Ноемврийчета 2005 №8

  • 13 837
  • 284
  •   2
Отговори
# 255
  • Мнения: 506
....обаче новините при нас не са нито добри, нито лоши, защото диагноза няма! Shocked
Най-добрия специалист в града не е и чувал за нашите симптоми Shocked, следователно варианти многоооо Tired
Е поне две неща са ясни :
1.Че дъщеря ми е много малка за да има главоболие, следователно, ако още веднъж се събуди с такова, веднага трябва да й се прави ЕГ
2.(прясно-прясно)Че е хипер активна Shocked, до скоро беше само "живичка" или "живак", но от днес и това е факт..
От тук идват и леките неясноти относно горепосочените две..как ще се направи ЕГ на супер активно дете без упойка? И тази супер активност не се ли определя след третата годинка?
Е и да се запитам какво разбрах за днес?Нищо конкретно, само повече се притесних, а това да не знаеш е направооо Sick
Моля ако някой може да отговори на въпросите ми ...ще си чакам...  bouquet
А и най-интересното, след това отидохме при личната да й дам белешката и й казах за прегледа и хипех активноста, а тя ми вика така:
"И затова ходи на лекар, че ние отдавна я знаем, че е такава "хипер реактивна"" Shocked
След един месец сме на контртолен преглед при същия лекар(като днес), мога само да се надявам всичко да е наред до и след тогава! newsm17

# 256
  • Мнения: 9 913
никики, за хиперактивността има писано из форумите доста, предимно в "Нашите деца" http://www.bg-mamma.com/index.php?board=12.0 и "Деца с увреждания" http://www.bg-mamma.com/index.php?board=25.0 - да не те стряска заглавието. пусни търсачката или пусни тема. Аз също съм чела, че толкова рано е абсурд да се постави такава диагноза.
за главоболието също питай тук http://www.bg-mamma.com/index.php?board=14.0

и се свържи със специалист в София, в тези подфоруми ще ти помогнат за това.

жмо, аз с тази история ще те запомня Simple Smile не знам дали си постъпила правилно, важното е да се чувстваш добре от постъпката си.

# 257
  • София
  • Мнения: 44 354
nikiki - Надявам се всичко да си е наред с малката сладуранка  bouquet
тити ме изпревари така, че няма да се повтарям за хиперактивността.....
А ЕГ се прави с упойка.

# 258
  • Мнения: 506
Жмо,правилно си постъпила.
Peaceи аз така си мисля!  bouquet
тити благодаря ти!Но се ми се иска да са в грешка.. Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 19:13 от nikiki

# 259
  • Мнения: 506
nikiki - Надявам се всичко да си е наред с малката сладуранка  bouquet
тити ме изпревари така, че няма да се повтарям за хиперактивността.....
А ЕГ се прави с упойка.
Благодаря ти bubu, но за упойката съм против да й бият, а и лекаря и той заяви, че е против(дори до 15г, не трябвало), за да не й станело нещо...уф, чесно не ми се мисли за това, че ще ми гръмне главата вече, то е..си деня...  ooooh!

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 19:14 от nikiki

# 260
  • София
  • Мнения: 44 354
на мен като малка са ми правили - с упойки....то как държиш малко хлапе 30 мин да не мърда...
И майка ми са й казвали, че имам хиперактивност....и кво ли не друго...в крайна сметка съм си ок...
Надявам се и при вас всичко да е наред и изобщо и да не се налага.

# 261
  • Мнения: 3 091
ники - дано не е нещо лошо.

при нас сега има само лоши новини. таман 2 на брой, и все по супер роднинска линия. ама много лоши!мразя такива дни!

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 392
при нас сега има само лоши новини. таман 2 на брой, и все по супер роднинска линия. ама много лоши!мразя такива дни!
надявам се всичко да се оправи Hug

# 263
  • Мнения: 3 091
10х, ама няма да стане - единият е починал, а другият е май се оказва нелечимо болен. пфу да му се не види...

# 264
  • Мнения: 152
Майче, много съжелявам.  Flowers Rose

# 265
  • Мнения: 811
Микки, дерzай zа Водолей, викам пък аz, една от най свястните zодии Laughing

Абсолютно съгласна  Mr. Green Защото скоро и аз ще духам свещички ....  Grinning

майче, моите съболезнования! Лично за мен годината започна лошо, много лошо ...... Дано при теб нещата се нормализират и повече никакви лоши новини!

Аз съм малко в депресия, та затова не се разписвам  Tired Надявам се скоро да ми мине и да се разписвам по-често!

Целувки на всички и се пазете в това грипаво време  Hug

# 266
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
по късни доби ви чета и направо мойте шантави проблеми бледнеят
nikiki прочетох какво се е случило при вас и се надявам нещата да се разберат бързо,защото е кофти "няма диагноза" ... за хипер активноста има доста теми и доколкото знам има си съответни начини за справяне,както че и диагнозата се поставя от специалист
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/251/79/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31498.0 тази тема е доста обстойна
http://www.yosif.net/bg/s4etinin/index25.htm
http://varna.dir.bg/2007/12/11/news2434130.html
отговарям и на питането ти Ема не се е събуждала с главоболие,тоест докато беше болна ми обясняваше кое и къде я боли,защото успоредно с това и изникнаха кътниците но след като се пребори с Т не се е оплаквала ...
майче ти си силна жена и знам че ще се справиш въпреки че е много търсене,съжалявам и за загубата ти ... бързо оздравяване и да преминава този лош период
микки и аз съм за водолейте,щото много си се разбирам с тях и мойта най-близка приятелка е водолейче както и татко,освен това са ми и от "чергата" аз съм Везни ... но това е в кръга на шегата каквото такова да е живо и здраво   bouquet
със сигурност забравям нещо и някой но това ми остана в главата от прочита  ooooh!.... на всички болни бързо оздравяване и дано от тук нататък само хубави новини в темата  Grinning
тити да се пазиш  Grinning
сега за мен - физически съм добре,като изключим това че Ема ми пийва соса яко  #Crazy ама като чета не е само тя така че няма да го коментирам  Grinning - искам,неискам,дай,мое и прочие ... имахме и период с хапане,тръшкане,хвъляне ... иначе си е арно детето  Joy чака бебето с нетърпение щото аз вече съм си готова за появата на бебето- дрехи изпрани,колички,кошчета,покупки и т.н. защото такива истории като с Емата близо месец по-рано не ща да ме сварват неподготвена то и сега не ми дават да си изкарам до края ама аз си знам вече  Mr. Green
иначе сега съм нощна птица щото не мога да спя по четри часа ми се вързват в най-добрия случай,малко и аз съм станала зла дето вика тити ама вече съм на финала Mr. Green Grinning
е това от мен ... лека нощ

# 267
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Никики, надявам се всичко да е наред с малката Praynig Hug
Майче, съжалявам! Cry
Тъкмо си мислех и аз да ви разваля малко настроението, и около мен напоследък все неприятни неща. За капак от вчера Мартина е с Т, снощи беше с 39,2, цялата трепереше милата. Днес е по-добре, засега няма, но аз си я тъпча с нурофен на 4 часа. Отделно мъжът ми има херния + дискова херния и днес е на скенер в Пловдив. Така че точно днес определено не е най-подходящия момент да раждам. Че ще трябва да им заведа Мартина в АГ-то и една акушерка да я гледа Mr. Green Пък и в неделя сме на ивановден по стар стил, мисля да се включа в купона и от понеделник нататък да раждам.

# 268
  • Мнения: 1 253
Nikiki с нищо не мога да ти помогна за съжаление, но искрено се надявам нещата да се оправят. Аз също като тити бих ти препоръчала да търсиш лекар в София. Ако мога да помогна с него само кажи. Толкова малко дете не би трябвало да има главоболие. Ния се е оплаквала няколко пъти от това, че я боли главата и много се шашках, но беше някаква недоизлекувана хрема в началото на зимата. Продължи около 10-12 дена и после не ми е казвала,  че я боли.
Ох с тези линкове влезнах в теми, които много, много ме разстроиха. Направо ми се напълниха очите със сълзи и ми стана супер неудобно от колегите, защото те от учтивост не ме разпитваха, но много странно и притеснено ме погледнаха....Колко мъка има по тоя свят, боже....

# 269
  • София
  • Мнения: 44 354
Майче - съжалявам! Sad


Микки - и Филип от вчера вечер е с такава Т, само че и сега е с 38,9....а и от 2-3 дни все повтаря, че го боцкали (болят демек) долните кътици - трябва да се покажат....та колкото и да не вярвам, че Т се дига от зъби, много се надявам да е това, а не болест....

Общи условия

Активация на акаунт