Заплата в банковия сектор

  • 68 461
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 674
Общо взето нивата са следните:
Говорим за нето суми:
- счетоводителки- 450-550лв
- кредитни 600-950лв.
- Директори от 1400 до .......... Grinning Grinning

# 16
  • Варна
  • Мнения: 340
А вие знаете ли кои са администратори в банковия сектор? Това са от главни счетоводители нагоре - директори, регионални мениджъри, изпълнителни директори и т.н... така че заплата от 2 000 лв. си е нормална,че дори и ниска. А какво значи стартова заплата за тая длъжност - сещате се, че това са хора с опит от друга институция, а не са хванати от ученическата скамейка  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 39
Скъпа ми helenka ,администраторите в банковият сектор са хората,които вършат"мръсната"(дано не е много грубо) работа на кредитните инспектори.

# 18
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
А вие знаете ли кои са администратори в банковия сектор? Това са от главни счетоводители нагоре - директори, регионални мениджъри, изпълнителни директори и т.н... така че заплата от 2 000 лв. си е нормална,че дори и ниска. А какво значи стартова заплата за тая длъжност - сещате се, че това са хора с опит от друга институция, а не са хванати от ученическата скамейка  Simple Smile
точно така!
Скъпа ми helenka ,администраторите в банковият сектор са хората,които вършат"мръсната"(дано не е много грубо) работа на кредитните инспектори.
newsm78 странно изказване....

# 19
  • Варна
  • Мнения: 340
Ако искаш за справка се обърни към Закона за кредитните институции /допълнителни разпоредби/ и ще разбереш за какво говоря. Това, че някоя банка има длъжност "администратор", не значи, че всички имат /доколкото знам Райфайзенбанк имат такава и предвид заплатите на кредитните инспекрори там, заплатата на един такъв администратор съвсем не е 2 000 лв./. Аз работя в банка и знам за какво става въпрос...

# 20
  • Мнения: 39
А вие знаете ли кои са администратори в банковия сектор? Това са от главни счетоводители нагоре - директори, регионални мениджъри, изпълнителни директори и т.н... така че заплата от 2 000 лв. си е нормална,че дори и ниска. А какво значи стартова заплата за тая длъжност - сещате се, че това са хора с опит от друга институция, а не са хванати от ученическата скамейка  Simple Smile
точно така!
Скъпа ми helenka ,администраторите в банковият сектор са хората,които вършат"мръсната"(дано не е много грубо) работа на кредитните инспектори.
newsm78 странно изказване....

Аз продължавам да твърдя,че има разлика между администрация и администратори.

# 21
  • Мнения: 3 634
Аз продължавам да твърдя,че има разлика между администрация и администратори.

Поддържам! И се записвам за темата защото ме канеха в ОББ и още се чудя дали да приема.

# 22
  • Мнения: 8 917
Без да назовавам банки ще кажа това, което знам - бек офис стартова 1500 бруто, на постоянен договор 2000, като има преференциални проценти за кредити, както и месечни премии, което прави чисто една прибична заплата. За валутен дилър 2000-3000.  Знам и за длъжности със заплата от 3000 до 5000 и това са началници на по-малки отдели, но както се знае зависи от банката. В  Прокредитбанк е доста работа за малко пари. Това е от мен.

# 23
  • Мнения: 8 917
Аз продължавам да твърдя,че има разлика между администрация и администратори.

Поддържам! И се записвам за темата защото ме канеха в ОББ и още се чудя дали да приема.
ОББ е една от 4-те най-големи банки в България. Ако ми харесва позицията не бих се чудила Peace Успех  bouquet

# 24
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Без да назовавам банки ще кажа това, което знам - бек офис стартова 1500 бруто, на постоянен договор 2000, като има преференциални проценти за кредити, както и месечни премии, което прави чисто една прибична заплата. За валутен дилър 2000-3000.  Знам и за длъжности със заплата от 3000 до 5000 и това са началници на по-малки отдели, но както се знае зависи от банката. В  Прокредитбанк е доста работа за малко пари. Това е от мен.
Кои ли са тия банки??

# 25
  • Мнения: 4 300
В ОББ плащат малко. "Добри плащачи" са ИНГ, Сити, Париба. За високите позиции навсякъде заплащането е добро, като все повече премиите и допълните плащания имат превес над заплатата ( колкото е по висока позицията).

# 26
  • Berlin
  • Мнения: 11 261
администратор едва ли е човека, дето стои във фоайето и ти дава информация  Mr. Green
тъй че сигурно има разлика м/у администрация и администратор. а административните длъжности как се харчат? newsm78

# 27
  • Мнения: 928
До сега си мислех, че компютърните специалисти са най-високо платени в бг, но тази тема показва друго  Thinking
The Sun*, до колко е достоверна информацията, която даваш? Моя позната напусна банка и отиде да работи в друг сфера. Ако заплатите са такива каквито казваш, едва ли някой би избягал  Peace 

# 28
  • Мнения: 8 917
Не мога да кажа кои са тези банки, за съжаление, но доколкото виждам гледате заплатата, а не  длъжностите, за които се изисква опит и определено са специфични. Колкото до големите заплати - имам предвид към 5 000, в България сигурно 1%, заети в банковият сектор получават такава заплата.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 340
До сега си мислех, че компютърните специалисти са най-високо платени в бг, но тази тема показва друго  Thinking
The Sun*, до колко е достоверна информацията, която даваш? Моя позната напусна банка и отиде да работи в друг сфера. Ако заплатите са такива каквито казваш, едва ли някой би избягал  Peace 


Да, възможни са такива заплати, но за София, и то в централите на банките, не по клоновете и офисите  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт