Заплата в банковия сектор

  • 68 471
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Наистина е важно на каква позиция си и в кой град. Аз съм колежка на съпруга на  bay-bay , заплата ми е различна. В общи линии бих казала, че заплащането е добро от определена позиция нагоре, но пък работата е страшно много, да не говорим за работното време.

# 46
  • Мнения: 491
О-о-о, работното време ми е наболял проблем !!! smile3515
Всеки ден до 19 часа и през 2 седмици и събота и неделя !!!
Би трябвало за почивните дни да се заплаща май двойно, да ама друг път !
Общо взето борим се за безсмъртие !

# 47
  • Мнения: 5 370
О-о-о, работното време ми е наболял проблем !!! smile3515
Всеки ден до 19 часа и през 2 седмици и събота и неделя !!!
Би трябвало за почивните дни да се заплаща май двойно, да ама друг път !
Общо взето борим се за безсмъртие !
Че как тогава ви се компенсира??? Shocked
Или така, или 2 почивни дена-както се разберете. Иначе.....да се оправят.

# 48
  • Мнения: 491
2 почивни през седмицата, ама не е същото като събота и неделя. Малкият е на училище, мъжа на работа и аз какво- Мара чистачката ли само да го играя ?! През уикенда обикновено ходим някъде извън града, обаче аз като съм на работа прецаквам и детето и мъжа. Crossing Arms

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз цифри няма да цитирам, защото от година и 7 месеца не съм на работа и изобщо не съм актуална. Само ще кажа, че заплащането варира не само според банката, но дори между клоновете на една и съща банка понякога има драстични разлики. Като цяло и при нас се налага практиката все по-голяма част от дохода да се получава под формата на бонуси. Аз за 2006 съм получила бонуси в размер на 6 брутни заплати, а за 2007, без да имам изработен и един ден, получих една.
За жалост работното време наистина е убийствено, това е и причината все още да отлагам момента на връщането.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 298
До сега си мислех, че компютърните специалисти са най-високо платени в бг, но тази тема показва друго  Thinking
The Sun*, до колко е достоверна информацията, която даваш? Моя позната напусна банка и отиде да работи в друг сфера. Ако заплатите са такива каквито казваш, едва ли някой би избягал  Peace 


Ами по някое време се замисляш доколко доброто заплащане (имам предвид дори няколко хиляди лева на месец) могат да ти компенсират високото напрежение и отговорност, безсънието, умората, вечната ангажираност на мисълта със служебни въпроси и времето, което не си успял да посветиш на семейството и най-вече на детето си ...
говоря от личен опит


# 51
  • Мнения: 928
nati_nat, мисля че спокойна работа, без напрежение и отговорности, а и добре платена няма  Peace

# 52
  • Мнения: 157
Хайде като сме започнали да коментираме заплатите в банките да си кажа и аз - моят мъж работи в Пощенска банка, кредитен инспектор е - фирмено кредитиране, заплатата му е смешно ниска - 620 лв, което чисто си е 451 лв! Embarassed

Сестра ми също е в Пощенска - фирмено кредитиране и заплатата й е подобна.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 298
nati_nat, мисля че спокойна работа, без напрежение и отговорности, а и добре платена няма  Peace

абсолютно си права, аз не твърдя друго, само отговарям на репликата "едва ли някой би избягал от толкова добре платена работа" с твърдението, че при определени ситуации човек може да се откаже от много добре платена работа за да си осигури по-важните неща в живота .........

# 54
  • Мнения: 515
Странно и сега в крайна сметка какво се оказва, че в различните сфери има и ниски и високи заплати. Трябва някой да се наеме да пусне една анкета "Къде според вас заплащането е най-високо" , поне ще се ориентираме накъде да пробиваме  Grinning

# 55
  • Мнения: 753
странно в София банките работят и в събота и в неделя - браво!
в нашият град само Прокредит работи до 19.30 понеделник - петък; ОББ до 16.30 - това банка ли е....

5000 лева заплата - страшна работа - тука такава заплата за да имаш трябва да си май главен счеводител на някой ТЕЦ с оборот годишен 300-400 млн лева, определено в София е европейска работата;

ще ви следя

# 56
  • Мнения: 4 300
Да не искаш да кажеш че банките имат по малък "оборот" от един ТЕЦ?Simple Smile

# 57
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 426
е и във Варна има банки, работещи събота и неделя! и то не само през сезона, а целогодишно.

# 58
  • Мнения: 491
ПИБ работи и в събота (9.00- 19.00) и в неделя (10.00- 16.00).  smile3518
Така е във всички големи градове ( в Стара Загора със сигурност).

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 702
странно в София банките работят и в събота и в неделя - браво!
в нашият град само Прокредит работи до 19.30 понеделник - петък; ОББ до 16.30 - това банка ли е....


Явно е банка. Ако беше супермаркет, щеше да работи до 22, че и в събота и неделя даже.

Общи условия

Активация на акаунт