ИМА ЛИ БЪДЕЩЕ ЗА НАШИТЕ ДЕЦА !!!!!!!!!!!!

  • 4 049
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Крема, знаеш ли кой е най-големият замърсител с CO2 на атмосферата?
Всъщност?

Сериозно питам.
После ше питам и други неща, ако имаш желание все още.

# 16
  • Мнения: 6
Искам да запомниш думите си. и след 10-15 години като детето ти те попита: Мамо, ти взе ли мерки за намаляване на глобалното затопляне.
Ти щте му кажеш:
-Стига си ме питал неудобни въпроси, обличаи си скафандера и отиваи на училище

Терористите особено спомагат за глобалното затопляне, мда.  Rolling Eyes

И разбира се, че ще спрем и ВЕЦ, и ТЕЦ, за да може АЕЦ Белене ако гръмне един път, да свърши цялата работа наведнъж. Да не говорим за тъпите птици, дето си нямат друга работа, освен да се врат по вятърните електроцентрали. Пък и последните в България са просто застрашаващо количество, няма що...

Що не спреш телевизора за малко? Излез на въздух, виж колко е хубаво и снежно.

Току виж си се отказала да променяш целия свят и си почнала от себе си, а?

Опитвам се да кажа, че ако забраняваме вятарните електроцентрали заради 1000 птици годишно в България. След 10 години климата ще е толкова зловещ, че едва ли ще са останали птици за спасяване.
Един ТЕЦ за година произвежда толкова въглероден двуокис като газ, че ако се събере този газ в твърдо вещество и се натовари на влак ,влаковата композиция ще е толкова дълга че ще обиколи света няколко пъти. АЕЦ произвежда същата енергия само с вагон и половина радиоактивни отпадаци. Знам че се разпадат за милиони години но АЕЦ е единствената технология с която разполага човечеството сега за да предотврати глобална катастрофа. АЕЦ ще ни даде 20 години докато беде вкаран в масова употреба термоядрения синтез(събиране на два водорода в хелии).

# 17
  • Мнения: 6
Крема, знаеш ли кой е най-големият замърсител с CO2 на атмосферата?
Всъщност?

Сериозно питам.
После ше питам и други неща, ако имаш желание все още.
САЩ,Китай,Австралия са в топ 3 .

# 18
  • Мнения: 25 620
Крема, когато детето ти след години те погледне с презрение (нали се сещаш, то вече ще е голям, разумен човек, а не хленчещо бебенце) и ти забие въпроса: "Мамо, ти защо си купи кола, вместо да ползваш метрото и защо се тъпка в София, вместо да караш каручка и да се занимаваш с екологично замеделие в някое запустяло селце?" , ти какво ще му отговориш?  newsm78
Наистина ми е любопитно!
Ако осираш по-малко пейзажа наоколо, това индулгенция за чиста съвест ли е? Моята поне не се подкупва толкова лесно. Сигурно не е толкова евтина, де да знам...  Thinking

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Крема,
Нищо против теб, но ако си от някоя екологична организация, просто си кажи. Разбирам те прекрасно какво имаш предвид. Изчела съм достатъчно количество материали по въпроса, за да разбера, че има голяма разлика между думите и делата. Децата ми едва ли ще ме попитат какво съм направила за да спра глобалното затопляне, освен ако животът им не е станал толкова розов и безгрижен, че да ми задават подобни въпроси. Не зная откъде черпиш информация по въпроса, но ми се струва едностранчиво. Неслучайно дадох примера с петролната компания. Глобалните въпроси се решават на глобално ниво. И неслучайно Реза те запита кой е най-големият замърсител с въглероден двуокис в света. В момента световната икономика е така поставена, че се нарича пазарна. А пазарът иска минимални разходи с максимални приходи. Никоя компания не е луда да си намалява печалбите само и само да опазва околната среда. Вярно, сега е модерна теорията за корпоративния гражданин и много се експлоатира като начин на PR, за да може да представи компаниите в по-добра светлина. Но всичко приключва дотук. В момента, в който СЕО-то се изправи пред акционерите, или рапортува добри печалби независимо от цената, или си отива.
В развитите държави се знае прекрасно за  унищожаването на дърветата, но населението продължава да използва продукти от дърво и нерециклирана хартия.

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 13:12 от RadostinaHZ

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
САЩ,Китай,Австралия са в топ 3 .

Съвсем не.
Правилният отговор е: вулканите.

Мисля, че няма смисъл да питам дали си наясно с всички катаклизми, които са се случили с планетата още докато хората са живеели и умирали въвсем екологично по пещерите.

Напълно съм съгласна с еко идеята по принцип, но не и с цялата тази истерична дивотия с глобалното затопляне.

# 21
При нас пуснаха колите на вода вечи. Ама и вулкани си имами бая. Ам пишеше че разходите и замърсяванео по приуса били повече от колкоо цапала обикновената кола.
Еколози стават тез които не могат да станат специалисти по друго. Еколог е нещо като бизнес администратор, но по естествени науки.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вятарните ЕЦ произвеждат най-евтиния ток и са най-екологични. За спасяването на птиците може да се измисли нещо.
Към енергоспестяващите крушки имам резерви, въпреки че ги ползвам- не са екологични (заради живака в тях) и не осветяват добре.
А АЕЦ-а може да направи беля, която въглеродният диоксид никога няма да успее (например ако стане мишена на терористична организация).

# 23
  • Мнения: X
САЩ,Китай,Австралия са в топ 3 .

Съвсем не.
Правилният отговор е: вулканите.
...

не позна  Mr. Green
правилният отговор е ... кравите  Embarassed
колкото и да е невероятно
има цели 2 причини:
1. отделят големи количества метан
2. за да произведат 1 кг месо, им трябва 1 дк пасище или нещо подобно
т.е. ако сме веги, тази земя ще даде жито на поне двойно количество хора
и горите няма да се секат, за да има храна за кравите

за тези, които не знаят
СО, СО2 не са най-опасните съставки на дима на един ТЕЦ
освен тях има едни такива леееко канцерогенни

# 24
  • Мнения: 6
krema, живеем в България. Нали си даваш сметка, че има много други по-належащи проблеми. Ако решим и половината от тях, вероятно ще сме порастнали достатъчно, за да мислим за глобалното затопляне и да можем нещо да променим.
Както ти имаш обяснение за колата, която си избрала, така и всеки друг има обяснение за начина на живот, който води, и изборът, който прави.

Колата ми е с 10 000 по-скъпа. Не можах да преборя себе си да си взема хибрид. Но съм си сложила енергоспестяващи крушки и климатик. И седя тук през работно време и вместо да работа ви убеждавам и вие да ме последвате. Не сами , а и с вашите познати.
Както се казва. МНОГО СМЕ СИЛНИ СМЕ.
Опитвам се да променя общественото мнение. И когато 20 човека протестират пред парламента за птиците които умират от вятарните електроцентрали , не да ги аплодираме а да ги усвиркваме(защото са непросветени и не виждат цялата картина на екологията).

# 25
  • Мнения: 6
Крема, когато детето ти след години те погледне с презрение (нали се сещаш, то вече ще е голям, разумен човек, а не хленчещо бебенце) и ти забие въпроса: "Мамо, ти защо си купи кола, вместо да ползваш метрото и защо се тъпка в София, вместо да караш каручка и да се занимаваш с екологично замеделие в някое запустяло селце?" , ти какво ще му отговориш?  newsm78
Наистина ми е любопитно!
Ако осираш по-малко пейзажа наоколо, това индулгенция за чиста съвест ли е? Моята поне не се подкупва толкова лесно. Сигурно не е толкова евтина, де да знам...  Thinking
Аз ще осирам по малко. И сам се наела да информирам другите. Вие сами решете какво ще правите. Sick

# 26
  • Мнения: 25 620
Но все пак осираш.  Wink Laughing
И, извинявай, но ако всички "еколози" са толкова неграмотни и невежи като теб, естествено е да бъдат освиркани. Първо тук, после и пред парламента...  Whistling

# 27
  • Мнения: 4 916
Блазе му на шефа ти - хем си неграмотна, хем не работиш в работно време  Joy

# 28
  • Мнения: 6
Крема,
Нищо против теб, но ако си от някоя екологична организация, просто си кажи. Разбирам те прекрасно какво имаш предвид. Изчела съм достатъчно количество материали по въпроса, за да разбера, че има голяма разлика между думите и делата. Децата ми едва ли ще ме попитат какво съм направила за да спра глобалното затопляне, освен ако животът им не е станал толкова розов и безгрижен, че да ми задават подобни въпроси. Не зная откъде черпиш информация по въпроса, но ми се струва едностранчиво. Неслучайно дадох примера с петролната компания. Глобалните въпроси се решават на глобално ниво. И неслучайно Реза те запита кой е най-големият замърсител с въглероден двуокис в света. В момента световната икономика е така поставена, че се нарича пазарна. А пазарът иска минимални разходи с максимални приходи. Никоя компания не е луда да си намалява печалбите само и само да опазва околната среда. Вярно, сега е модерна теорията за корпоративния гражданин и много се експлоатира като начин на PR, за да може да представи компаниите в по-добра светлина. Но всичко приключва дотук. В момента, в който СЕО-то се изправи пред акционерите, или рапортува добри печалби независимо от цената, или си отива.
В развитите държави се знае прекрасно за  унищожаването на дърветата, но населението продължава да използва продукти от дърво и нерециклирана хартия.
Не съм в никаква еко организация. просто споделях такива идеи докато не гледах всичките филмчета тукhttp://manpollo.hit.bg

Гледаите ги и вие. Човека се старае максимално да разгледа всички възможни въпроси и отговори.

# 29
  • Мнения: 25 620
Малиии, дойде ми една идея за екотероризъм!  Crazy
Представяте ли си, ако някой почне да зоби кравите с пургативи?  #Crazy ooooh! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт