Пътуване след раждане

  • 2 116
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Незнам...аз затова оставам да родя тук.400км.с новородено през зимата не бих рискувала.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
упс..твоето няма да е през зимата. ooooh!
Важното е да се чувстваш добре,предполагам ако всичко е ок,няколко часа път не биха били проблем. Peace

# 17
  • Мнения: 1 586
Наистина аз се възтанових сравнително бързо след секциото но все пак това са 500 км........+ това е зима и пътуването сигурно ще се проточи по-дълго.Щом сестра ти живее в София може би е по-добре да поостанеш малко при нея поне докъто укрепнеш.За бебчо едва ли ще е проблем - сигурно ще спи през цялото време.

# 18
  • Мнения: 1 095
Незнам...аз затова оставам да родя тук.400км.с новородено през зимата не бих рискувала.
Е да, през зимата си е гадно, но аз ще раждам през април Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 7 191
Общо взето когато те изпишат от болницата, вече ще си се възстановила.
Дано бебето да спи в колата, че моето орева орталъка за 20-те минути, които изкарахме в колата.

# 20
  • Мнения: 1 095
Общо взето когато те изпишат от болницата, вече ще си се възстановила.
Дано бебето да спи в колата, че моето орева орталъка за 20-те минути, които изкарахме в колата.
Малко или много рев ще има, нали? Simple Smile
Дано наистина не е много Simple Smile Представяш ли си 7-8 часа пътуване и рев, мале мила ... Joy

# 21
  • Мнения: 434
Ако се възстановиш бързо не мисля,че ще имаш проблем с пътуването,а пък бебето сигурно ще спи през цялото време.Аз си стъпих на краката много бързо и двата пъти,но при всеки е различно.Щом ще се чувстваш по-спокойна да родиш в София тогава го направи,а до тогава лека и безпроблемна бременност и напролет едно здраво и красиво бебче. Hug

# 22
  • Мнения: 18
Ако секциото е протекло без усложнения, както и следоперативния период, няма противопоказания от страна на майката. Имай предвид, че престоят в болницата след секцио е минимум 5 дена, а най-вероятно ще трябва да поостанеш още 2-3 дена в София, за да ти махнат конците, значи общо седмица, което е напълно достатъчно. Все пак се консултирай с твоя АГ.
Също така вземи под внимание, че на 2-3 часа ще се налага да се кърмите с бебчо+смяна на памперс, така, че ще трябва да си създадеш необходимите условия в тази мобилна обстановка.
Леко бременеене и здраво бебче ти желая Grinning.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 191
Общо взето когато те изпишат от болницата, вече ще си се възстановила.
Дано бебето да спи в колата, че моето орева орталъка за 20-те минути, които изкарахме в колата.
Малко или много рев ще има, нали? Simple Smile
Дано наистина не е много Simple Smile Представяш ли си 7-8 часа пътуване и рев, мале мила ... Joy
Надявам се да няма рев, че иначе ще е купон  Mr. Green
Най-вероятно ще го кърмиш, и ще се успокоява.
На твое място за всеки случай ще си взема АМ и топла водичка в термос.

# 24
  • Мнения: 9
Предполагам, че няма да имаш проблеми, ако операцията мине нормално. Трябва повечко да се движиш, за да се възтановиш бързо през дните в болницата.
При мен беше точно така-седмица след оперцията пропътувах пътя от Първомай до Бургас (250км) без никакъв проблем, а бебо спа през цялото време, само спряхме един път да го нахраня.
При теб може и да се наложат повече почивки, но полека лека ще се приберете.
Раждай там където ще си спокойна, аз съм много доволна че взех решението да раждам там където ще се погрижат за мен и детето ми, пък било то и далеч от града в който живея.
Успешно раждане  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 095
Наистина искам да родя в София ,защото там ще съм спокойна.
Особено след като снощи гледах репортажа за момичето ,което е в кома вече 20 месеца.

# 26
  • Мнения: 9 973
Моля за съвет ,мами !
Смятам да раждам в София,а съм от Добрич и ще трябва да измина разстоянието от 500 км .
Какво мислите по този въпрос?
аз едва ли бих го направила,бебето после как ще пътува толкова дълго? Naughty

# 27
  • Мнения: 2 774
500км.....доста път е това.Много  е важно и с каква кола ще пътуваш,аз пътувах на 3тия ден от операцията(раждах във вторник-пътувах в петък-толкова им бях досадила с въпроса "кога ще ни изписвате",че ни изритаха  2дни по-рано  Joy ),но пътувах само 150км.Много е важно как ще се чувстваш ти самата,и с каква кола ще се прибирате.Ако вози плавно и меко няма да ти е много трудно,а  ако имаш възможност да се по опънеш малко още по-добре  Peace,защото 5 часа седнала много ми се вижда  .
Успешно раждане и пътуване     Hug  bouquet   

Общи условия

Активация на акаунт