Отговори
# 30
  • Мнения: 307
zdravi4, браво на твоята  бебка newsm10,много е пораснала.Значи след 2 седмици вече сигурно ще си мама и ще гушкаш сладко бебче sling
И мене ми е много ниско коремчето този път и бебка постоянно ме натиска надолу,днес цял ден съм с болки ,а пък уж си пия Магнерот-а ThinkingКато поседя малко права или като повървя пък става още по-лошо,не знам как ще изкарам до края Rolling Eyes
alex99,разлика между кафявия и белия лигнин май няма,само че белият е по-мекичък,аз предният път си бях взела и от двата вида.
Аз снощи като не можах да спя и си мислех ако тръгна да раждам посред нощ на кого ще оставим малкия(ние сме на квартира и нямаме никакви роднини наблизо,нито близки приятели и съседи на които мога да го оставя Sad),дали ще съм си приготвила вече нещата,и разни такива работи smile3506май колкото наближава времето ,толкова повече започнах да се стресирам
 newsm09
За раждането аз вече почти съм 100% сигурна че си оставам да раждам в Бургас cry,на това време не се решавам да пътувам.Другите момичета от Бургас какво решихте?
За козметиката-аз съм взела мострен комплект на Мустела.

# 31
  • Мнения: 62
Здравейте, днес бях на консултация. Вече сме цели 2,090кг. Направо АГ ни похвали, като се има предвид, че от асмата бебчо може да е по-малък, но за сега тя каза че върви добре предвид обстоятелствата. Но проклетата кашлица не ми минава и утре ще ходя до алерголошката да ме чуе да не хвана да развия някой бронхид, че тогава ще стане опасно. Дано да няма нищо, че незнам как ще го преживея, хич не ми се иска да влизам в болница, ама ако се наложи ще постъпвам няма на къде. Днес си избрахме количка и най-вероятно най-късно другата седмица ще идем да я купим, само да ми преведът паричките и съм първа в магазина. Харесала съм и легло ама незнам как ще идем да го купим сега на този сняг. Магазина в който съм го харесала е на 60км. от нас и незнам как ще стигне, честно да си кажа малко ме е страх да патувам на това време и най вероятно ще го оставя на таткото да иде да го купи. Мале много се разбърборих.
Лека вечер на всички
А забравих много хубава темичка бараво на авторките.

# 32
  • Мнения: 674
Здравейте февруарски мамчета!
Мисля, че е време и аз да се включа във форума Simple Smile и да поздравя първо всички с настъпването на новата година, която ще бъде много щастлива за нас!
Малко се притесних като разбрах, че вече сте готови за появата на бебчетата. Аз имам да правя още толкова много неща!
Надявам се да имам вече повече време да пописвам по темичките!

Добре дошла     bouquet леко бременеене до Големия ден и едно хубаво,здраво бебче !

# 33
  • Мнения: 543
за лигнина - аз имам в наличност тъмен /кафяв/ и ще си използвам него. за белия имам по - хубави впечатления, смятам, че е по - качествен, но в крайна сметка ще си карам с кафявия. и аз мисля, че е по - добре предварително да си го направим във вид на превръзки, дори смятам да са с разлечни дебелина. ще попитам от колко листа и каква дебелина ще е най - удачна, тъйкато не знам по колко кръв тече...

за козметиката -  мисля, че на себа мед е добра. в лекциите рекламираха тези продукти и се чудя даи  да не си ги купя. също така много препоръчваха и двойно преварения зехтин.

молбата ми към знаещите майки: Ммля споделете опита си по отношение на бебешката козметика! с какво да мажем, къпем и т.н грижим за кожата на бебешорите!

добре дошла на новата мама!

# 34
здравейте бъдещи майчета.днес бях на консултация- малкия мъж е близо 3кг Crazy,,но му е рано за излизане ,плацента 1 степен/към 3 степен-раждане/.с главичката надолу вече НАГЛАСЕН.много се развълнувах ,като го гледах на ехографа.единственото ,което ме мъчи са нощните силни киселини,безсъници и спане само на ляво иначе ми се повръща.
 Grinningнаближава момента майчета..ще раждаме Hug

# 35
  • Мнения: 663
alex99,разлика между кафявия и белия лигнин май няма,само че белият е по-мекичък,аз предният път си бях взела и от двата вида.
И белият е сякаш по-плътен (дебел).
За козметиката - ще мажа с био зехтин, такъв във Варна има в Пикадили и Метро, за къпане съм взела сапунче на Себа Мед и тази козметика ще ползвам, и Клоран също е добра, като цяло предпочитам медицинската козметика.

# 36
  • Мнения: 485
С първото експериментирах с какви ли не мазила, второто ще мажа с преварен зехтин  Peace

# 37
  • Мнения: 23
еееххх,момичета големия момент май наближава за някои а!трябва да сме силни и спокойни,тези които са раждали вече имат кураж ама ние .....ох,незнам дано всичко мине нормално Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 671
Аз също ще използвам преварен зехтин (20 мин. се държи в кипяща вода). Ползвах един испански, сега пак си взех от него - трябва да е студено пресован Extra Virgin. Благун съм го къпала на всеки 3 дни със сапунче (Тео бебе, Бюбхен, Нивеа) и после мажех обилно със зехтин. Дупето всеки път съм мила, щом е акано, със сапунче и после освен зехтин слагах и малко крем Бочко. Не съм имала никакви проблеми с кожата му, дано и с малката да е така.
Денил, знам, че Дяволов е един от най-добрите лекари и за нормално раждане, и за секцио. Той направи секциото на леля ми (по спешност е попаднала на неговата смяна) и на 6 час след това се беше раздвижила! Една моя приятелка го ангажира, но тарифата му в такъв случай е доста солена. Но пък и това е въпрос на разбиране и възможности. Ако на мен ми се наложи секцио е много вероятно да помоля Нина да го извика и после да му се отблагодаря, говорила съм с нея за това и тя също е на мнение, че е великолепен избор особено ако се наложи секцио (имал страхотна техника, вадел бебето бързо и родилката губела малко кръв). Пък и за нормално раждане ми е казвала, че има търпението да изчаква родилката, което малко лекари правят.
Здравич, при теб съвсем е наближило! Стискам палци! Praynig Hug

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 22:48 от evelinar

# 39
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте и от мен!
Поздравления за оформлението на темата! newsm10 smile3501
Добре дошла на новата мама! Едно прекрасно бебче й желая през февруари!
Днес, бяхме с Лили два часа на снега, тя игра и дивя като луда, аз естесвено поизмръзнах. Истинска зимна приказка! Heart Eyes
За мазилата за бебо, ползвах Мустела и Бюбхен(основно), много съм доволна, мисля да опитам този път и Клоран. Естесвено, ще се придържам отново основно към Бюбхена!
Коремчето ми е високо, в понеделник съм на консултация и ще си взема направлението и обменната карта. По моя кантар в къщи, от 4.12. до днес съм наддала 400 гр.
За болницата нищо не съм приготвила, като ме стегнат контракциите ще се заема и с това. Принципно, както и първия път си взех само документите, чехли, хавлия и памперси.
За покупките, също съм на кота нула, освен количката, която е и още в найлоните. Определено знам какво искам и ми трябва, нужно е да отида да го купя.
Хайде момичета, следващият месец е нашият... Да си пожелаем успех! Hug
Приятна вечер от мен! Simple Smile

# 40
  • Мнения: 387
           welcome    Добре дошла сред нас Дилянка   welcome,надяваме се да ти хареса атмосферата при нас !!!

Момичета ,по вьпроса за кремовете -аз сьм мазала дьщеря ми сьс свинска мас в  началото -по роднински сьвети  newsm78- и после сьс Нивеа , сега има толкова нови продукти , но и този пьт в началото пак ще ги мажа  близначетата  сьс нещо от домашните рецепти -зехтин ,мас ... В очакване сьм на компетентните и безкрайно изчерпателни    blahblah отговори на   Grinning МЕРИ  Grinning

Пожелавам ви една спокойна , снежна и красива вечер и се пазете   lovekiss Two Hearts lovekiss

# 41
  • Мнения: 3
Евелинка, благодаря за инфото. До края на седмицата съм си дала срок да реша, защото на 7.01 влизам в 9-ия месец. Дано всички да имаме късмет!

# 42
  • София
  • Мнения: 96
Здравейте, момичета!

ephrossina , моля те, след като ходиш до II-ра градска, да пишеш инфо за там.  Какво искат да носи родилката (аз разбрах, че нощниците те ги давали). И аз мисля там да раждам.
gotika80 , много ти благодаря за лекциите. Ще ми бъдат от голяма полза.  В началото нямах време да ходя, мислейки си че последните месеци ще имам възможност, ама нещо не се получи.    bouquet
mama avi , много добър избор за количка! Моята е същата (почти). И ние я взехме втора ръка за 380лв, но е много добре запазена. Странно ми е само как твоята е с цяла дръжка, досега не бях виждала от този модел такава. Ето я моята http://www.snimka.bg/album.php?album_id=174124&photo=160

Чие ли ще е следващото сладко newsm32 ?

Лека вечер и  Hug

# 43
  • Мнения: 703
Здравейте и от мен!
Включвам се по въпроса с козметиката.Аз ползвам от самото раждане на Тони и до сега тази на Клоран-сапуна,шампоана,лосиона за тяло и крема против подсичане.Горещо ги препоръчвам!Сапуна е огромен,ползва се дълго.Лосионът попива страшно добре,хидратира кожата супер,попива бързо,не омазнява прекалено,страхотен е!Изобщо всичко тяхно е супер!Не предизвикват алергии,съдържат екстракти от лайка и др.Не са евтини,но не са пък и толкова скъпи,и си заслужават всяка стотинка!
Другите мои фаворити в бебешката козметика са Себа Мед и Мустела!И нещо много ефикасно,макар и евтино-арабския крем  Baby  tan  -помага много при подсичане,а струва само левче!

# 44
  • Мнения: 419
Добър ден,момичета!
Виждам все повече от вас се ориентират към II-ра Градска Болница. Ще видите че няма да съжалявате, всички лекари са много готини там. Ще чакам да чуя и мнението на Ефросина по-късно, не че аз се съмнявам за себе си.
За козметиката на Петър мога да споделя че съм ползвала какво ли не. Сега ще се спра или на Себа Мед или на Мустела, като клоня към Мустела.
Baby  tan - страшен крем,наистина, помага безупречно за здраво дупе.
Аз мисля да изляза все пак днес с Петър.
Слънчев ден от нас Hug

Общи условия

Активация на акаунт