Отговори
# 270
  • Мнения: 12
Мила Сенди Честит Именден, бъди здрава, усмихната и винаги така ведра, уверена, а когато му дойде времето януари или февруари едно здраво, красиво и усмихнато бебче. Желая ти също много късмет, леко и безпроблемно раждане.  bouquet Tada baloni
 На всички мами с болежки и проблеми, скорошно пълно оздравяване и решаване на проблемните ситуации по най - бързия и добър начин.
 Чесит имен ден и на всички останали именници във форума бъдете здрави и усмихнати. Весело прекарване на празника.   Party Time
 Ползотворен и усмихнат ден на всички newsm10  Nature Sunny newsm53

# 271
  • Мнения: 387
  smile3525честит имен ден на всички празнуващи днес   smile3525Да сте живи и здрави и много щастливи с бьдещите бебчета  txtloves newsm51 txtloves
БЛАГОДАРЯ ТИ ЛИЛИ.НИК -няма за кьде да бьрза ,ще почака  newsm10 preggo Two Hearts

# 272
  • Мнения: 674
Честит имен ден на Сенди !
Да си жива и здрава красавице,и да родиш едно живо и здраво
мъжленце като му дойде времето !

 



Честито и на всички останали които са имали поводи за празнуване тези дни !

На болничките, бързо възстановяване и очакваме да се разпишат в най-скоро време !

Бубе, много ми харесва второто заглавие     bouquet аз съм за него.Обаче няма да съм
тук и нека някой да копира темичката като влезем в 15 стр.  Peace

Лек ден на всички  Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 09:53 от izabela83

# 273
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добро утро !

Да почерпя за именника ми Калоян! И да поздравя всички именници с празника   bouquet  /При Мери май у двоен имен ден  newsm78/

 

Едва сварвам да Ви изчета...голямо писане е паднало ...Браво на вас...Ние нямахме нет 3-4 дена направо откачих, тези от БТК са пълни ненормалници  #Cussing out
Да се отчета   Wink ходих на последна ФМ при доц.Балев  на 02.01. Бебката е пораснала 2090 гр. Пъпната ни връв е 1 път усукана около врата и 1 път през раменете, пак каза , че е напред по дължина на бедрото и обиколка на главата  Shocked излезна напред с 3 .5 седмици  Shockedчак ми се подигра: "Ти момиче май си карала цветна бременост?!" Ама после , като измери и обиколка на коремче се примири да сме + 2 седмици само  Laughing Вече се обарках съвсем...Любимия се кискаше през цялото време и накрая каза , че дребната, щяла да е "скоба"  Shocked т.е. слаба и дълга...Направо да окачиш... мъже, двамата с доцента се хилиха , като луди Embarassed.Както и да е  Confused Чак във сряда съм на ж.к. при моята докторка и тогава ще уточним дата и час за секцио Wink
Успешен ден на всички, ще се завъртя днес из офиса да видя какво ново  Simple Smile
 

# 274
  • Мнения: 384
Честит имен ден, Сенди! Много щастие ти желая и безпроблемно и бързо раждане. Честит имен ден и на Калоян на Evil! Красивата кукла на Мери според мен празнува на Цветница.
На мен днес ми е тъжно. Вторият ми баща, който почина миналата година се казваше Иван. Миличкият, само две седмици успя да се порадва на новината, че ще става дядо. От догодина това отново ще е прекрасен празник у нас, защото си решихме, че бебочко ще се казва Калоян.

# 275
  • Мнения: 674
Честито на Калоян на Еvil и на именниците на Мери  newsm51

# 276
  • София
  • Мнения: 747
Сенди, честит имен ден! Да ти е живо и здраво името, много сила да ти дава Grinning
Мери, да са ти живи и здрави имениците, много да те радват Grinning Честита ти племенница. Пожелавам й да расте здраво, щастливо умно и талантливо дете за гордост и радост на всички ви Grinning
Евил, да ти е жив и здрав сина! Grinning

Мациписи и Мемо, доста на патерици, о и на вас искам да ви честитя рождените дни. Да сте живи и здрави Grinning

Роси боси и Ийст, желая ви а преборите това кръвно. На Джсика фреш също и спокой да изчакат бебоците до февруари.

Бубе и з съм за второто заглавие Grinning

За подготовката на зърната- аз първия път с нищо не см се мазала, не съм имала никакви проблеми, но както Евелинар е писала, акушеркте също ме посъветваха ако мам проблем да мажа с дефламол, но задължително се отмва преди кърмене. Единствената подготовка( ако изобщо може да се нарече така) е че в къщи си ходех без сутиен и по този начин, търкайки се зърната в тениските стават по-устойчиви, един вид кожата загрубява (това съм го чела в някоя книга).
Лек ден на всички и приятен празник на имениците Grinning

# 277
  • София
  • Мнения: 717
Честит Имен Ден на всички сладки мами и дехните дечица, от нашия февруарски отбор и не само! Да са живи и здрави имената Ви, да Ви носят много късмет и да отварят врати на всякъде!  bouquet
Галадриел, аз сутрин като ставам също съм издута, но и двата крака и ръцете. Не всеки ден, но е много неприятно. Освен това, ако постоя права повечко е направо ужас, краката ми стават като на мишелинче. hahaha А всичко с кърв и улина е ок. Rolling Eyes
Бубето, заглавията ся страхотни! newsm10
Лек ден на всички!

# 278
  • Мнения: 105
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ bouquet
Аз също имам да черпя - мъжа ми се казва ИВАН! Макар,че в момента е вчужбина, на мен не ми пречи цял ден да приемам поздрави по телефона.... Laughing
Иначе, при мен нищо ново, освен гадните гъбички,които ми откриха на последния преглед #Cussing out  и почти всяка вечер зверски киселини  Sick от които повръщам....абе ...бременна му работа....
За гърдите съм си взела гермастан,но още не съм се мазала,струва ми се все още раничко.. newsm78
Бубе - както винаги - страшна си newsm10

# 279
  • София
  • Мнения: 1 185
baloniЧестит Имен Ден!!! baloni
За изтръпването и подуването на ръка (ръце), аз знам, че може да се получи ако се спи на дадената ръка (Д-р Спок), което обяснява явлението само на едната ръка. Simple Smile

# 280
  • Мнения: 58
Здравейте, мамчета....
Честит имен ден и от мен на Сенди, на Калоян на Евил, на Иво и Ива на Мери, на съпруга на Мирка...Да са живи и здрави, винаги усмихнати, и нека само хубави емоции да ги радват....
По този повод ио аз да почерпя, че днес освен моя милост у дома имен ден има и свекър ми и дядо ми....
Ето една лекинка почерпка...


# 281
  • Мнения: 1 671
Честит имен ден на всички именници! [/color]   bouquet  bouquet  bouquet
Аз току що се прибрах, ходих на очен лекар. Очите са ми наред, не ми разширява зениците, само ми смени лещите. Каза, че не е нужно за 2 години 2 пъти да ми прави това изследване, само ме преглада по-обстойно. Даде ми и направление за секцио (ако нещо се наложи е по-добре да си имам, а не да чакам някой да разреши, така минавам директно под ножа). Иначе мога да си раждам нормално и дори не е нужно да си свалям лещите. Аз и миналия път имах такова направление, така и не го използвах, дано и сега не се наложи  Praynig.
Като се прибирах си купих разни неща за болницата и днес-утре ще довърша подреждането на пликчето и сака. Навсякъде сега съм проснала да се сушат нощници (много мило ми стана като извадих нощницата, с която родих Благун) и хавлиени кърпи. Купих си и доста смотани чехли от магазините за левче, после директно отиват в боклука.
Имам въпрос към мамите фармацевти за пудрата за пъпче. Когато раждах Благун нямаше Топоцин (беше спрян от производство) и го заменяхме с Норсулфазол. Сега в аптеката ми казаха, че имат Топоцин. Има ли разлика (и кое е по-добро в такъв случай) или и двете неща са едно и също?
Към мамите, които ще раждат в МД - няма промени в изискванията от миналата година. Пускам си списъка от тогава:
-документи (обменна карта, лична карта, изследвания)
-телефон и зарядно
-дребни пари
-кърпа за баня(голяма)
-кърпа за ръце и лице – 2 бр
-2бр. съвсем малки кърпи
-джапанки + чехли
-помпа за кърма
-един голям пакет меки салфетки
-превръзки
-лигнин
-носни кърпи
-тоалетна хартия
-мокри кърпички
-тоалетни принадлежности (сапун; шампоан и балсам за коса, четка за коса; четка и паста за зъби; кремове; дезодорант, парфюм;
-памук;
-отвара от смрадлика
- бельо + чорапи
-нощници +една за раждането и връхна дреха
- прибори за хранене и чаша
-вода и шоколад - задължително!
- фотоапарат, листа и химикал
-памперси, меки памучни ръкавички и бибка-залъгалка
- силиконови зърна за кърмене
- сутиен за кърмачки
-лещи/очила?

В пликчето, с което отивам да раждам ще сложа отново само документи и зарядно, 2 нощници и 2 чифта чорапи (да си имам резервни ако пак се улея с водите), тоалетни принадлежности, голяма хавлиена кърпа, джапанки и чехли, малко лигнин, малка вода и шоколад, 2-3 памперса и мокри кърпички за бебето. Там ще имам и разтвор за лещи и очила за всеки случай, но това е заради очите ми  Wink Вземете си и връхна дреха, там на мен ми се стори доста топло, но меже да ви втресе докато раждате. Всичко друго ще ми донесе Митко после.
Няма изискване памперсите за болницата да са неотварян пакет! Миналият път когато сменяха памперсите самите ние давахме по един памперс щом дойдат акушерките, пакетите си бяха при нас.

# 282
  • София
  • Мнения: 973
Честит имен ден на всички празнуващи.И аз ви черпя, че братчето е Иван  party023 beer

Мери да ви е жива и здрава малката госпожица а на сестричка бързо възстановяване.

Евелинка мерси за списъка. Тази седмица ще набавя всичко и ще стегна чантата да е готова.

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 11:29 от anita7

# 283
  • Мнения: 419
Честит Имен Ден на всички Именници! Да си носят имената със здраве!
      
Благодаря за отговорите по повод на кремчето за гърди и за болката в ръката. Аз днес ще отида все пак до GP-то да ми види ръката. Май ще ми трябва и направление за очен лекар. Как стои въпроса за секциото, ако имам показание за секцио пак ли ще трябва да си плащам 1200 лв, колкото е и тарифата за тази намеса? Казвайте, аз нямам идея. Да не говорим,че аз вече имам едно секцио през юни'04 г
Евелинар, явно си много по-добре от изминалите дни. Аз чантата ще започвам да оправям след като разбера датата на раждане на бебка. До 2 седмици ще съм готова. Започнах и да се вълнувам, да се страхувам, да се радвам .... а и да плача даже ...
Хайде февруарки тази седмица може и някоя да се похвали с бебче Hug

# 284
  • Мнения: 69
Честито на всички празнували и празнуващи - от сърце много здраве, щастие и всичко най, най - хубаво  bouquet
И мойте ръце сутрин понякога са огромни, особено лявата и изпитвам болка при сгъване, краката също отичат доста, а иследванията ми  са Слава Богу все добре.
Да задам 1 малко неудобен въпрос, към тези на който вече са направили заключителните изследвания-анален секрет да са ви вземали. Питам, защото на моя приятелка са и правили такова изследване, а на мен не и никъде не съм го срещала като вид изследване.
И още към някой, който ще ражда в друг град, в частна клиника - наясно ли е как стой въпроса с издаването на болничния от тях???
Много се надявам, че можете да ми помогнете, както сте го правили винаги до сега Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт