Бебе на 3м в столче за кола през деня? Може ли?

  • 3 767
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 122
Ние има столче Чиполино 0+ и на мен извивката ми се вижда мнооого дълбока. За това слагам голяма и мека възглавничка - извивката се уплътнява и му е много удобно Simple Smile Седи и гледа и даже се хили Simple Smile Ние сме на почти 2 месеца и вече не иска да седи цял ден в кошарата, даже вечер ми се кара - за това го вадя за час - два. Представям си като стане на 3 какво ще е Simple Smile

И нашето столче е Чиполино 0+,точно за това става дума!


Всъщност за кошница ли става въпрос или за стол 0-18кг.... ако е за стол изобщо не бих сложила детете там преди да стане на 5-6 месеца, дори за возене в кола....а ако е кошница..вече си писах мнението...

# 46
  • София
  • Мнения: 1 456
Според мен питането е за кошница(те са също си се водят  столчета за кола)!? newsm78

Още като съвсем мъничка не искаше да спи в леглото.
Имахме и все още го ползваме прекрасно детско легълце, ама цъ.
Кошницата идваше на помощ.
Полюшвах си я в нея и си заспинкваше сладко.
И през деня си лежеше в нея, гледкаше си  и т.н.
С кошницата си я местих в стаята където съм аз, чеда ми е под око. И така си изкарахме доста време. Не мисля, че тези кошници са изключително и само за кола. Доста са практични и в къщи и едва ли са неудобни за бебоците.
На нашата кошница имаше допълнителна възглавница за новородено, но и аз подпълвах празнината с възглавничка и мисля, че й беше доста удобно.

# 47
  • Мнения: 756
казват че не било добре за детето , аз лично избягвам да го държа повече от 2 часа като пътуваме в нея-а твоето детенце е още малко купи му шезлонг , все пак не е толкова укрепнало гръбначето му

# 48
  • Мнения: 3 314
Ние има столче Чиполино 0+ и на мен извивката ми се вижда мнооого дълбока. За това слагам голяма и мека възглавничка - извивката се уплътнява и му е много удобно Simple Smile Седи и гледа и даже се хили Simple Smile Ние сме на почти 2 месеца и вече не иска да седи цял ден в кошарата, даже вечер ми се кара - за това го вадя за час - два. Представям си като стане на 3 какво ще е Simple Smile

И нашето столче е Чиполино 0+,точно за това става дума!
          и на6ето е съ6тото   Peace 

# 49
  • Мнения: 2 498
Аз също ползвах кошницата за през деня-бебка си кротуваше в нея....говорила съм със специалист и ми каза, че няма проблеми да си стои там и то без ограничения....

# 50
  • София
  • Мнения: 461
Ние има столче Чиполино 0+ и на мен извивката ми се вижда мнооого дълбока. За това слагам голяма и мека възглавничка - извивката се уплътнява и му е много удобно Simple Smile Седи и гледа и даже се хили Simple Smile Ние сме на почти 2 месеца и вече не иска да седи цял ден в кошарата, даже вечер ми се кара - за това го вадя за час - два. Представям си като стане на 3 какво ще е Simple Smile

И нашето столче е Чиполино 0+,точно за това става дума!


Всъщност за кошница ли става въпрос или за стол 0-18кг.... ако е за стол изобщо не бих сложила детете там преди да стане на 5-6 месеца, дори за возене в кола....а ако е кошница..вече си писах мнението...
На него пише-Столче за кола-кошница за бебета от 0 до 13 кг.

# 51
  • Мнения: 630
В столче/кошница за кола не е препоръчително да се държи бебето повече от 3 часа Naughty


Аз специално питах ортопед, когато ходихме на профилактичен преглед, даже кошницата вкарахме в кабинета, за да е ясно точно за какво питам, каза, че няма никакво ограничение за времето  Peace
И на мен ми казаха абсолютно същото. Дъщеря ми обожаваше да си седи в кошницата и да си наблюдава всичко около нея.

# 52
  • Мнения: 3 634
Аз обаче упорито не мога да се съглася. Имам споменатото столче на Чиполино и шезлонг (в ляво на снимката). Абсолютно никаква прилика между двете - форма, дълбочина на извивките, пространство. Следователно се използват с различни цели. Моето бебе е 6кг и столчето му е ок, но в шезлонга може да се разположи, така да се каже. Ако заспи, веднага го отварям напълно.

Финансови ли са причините да не искаш да имаш шезлонг?

# 53
  • София
  • Мнения: 461
Не няма причина,ние ще си купим шезлонг-така решихме.Просто сега ползваме този вариант,и тези дни ще вземем шезлонг.Благодаря на всички за отговорите!  bouquet

# 54
  • Мнения: 171
Аз също слагах детето в кошницата за кола,но не по цял ден.Редувах с количката,шезлонга,постилах на леглото и му слагах играчки.Тои също не обичаше кошарката си и ми беше голям проблем.Моя съвет е да търсиш различни варианти,но не го дръж за дълго в столче или кошница.

# 55
  • Мнения: 81
При нас положението беше същото - на 3м бяхме 7,800кг. и вече не си чуствах ръцете, а бебо не искаша да лежи само и го измислих така - на столчето за кола слагах една възглавничка точно на извивката за дупето и едно одеяло отгоре и така си седеше и му беше добре без риск за гръбчето.

# 56
  • Мнения: 183
А моето бебче като е на 2 седмици , може ли да го слагам в кош за кола .... за 30 минути максимум? Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 4 915
С каква цел?  Rolling Eyes

За новородени бебета още повече трябва да избягваш такова сгънато положение - въздухопреносните пътища се прегъват и има опасност от задушаване.

2 седмично бебе - в креватчето.

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 16:12 от Free Soul

Общи условия

Активация на акаунт