пазвата на мъжа ми. Представи си, някой ме потупва както спя и гледам мъжа ми се хили и вика - Да му дам ли?(дребния в това време в просъница бърка ли, бърка в потника му, попъшква(що тъй не открива Амката), пък баща му го хваща гъдела...
Joy Joy Joy
Моето диване спи от едната страна, т.е. аз съм между него и татито, защото много обичам да се гушкам в мъжа ми, а и краката ми все са студени и трябва той да ми ги топли (Алекс е още много малък да му пъхна ледените ми крачища да ми ги топли той Laughing).
Мъжа ми много обича да го гали вечер като си лягаме и току се надига да наднича над мен да види колко е сладък малчо Heart Eyes
Иначе от седмица-две понякога се случва да проспи цялата нощ без да се буди, за първи път!!! Може би скоро ще започне да спи по цяла нощ милото ми мишленце!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 504
ludmilana Кати се буди максимум два пъти на нощ....в общи линии така е било почти винаги..изключвам първите  месеци, когато пък на мен ми беше по спокойко да е при мен, а не непрекъснато да ставам и да видя спи ли или не...Зъбоникненето, което беше придружено с темепература и тогава самото дете не спеше спокойно и искаше да си се гушкаме...Може и да съм случила на бебе, но това будене и цокане по 10 пъти на нощ..не е имало досега/пу пу както се казва/..спи спокойно...може би затова не е проблем да си я взема, да я накърмя и после пак в леглото..нощното ни кърмене е обикновено в заспало състояние...рядко се буди напълно..е имало е и такива случай и тогава настава едночасов купон на спалнята докато заспи, но са толкова редки тия случай..че направо не ги броя...По едно време не спеше спокойно и се оказа, че е от чувала в който я слагам...просто не й е удобен и неможе да си се сгъне и обърне добре по корем..обикновенои  спи доста странно...престанах да слагам чувал...и нещата се оправиха...също спи неспокойно, когато й е топло...така че за неспокойния сън според мен има някакво обяснение/изключвам зъбоникнене и болест/...особено при по големите бебчовци...и естествено глад...ако детето се е нацокало добре, мисля, че е нормално поне 4 5 часа да си откара в спокоен нощен сън...после пак цокане и така...

# 18
  • Мнения: 1 674
Моята Стела спи между мен и мъжа ми .Сучеше много но сега се буди само 2-3 пъти на нощ да си цукне.

# 19
  • Мнения: 236
И нашата принцеса спи между нас - хич и не мисля да я отучвам, толкова ни е хубаво, особено сутрин, тя винаги се буди първа и почва да ни гали по лицето. А иначе - не съм забелязала да е по-неспокойна от това, че спи при нас, има нощи, в които се събужда 3-4 пъти и други нощи, в които се буди 10 пъти, но така беше и когато още си спеше в креватчето

# 20
  • София
  • Мнения: 2 040
Само не знам в това креватче дали ще легне някога да спи newsm78

О ще дойде и това време. Дъщеря ми на около 2г реши че иска да спи в леглото си, което до момента играеше почти никаква роля, но винаги е било сглобено и долепено до спалнята ни.

 GrinningДА, ще дойде... И моята започна около 2 години да спи в него. Дотогава крвеата седеше като паметник, съшо долепен до спалнята,а тя се чувстваше като в затвор в него.
Първо започна следобед да спи в него и неусетно окончателно заряза нощните прегръдки на мама. Сега понякога я викам на спалнята да се гушкаме с бебето, но тя не иска.
Бебето спи в креватчето докато се събуди за кърмене -после не си правя труда да го връщам обратно. Много ми е хубаво да го гушкам и да се събуждам до него Heart Eyes

# 21
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
Моят не знам по колко пъти на нощ суче Rolling Eyes научих се да спя и в просъница просто да подавам цица. Вече не го броя за будене това, защото и той на практика не се събужда - освен ако не намери очакваната цица, разбира се Mr. Green Когато е неспокоен обаче, започва да се върти, да примрънква, да ме рита... това е вече изнервящото.
и при нас е така само че в просъница го вземам от неговото легло и го слагам при нас. Като заспи отново го връщам в неговото креватче. Забелязвам че когато е при нас спи много по-спокойно, за разлика от мен- аз не мога да се отпусна да заспя дълбоко докато е до мен..  Simple Smile

# 22
  • Варна
  • Мнения: 153
Здравейте,мамчета!

Точно по тая тема от известно време имам притеснения.
Моят малък бебунчо утре става на 8м.До 4м без проблеми си спеше в кошарката 
и минавахме с по 1 кърмене нощем.Но изведнъж започна да не заспива сам и нощем
като се събуди заспива само със цоцкане.Но не това ме притеснява.До 6м беше само на кърма.
Към нначалото на 7м започнах да го приспивам вечер с АМ,защото ми се струваше,че за
това кърмене,след целия ден няма достатъчно мляко.Така продължаваме и до момента-
заспива с шишето и не след много дълго се събужда.Когато се опитам да го приспя с люшкане
трябва да си легна с него и той да спи върху мен.Но повечето пъти му давам да суче.
Виждам го,че му става тежко,но не се отказва.И това,че е преял не означава,че ще спи по-дълго.
 Събуди ли се вече се започва едно безкрайно ,цялонощно кърмене.Спинка при нас,гушкаме се и това не ми пречи,
но ме притеснява да не му се разшери стомахчето.Обикновено до обяд не му се и помисля за ядене.
Цоква съвсем малко и си е добре.
И другото нещо което ме притеснява е не мога да си спомня къде и какво точно бях прочела за кърменето легнала,но
беше нещо от рода ,че можело да се изкриви нещо при бебето.Успокойте ме ,моляви,че няма проблем.


За Новата година пожелавам на всички бебчовци,мами и татковци мнооого здраве
и безкрайно щастливи мигове заедно! Two Hearts

# 23
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
По тази причина и аз взех моята девойка при нас. До ден днешен се буди по мин.3 пъти, като стига и до 7-8. Но поитам ли да я сложа в креватчето изпада в истерия. Незнам кое до кое води, но все пак раздялата с кърменето (денем суче все по-рядко) все още ме плаши Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 896
За Сия бах приготвила за всеки случай кошчето, в което спеше батко й първите месеци, но така и не я сложих нито веднъж в него. Оказа се че с второто бебе съм още по-мързелива, отколкото с първото. Спи си при мен и това е. Супер удобно ми е по този начин. Вярно, суче по 3-4 пъти на нощ и на 3 месеца вече е 7 кила, но тя си е по рождение по-едра от батето, ще видим как ще е нататък. Нощното й будене не ми тежи ни най-малко, аз така и не успях напълно да отвикна от нощното сукане на Жоро. Кърмим се в полусън и сутрин откарваме и до 10.30 понякога успиване.

# 25
  • Мнения: 236
Diangeli    нищо няма да му стане на бебето от сукане легнало. Чела съм, че не се препоръчва да се дава АМ в легнало положение, защото има риск от отит - възможно е бактерии от АМ да се задържат в ушния канал. С кърмата няма проблем, защото там болестотворни бактерии няма, няма какво да предизвика инфекция. Това за риска от изкривявания го чувам за пръв път. Имаше статия в Библиотеката за сукането в легнало положение

Общи условия

Активация на акаунт