за излизането в тези условия

  • 1 917
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В краен случай и утре е ден (да се надяваме, че до утре ще почистят Praynig)

# 16
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Ние пък бяхме час и половина навън, е доста е неприятно за ходене, но пък детето се чувства доста добре в снега!!! Аз я мушвам в слинга, макар че вече доста ми тежи и ходим където ни скимне  Grinning

# 17
  • Мнения: 620
ние нямаме този проблем, защото имаме доста просторна тераса, на която мога да се разхождам с количка напред-назад.
Аз си мислех за излизане с кенгуру, но ме притеснява, че краката не са събрани - така е по-студено  newsm78
Но ако имах слинг - въобще нямаше да се колебая, защото детето щеше да е сгушено на топло.
Спомням си, че сестра ми навремето разхождаше едномесечната си дъщеря на Витоша с кенгуру, като закопчаваше якето си върху кенгуруто.
Можеш да го изведеш поне за половин час - като го държиш на ръце,  облечен и завит с одеяло.
Приятни разходки ! Времето е супер Laughing

# 18
  • Мнения: 357
да, реших да го изведа все пак някакси, че ме е яд винаги като се наложи да пропуснем - мерси за отговорите  Hug

# 19
  • Мнения: 1 217
Даже и не съм си помисляла да го извеждам.
Излизаме на балкона няколко пъти на ден за няколко минути.
Сутринта излезнах и едвам дишах от духащия вятър и навяващия сняг.
Не съм сигурна дали майките които толкова се натискат,че ще излизат днес ще го направят. Thinking
Излизане в такова време по скоро за мен е малко безотговорно,а не каляващо.На вън е -7 все пак.
Тези с дечицата,които ходат без проблем ,ама тези с бебета по на 3,4,5 месеца малко ми е newsm78 #Crazy
Да не говориме за вероятността от подхлъзване и недай си боже падане заедно с бебето като е в кенгуро.

# 20
  • Мнения: 357
ми всички лекари, с които говоря казаха да го извеждам и то ако няма час навън , било изгубен ден - ако си мислите че ми се мръзне навън ... ама доколкото разбарх е полезно за рахита, че имаме наченки на такъв и за каляване - всички ми го казват  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 4 546
Да не говориме за вероятността от подхлъзване и недай си боже падане заедно с бебето като е в кенгуро.
а, точно това щях да напиша. страх ме е и не бих рискувала. с количка някак по-сигурно ми се вижда.
а до каква температура ги изкарвате? вдругиден при нас го дават -12  Rolling Eyes
а днес не излизахме - дъждец+вятър

# 22
  • Мнения: 357
сега е точно -2 - имаме външен електронен термометър с датчик и винаги е точен - аз до сега на -5 най-ниско съм излизала и единствено на мъгла не излизам, но при нас - на Хладилника е много меко и вятър няма - снега не навява в лицето и затова ме е яд да пропускам, иначе нямаше да се замислям

# 23
  • Мнения: 46 518
ми всички лекари, с които говоря казаха да го извеждам и то ако няма час навън , било изгубен ден - ако си мислите че ми се мръзне навън ... ама доколкото разбарх е полезно за рахита, че имаме наченки на такъв и за каляване - всички ми го казват  Rolling Eyes

Първо, ако лекарят е имал съмнения за рахит, да ви е назначил кръвни изследвания и снимка на китката (само така се доказва рахит) и второ, витамин Д се набавя най-вече в слънчево време, не във виелица и -7  Simple Smile

За каляването - не е определящо, аз първата година не съм си давала зор, много рядко излизахме, а нито боледува, нито е пила лекарства до сега  Peace

# 24
  • Мнения: 2 908
И аз смятам,че не е определящо излизало,неизлизало,колко ще е калено-имам опит с приятелки.Хубаво е почти всеки ден да излизате,но като се замисля,и мен би ме било страх днес ако е малко детето като твоето да не се подхлъзна или нещо такова....и май не бих го направила Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 357
това за рахита не го знаех, правя каквото ми казват педиатрите и предавам какво трима различни лекари ми казаха, плюс един кинезитерапевт от педиатричната болница, а иначе за каляването всичко е индивидуално, но понеже мен са ме пазили много от големите студове и сега няма по-кекав човек от мен , та ми се ще детето ми да не е като мен, пък и педиатър, пак казвам , ни насърчава да излизаме постоянно , а аз гледам все да я слушкам  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 46 518
сега е точно -2 - имаме външен електронен термометър с датчик и винаги е точен ...

Доверявам се само на професионални уреди, от тук го следя, -5 е в момента Peace

kukupipi, настоявай за кръвни изследвания, щом има съмнение!

# 27
  • Мнения: 1 586
И ние излизахме за малко,но го носехме на ръце защото с количката не става а като ходи много се пързаля.Идеята беше да го возим с шейната но много силно вали и се отказахме! Flutter

# 28
  • на село
  • Мнения: 3 926
Ами щом се доверяваш на n- брой лекари и педиатри, защо въобще питаш във форума за излизането.
Като се решила -излизай си, аз не бих си извела детето в това време,
при нас духа и вали, а по земята е киша.

# 29
  • Мнения: 473
Когато не е възможно да се излезе в лошо време, обличаш бебето добре и го изкарваш в количката на терасата. Ако е като моята количка, че да не може да мине през вратата Laughing, отваряш вратата на стаята, за да влезе въздух.

Общи условия

Активация на акаунт