Отговори
# 15
  • Мнения: 674
Ооо,момичета,много е красиво наистина,обаче то не е спряло да вали и има гаден вятър който пък
още повече навява.Изобщо не е за разходки  Sad само да си гледаш през прозореца с чайчето в ръката  kaffeetrmker_2

За коремчетата.мисля че моето по принцип си е ниско,и незнам ако трябва да ми падне,къде повече от това.  newsm78
Дано Мери да се включи и тя по въпроса  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 336
    Честита нова година момичета! Желая здрави и жизнерадостни бебчета на всички ни Simple Smile.
 Днес бях на консултация - бебчо тежи вече 2020 гр., а аз 58 кг  Blush. Кръвното  ми е 120/80. Абе изобщо всичко върви ок. За контракциите вечер ми изписаха Магнерот. Някой беше казал, че той може да предизвика преносване, ама доктора ми каза да пия по 1 вечер поне до 37 седмица. Вие какво мислите?
  Днес си направихме и медицинските за гражданския брак. Лекарката, която ни ги направи ни поиска 5 лв., но ние и дадохме 20 лв., като смятам, че и 20 са малко дори. За сега новата година започва добре. Дано така ни върви. и навън е едно хубавооо. Облякох се дебело и постоях отвън при мъжа ми докато изчисти снега. Обичам зимата, но само донякъде де Simple Smile.

# 17
  • Мнения: 663
 
Здравейте, във Варна вече личи, че е зима-такива ветрове и снегове се гонят навън, а в кварталите било направо буря. Въпреки това аз успях да отида на консултация. Бебето е вече 3400 и излиза , че ще се ражда към 15-16 януари, то аз без това си усещам, че ще е по-рано. Иначе си е главично разположено и още малко му трябва да се обърне с гръбчето напред, плацентата ми все още е единичка, абе с една дума всичко е ок, само остава да се роди. bowuu Лекарката пак ме предупреди, че при второ раждане, особено когато разликата м/у двете е по-малка протича по-бързо, така че тези, които са като мен трябва по-рано да се ориентираме към болницата. Също ми казаха още някои неща, които трябва да се носят за болницата, в която ще раждам, ако някой, който ще ражда в Окръжна-Вн има интерес мога да ги напиша. Хайде лека и мързелива вечер!

# 18
  • Мнения: 1
Здравейте февруарски мамчета!
Мисля, че е време и аз да се включа във форума Simple Smile и да поздравя първо всички с настъпването на новата година, която ще бъде много щастлива за нас!
Малко се притесних като разбрах, че вече сте готови за появата на бебчетата. Аз имам да правя още толкова много неща!
Надявам се да имам вече повече време да пописвам по темичките!




# 19
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Хайде и аз да се запиша в тази темичка.
zdravi4, внушаващи размери има твоята бебка! Браво. Ама пък 15-16 януари не е ли малко рано  newsm78? Дано всички да е наред. И аз мисля да раждам в окръжна, пиши подробности.
Ето две снимки от снеговалежа във Варна, ж-к "Младост"  Wink
 

# 20
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Преди малко се прибрахме от разходка с дребчо. Взехме моята шейна от майка и татко и го разходихме с Митко в Борисовата градина. Навън наистина е снежна приказка. Така съм се смяла като излезнахме с детето и то затъна в снега и ... ревна - не може да ходи и се чувстваше безпомощен. Като го качихме на шейната обаче не пожела да се прибере Confused, 2 часа сме обикаляли, добре, че еленчето ни Рудолф (сиреч татито) имаше нерви да го тегли.
Иначе в София наистина не са разчистени улиците, дори голяма част от главните. Напълно споделям мнението на Пухка за бате Бойко. Иначе Митко страшно ме разсмя като каза с дебел глас като на бате Бойко "Е, тя зимата пак ни изненада, какъв е тоя сняг януари!" Улицата, на която живеем, никога не се почиства и се образуват ужасни коловози, а си е в центъра. Аз тези дни мисля въобще никъде да не излизам с колата, току виж си остане в гаража до пролетта. И ние ринахме сняг половин час пред гаража, но като гледам другите съседи не са си го изринали и няма и да го направят.
Радвам се за добрите новини от консултациите. Аз утре ще се обадя да си запиша час.
За смъкването на корема - миналия път се смъкна на 1 септември, а родих на 9 октомври, и още щях да изкарам, ако не се налагаше да родя дребчо. Стискам палци на момичетата, които са вече в 9 месец да изкарат поне още 2 седмици, пък после чакам с нетърпение дъжд от бебета и в нашата темичка.

# 21
  • Мнения: 3
Честита Нова година, мили мамчета!
Пожелавам Ви да сте много здрави Вие, Вашите семейства и бебчетата, които очакваме! Много късмет и щастие!

Аз може би съм единствената, която не се е ориентирала къде и при кого да ражда , макар, че съм една от първите февруарки. В последно време много слушам за д-р Дяволов от Майчин дом. Погледнах мненията, естествено има противоречия, както и за всички. Моля, ако някой знае нещо повече от личен опит или на близки да ми каже, защото вече е крайно време да се ориентирам, а съм ужасно объркана от какви ли не мнения. Благодаря Ви предварително!

# 22
# 23
  • Мнения: 663

zdravi4, внушаващи размери има твоята бебка! Браво. Ама пък 15-16 януари не е ли малко рано  newsm78? Дано всички да е наред. И аз мисля да раждам в окръжна, пиши подробности.
 
Да бее, не си представям, ако си изчака термина колко ще порастне, макар че са усреднени рамери лекарката каза, че понякога си съвпадат, зависело и от програмите, с които изчисляват.

За болницата гледам този списък на първа страница и към него добавям и уточнявам:  лигнина да е 2 пакета по 500гр( аз съм си взела от белия), може да си нагънете единия пакет като превръзки, за да не се налага в болницата да я вършите тая работа. Превръзки в болницата не искат, защото много попиват и не може да се следи добре кръвопотока. За епизиотомията искат йод-1-2 шишенца и риванол и памук, ако е по-голям отока за компреси. Също така памперс чаршаф (подложки за бременни)- 3 бр.  в аптеките се продават по ок. 0.90ст. Памперсите да са 10 бр. Понеже ми бяха казали, че за бебета можело да се носят дрешки, попитах - казаха ми само, ако е по-едро бебето камизолки 2-3 броя може да се занесат. Бивацин спрей не са ми казали да нося, но аз ще си купя за в къщи, с него в болницата пръскаха пъпчето на бебето. Уточнявам още веднъж, че става въпрос за Окръжна болница-Варна.     Дано съм била полезна! Hug

# 24
  • Мнения: 70
Привет и от мен!

# 25
  • Мнения: 485
Здравейте и от мен в Новата година и в новата тема  Simple Smile Желая на всички леко раждане, здрави и спокойни бебчета! Нека те да плачат по-малко, а ние да се усмихваме повече  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 020
Мале, Здравич то много наближило. Дано да мине всичко успешно.
Я още едно въпросче, Здравич-а ме подсети. Каква е разликата между белия и кафявия лигнин? Аз питах в аптеката, казаха, че имат кафяв, не че няма други аптеки, ама като ми е наблизо, викам да взема оттук, ама ако трябва пък точно бял, ще търсим.

# 27
  • Мнения: 110
Привет и от мен. Днес бяхме на ЖК и ето резултатите - кръвно 120/80, кг +1 (общо +13), хемоглобин 139, отново някакви бактерии в урината та пусках нова, много високо СУЕ - 40 (някой може ли да ми каже от какво се влияе СУЕ-то и какво като е повече?), правихме запис на тоновете - 148 в заспало състояние беше младежа. В петък съм на кардиолог, в понеделник на алерголог, после на 14.01 пак на ЖК, а на 17.01 на втора консултация със лекарката за раждането. Нещо не ми се вярва колко малко време ми остава още - 27 дни newsm78 newsm78 Rolling Eyes
За корема - моя също се е смъкнал и вече доста тежи. Особено когато ходя... #Crazy Да не говорим за нощно време че се чудя как и накъде да се завъртя. Надявам се дребчо да си устиска до 29.01 и да не проявява собствено мнение и да излиза по-рано, че сме доникъде с подготовката - имаме само количката. На голям пазар с татито и двете баби сме планирали да ходим на 12.01.
Айде стига толкова че се улях..... Цунки-мунки.......  bouquet

# 28
  • Мнения: 21
Имам въпрос4е:

Каква козметика за бебетата ще ползвате, и какво е подходящо за на4алото?

# 29
  • Мнения: 153
Имам въпрос4е:

Каква козметика за бебетата ще ползвате, и какво е подходящо за на4началото?

Единствено зехтин. В началото не смятам да ползвам и дори няма да купя нищо друго. За по-късно не съм решила още. Много съм доволна от Мустела за бременни, и за бебета ще е хубава сигурно. Тук обаче не продават тази марка.

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 19:41 от trollipen

Общи условия

Активация на акаунт