Нова година дойде, ЯНУАРЧЕТА хайде, ваш ред е!

  • 12 546
  • 277
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 391
Привет!

Много хубави новини днес, развълнувах се! Blush

Честито на Коконка, Алекс, Мелани, Юлето, Lullaby и Шушони! Hug   bouquet  Hug

Много се радвам за всички, много хубави имена! Grinning

# 211
  • Мнения: 1 325
Честито на мама Шушони Hug Колко много бебенца днес Hug
Зайка байка не се ядосвай за такива неща важното е че ти бебка , семейството ти сте живи и здрави Simple Smile
Миа,ти си сготвила пилешките кълки по френска рецепта, тук ядат месото кърваво , чак им се чудя.
За оформенето на темичката предлагам Ваня84 да се заеме тя прави  хубавите ни темички в другият форум в който пиша

# 212
  • Мнения: 51
Лелееее, колко бебета, направо страшна работа!
Честито на всички мами, сега ще звънна на Шушони да я видя как е, нали щяхме с нея днес да се виждаме, пък тя какви ги е свършила! Hug
Честито на всички мами, да са живи и здрави и те и бебчетата! Hug
За корема Мари моя е ниско от поне две седмици, ако не и повече, така че това не е показателно.
Албенка, мисля че чаршафчетата, ако леглото е 120/60, покриват отстрани като провиснат, поне така ми се струва, иначе е много гадно наистина, но все пак бебето няма да седи много време на това ниво.
За тоалета, аз клякам и така опипвайки се върша работата.
Да ви кажа аз днес направо се добих, такива преспи , такова чудо, 4 часа ми отне да ида и да се върна на консултацията. Много съм уморена, два пъти поличих контракции по пътя и то доста болезнени, малко се пооплаших, но сега на топло вкъщи съм си по-добре.
Наддала съм само 1 кг. , този път за първи път ме похвалиха, кръвното обаче ми е на границата 130/80, но необяснимо в последно време ми се пие кафе в огромни количества, може би това е причината.
Доктора пипа главичката през корема каза,че добре се е наместила, поканиха ме да слушаме тоновете на 10, но едва ли ще се наложи да ходя, по-скоро ще ги слушаме отвън. Wink
Предложи ми ако искам да ида на системи да родя на рождения си ден, но някак не ми се ще да го прекарам в болницата, пък и искам бебето да си излезе нормално и естествени, когато то си реши.
Ще ми се още малко да почака, поне до 11-ти, ама Божа работа.
Отивам да хапна малко и да си полеган, че направо ми се затварят очите и после ще чакам татито да се докопа до нас, че то прибирането не е лесна работа тук при нас.

# 213
  • Мнения: 405
 Привет, момичета! Още не съм се обебила  Crazy!

 Първо - Честито на всички нови майчета и техните сладки бебешорковци!!! newsm51

 Аз съм с продължаваща да пада тапа от 31.12  Shocked. На 31.12 започна и продължава. Имах много силни контракции и болки та си мислех, че на връх Нова година ще се ражда, ама вижте каква стана тя... Crazy. Сега пак си имам контракции, но не са толкова начесто на колкото трябва да бъдат и разкритие няма никакво...абе и аз не знам вече, седя и си чакам всеки момент ooooh!. Док не искаше да ме оставя в болница на 31.12 - да не се стресирам, а пък и разкритие нямам, както вече споменах. Ама какво ми се случи само да знаете - много е неприятно Sad. На 31.12 като бях на мерене на тоновете в болницата имаше раждане. И понеже има топла връзка, която свързва стаята, където се мерят тоновете с родилна или предродилна/ не съм сигурна / чух всичко  #Crazy #Crazy #Crazy. Не ме питайте - падна ми кръвното, пребледнях, направо щях да се гътна #Crazy. Ужаст! Успокоява ме единствено мисълта за епидуралката...и нищо друго! Много съм се изнервила и аз вече.
 Мари, на мен корема забелязах, че ми се е смъкнал като започна да ми пада тапата / на 31.12/ та така и досега. Незнам, при теб колко време пада и пада ли все още?

# 214
  • Мнения: 1 325
Моето легълце също е 120/60 и съм взела чаршафи които не висят а са с ластици, аз ползвам само такива и за нас смятам че са по удобни. Иначе съм сигурна че няма да изкарам до термин, пък и не мога нали ще съм секцио, и сигурно ще е другата седмица Simple Smile
Днес мамите май поставиха рекорд по раждане Hug шест нови бебенца Hug то наистина до към двайсти почти всички ще са родили Simple Smile
Аничка, при мен тапата беше в доста голямо количество поне две супени лъжици прозрачно жълтеникава слуз, като жиле, беше като една малка топка Simple Smile  от тогава вече десетина дни не съм забелязала да пада нещо Simple Smileно коремчето днес го забелязах, че се е смъкнало.

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 20:28 от mari_rus

# 215
  • Мнения: 135
Честита дъщеричка на мама Шушони.Да е жива и здрава малката принцеса.Много да радва мама и тати.  bouquet

# 216
здравейте и от мен честито на всички мами даса живи и здрави те и бебоците им моя корем е също ниско долу от преди месец някъде се смъкнал но на консултацията доки каза че имам тесен таз и затово толова ми е паднал корема незнам дали има нещо общо с това    33uuлека вечер на всички!

# 217
  • Мнения: 256
Честито и на Шушони!!!

Сега се прибирам от консултация- бебето е с главата надолу, разгеле, но няма никакво намерение да се показва скоро. Шийката е затворена, бебето е горе, правиха ми пак тонове, и незнам защо но ме викат и утре и в понеделник на тонове. Питах, отговора беше че идвал уикенд, да им било по-спокойно. Докторката не е склонна да предизвика по-ранно раждане, въпреки, че не я питах директно, разговора беше дипломатичен. Каза само секс може евентуално да помогне.

Ох, много се радвам, че вече си имаме и канадско бебе, дано Коконка си е влачила краката до родилното  Laughing

# 218
  • Мнения: 145
Честита дъщеричка и на мама Шушони!   bouquet
Не знам дали е редно и изобщо тук ли е мястото обаче ми е много мъчно  Cry
Вчера баща ми докато е бил на работа му се е случило нещо, но на мен никой нищо не ми е казал. Скъсала се е някаква тръба - метална , и го е ударила малко над окото и е бил в безсъзнание доста дълго време, закарали са го по обяд в болницата и е бил там до преди 2 часа, тук в нашата болница е АД повярвайте ми, влизаш болен и излизаш с психически травми от видяното!!!!  Shocked Много съм изплашена още, като го видях и ....  Cry цял ден си говоря с него по телефона за разни неща а той е бил в болницата.... сега съм самичка и ....нямаше на кого да кажа...
надявам се, че не съм ви развалила настроението, просто .... исках да споделя с някого.

# 219
  • Мнения: 256
ani4kata86 , съжалявам за случката, наистина много гадно!!!

# 220
  • София
  • Мнения: 1 546
Ама днес направо е бебин ден. smile3532 Честито и на Шушони!!
Аничка, важното е че най-лошото се е разминало. Сега не е момент да се тревожиш толкова много. Hug

# 221
  • Мнения: 374
4sstito i na Shushoni!
Tolkova hubavi novini!Dnes rekord po bebevalej:)Ama sega im e vreme na sladurite de!Edva sa 4akali da doide ianuari mesec:)
Ani4kata,ne se natovarvai. Vsi4ko 6te e nared!

# 222
  • София
  • Мнения: 6 215
Честито на Шушони - браво на днешните мами!

ani4kata86 сега баща ти нали се е прибрал и вече не е в болницата. Дано бързо се възстанови!
Нормално е да не ти кажат, родителите ни щадят (или поне се опитват), самата ти казваш че си се уплашила като си го видяла. А може и да си му помогнала с по-разтоварващи разговори по телефона.

И аз днес психясах. Първо с това тъпо пиле. После пък се присетих, че не съм усещала бебко от обед и като почнах да го ръчкам, обаче нъц. Изпих 3 чаши студена фанта, викнах таткото на помощ, двамата люлеем и тресем корема...реакция няма. Че като ревнах ... и явно моите хълцукания го събудиха и се раздвижи. Бе и аз съм си луда: като рита - защо рита, да не ми спука мехура от толкова ритане. Като не рита - защо не рита  Crazy
И на финала ме прихвана да чета за всички естествени методи за отглеждане на бебета: слингове, кърмене на поискване, естествена бебешка хигиена, закаляване, и т.н....докато съвсем се отчаях, че няма да се справя и че нищо не знам за гледането на едно бебе  ooooh!
Реших, че утре ще излеза на дълга разходка (дано времето е хубаво), защото в къщи от чакане и домакинска работа съвсем ще превъртя.

# 223
  • Мнения: 374
Na mene mnogo mi se izliza,ama v tova vreme me e strah da ne se podhlyzna i da padna niakade. Tatito sled rabota me izvejda iz kvartala, kolkoto da se razdvija i da podi6am malko svej vyzduh, 4e u nas po cial den sama se pobyrkvam. Na6te bebo4eta 6te se poiaviat v nai-studenoto vreme:)

# 224
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Честито и от мен на Шушони !!! Да й е жива и здрава принцеската!

Ех, днес е хубава дата и за това толкова бебчета са си я избрали.

Момичета, като гледам времето и все фъртуни са ми в главата, та за това актуализирам предложението си за заглавие на тема:

Виелици бушуват, снегове въртят се, мами се вълнуват, бебчета роят се!

Някой беше питал как да прикрие разстоянието под матрачето на легълцето - може да се ушие една драперийка - като завеска, а може й да се купи от някъде. Ето примерна такава:
http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2400927
Тука им казват "поли" и обикновено са в тон с обиколника, ако има такъв.

Общи условия

Активация на акаунт